Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Érdemesebb és értékesebb...

Érdemesebb és értékesebb lenne ha Magyarország le váltaná jelenlegi államformáját (parlamentális köztársaság) és át váltaná azt Alkotmányos Monarchiává?

Figyelt kérdés
Válaszaitokat,hozzá szólásaitokat -értelmes keretek között, normális meg fogalmazással-szeretettel várom! Érveljetek,vitázzatok és bontakozzatok ki nyugodtan!Mind ezt -mint már írtam- kulturált szöveg környezettel! xD Válaszaitokat/ érveiteket nagy szeretettel várom! /Válaszaitokat (természetesen névtelenül) fel használnám egy prezentációmban. Köszönöm előre is! XD.
2012. szept. 15. 14:46
 1/6 Ozmium42 ***** válasza:
83%
Attól, hogy a szart felteszik a polcra, még nem lesz belőle lekvár. Remélem érted mire gondolok.
2012. szept. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ennyi XD-vel ezt a kérdést elég nehéz komolyan venni, így szerintem a válaszok is olyanok lesznek. Amúgy meg tucatnyi hasonló kérdés volt már, olvasd át azokat.
2012. szept. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Már nem azért, de sosem a csomagolás a lényeg, hanem mindíg a tartalom. Az államforma megváltoztatása önmagában semmin nem változtat.
2012. szept. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. szept. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem a smilekat kell figyelni! Próbáltam a kérdést kedvesebbé tenni ezzel/szimpatikusabbá! 2., 1-es meg kértem h. normális válaszokat kértem volna! És minek válaszoltok rá ha tudjátok hogy sok ilyen kérdés van, akkor ne ezen a helyen lógj! Eddig egy értékelhető válasz volt, annak köszönöm :)))
2012. szept. 15. 20:12
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak népek akiknek a monarchia a megfelelő, vannak olyanok is, akiknek a köztársaság.

A franciáknak a köztársaság való. Ők zavarták el a királyukat, saját elhatározásból. Szabadságra vágytak, testvériségre és egyenlőségre, és ebben a képben nem illett bele egy király. Ezért küldték guillotine alá az egész nemességet.


A magyar más nép. Mi a királyunkat csak ellenségeink parancsára távolítottuk el. Most meg már késő visszahívni.

Már teljesen megszoktuk a köztársaságot, és nem akarunk változtatni - természetesen kényelmi okokból.


Vannak olyanok, akik azt mondják, hogy a királyok, hercegek, bárok, nemesek elnyomták a népet, és felsőbbrendűnek tartották magukat a köznépnél. De kérdem én ezektől, a politikusok nem éppen ezt csinálják?

Most is van egy kiskirály (Orbán Viktor), herceg(Áder János), bárok(Gyurcsány Ferenc, Vona Gábor), nemesek(politikusok), akik magukat felsőbbrendűnek tartják másoknál. Csak nem mondják ki, és úgy tesznek, mintha egyenlőek lennénk.


A francia "egalitate, frateritate és libertate" csak egy illúzió, amiben a IX. XX. század ringatta magát, és a XXI. még mindig azt teszi.


Nincs Egyenlőség! - Csak a köznépnek a szenvedéseikben

Nincs Testvériség! - A politikusok maguk miatt dolgoznak, és nem a népért.

Nincs Szabadság - habár liberalizmus van, de a kettő nem egyenlő. Megláncolt rabok vagyunk. A pénz és a hatalom rabszolgái.

2012. szept. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!