Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi lesz velem és a többi...

Mi lesz velem és a többi hozzám hasonló korú fiatallal?

Figyelt kérdés
Van két egyetemi diplomán most végzem a harmadikat. Szeretnék dolgozni ismét, de nem olyan könnyű elhelyezkedi. Ismerős révén lehet elhelyezkedni. Kétségbe vagyok esve. Én nagyon szeretem a hazámat, az egyik foglalkozásom is ezzel kapcsolatos. Sok nyugdíjas korú jár dolgozni nyugdíj mellett 4 és 6 órás foglalkozásba. Félek mi lesz velünk.
2009. máj. 26. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Ez mindenkit nyomaszt...el kell hagyni a süllyedő hajót, de előbb-utóbb a túlélési esélyek a nullára csökkennek. Sok diplomát sem érdemes szerezni
2009. máj. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Ha szabad tudni milyen diplomáid vannak? Gondolom rokonszakma mindegyik.
2009. máj. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
98%

Én már nyugdíjas vagyok.Az egész foglalkoztatási politika fából vaskarika.(Nem csak nálunk,nyugati országokban is)

Emelik a nyugdíjkorhatárt,állítólag azért,mert kevés a járulék befizetés,amiből a nyugdíjakat fedeznék,s amíg dolgoznak bért kapnak és járulékot fizetnek.

Ez valóban igaz.De ha valaki ledolgozott 30-40 évet,még ha egészséges is ( ami ritkán igaz),nem tud olyan intenzitással dolgozni,mint egy fiatal.Persze léteznek olyan szakmák,ahol a tapasztalat többet számít ( pl.kutatók,mérnökök,orvosok) stb.de a többség n em hozzájuk tartozik.Nekik lehetővé kellene tenni,hogy nyugdíj mellett dolgozzanak.

A többiek menjenek nyugdíjba,és helyettük a fiataloknak legyen munkája,és akkor a járulék fizetés is meglenne oldva.

Így csak az ellentétet szítják a fiatalok és nyugdíjasok között,ami a kisebbik baj.A nagyobb baj,hogy a fiatalok számára nincs perspektíva.Az egész szűk látókörű gondolkodás a politikusok részéről.

Amúgy meg nem biztos,hogy másutt jobban boldogulnának az emberek,mint itthon.Ott mindig idegenek maradnak.

2009. máj. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%
Valahogy most is élsz nem? Akkor meg miért aggódsz két diplomával?
2009. máj. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
szerintem lesz munkád,csak ne add fel.
2009. máj. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Hajrá, ifj. Kovács bácsi. Még néhány hónapig biztosan nem lesz könnyű állást találnod, de aztán javul majd a helyzet, visszatér a gazdaságba vetett bizalom. Sok helyre tényleg ismeretség vagy rokonság útján lehet bekerülni, ezt én ellenzem.

De ha tényleg dolgozni akarsz, fogsz tudni, ne aggódj.

A nyugdíjasok dolgozzanak nyugodtan, ők nem olyan munkát végeznek, amire téged vesznek fel, ha elhelyezkedsz.

2009. máj. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a biztató válaszokat.
2009. máj. 27. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!