Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ti ilyen helyzetben melyik...

Ti ilyen helyzetben melyik polgármester jelöltre szavaztatok volna? A párt a fontosabb, vagy a személy?

Figyelt kérdés

Szóval, leírom a helyzetemet, pártok neve nélkül. Tudom, hogy nem mostanában volt választás, de kíváncsi vagyok.

3 párt indított jelöltet.

1. párt - szimpatikus, az országgyűlésben végzett munkájuk tetszik, kormányzó pártnak biztosan rájuk szavaznék

2. párt, nem annyira tetszik a munkájuk, de még mindig jobb mint a 3. párt

3. párt - soha nem szavaznám meg hogy ők vezessék az országot, mindent utálok ami tőlük van


viszont a jelölteknél meg pont fordított a sorrend. a 3. (általam utált) párt jelöltje nagyon szimpatikus, a munkásságával meg vagyunk elégedve, rá mernénk bízni a város vezetését

a 2. párt jelöltje annyira nem szimpatikus, nem szavaznék rá, de még mindig sokkal jobb mint az 1. párt jelöltje

az 1. párt jelöltje egy sóher, bár nem bizonyított, de valószínűleg piszkos dolgokban is benne van a keze, és nagyon nem akarom hogy ő legyen a város vezetője.


Szóval az általam utált párt jelöltje nagyon szimpatikus, az általam kedvelt párt jelöltje pedig nagyon rossz (szerintem). ti ilyenkor mire szavaznátok?

még annyi kiegészítést tennék, a pártokról mi is annyit tudunk amennyit az országgyűlésben látunk, úgyhogy a helyi munkásságukat egyiknek sem ismerjük, viszont mivel kicsi város, a jelölteket majdhogynem személyesen, de legalábbis nem csak politikai, hanem emberi oldalukról is ismerjük



2013. ápr. 23. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A 3. emberre (és az utált pártra)


Nálunk is fideszes a polgármester,magát a fideszt enyhén fogalmazva nem szeretjük,de a polgármesternél jobb nem lehetne,annyi mindent tesz a faluért.

Teszek rá magasról hogy melyik párt tagja,amig így csinálja.

2013. ápr. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, csak válaszolni nehéz. Úgy gondolom, én a 2. jelöltre szavaznék, ő a legkevésbé rossz választás. Igen, tudom, nem a legszerencsésebb ez alapján dönteni. De. Sz 1. jelöltnek hiába jó a pártja, ha ő emberileg nulla, és nem úgy viszi a dolgokat, ahogy a pártja más helyeken, visszaél a hatalmával, stb. A 3. jelölt, meg lehet, hogy emberileg jó, és biztos jó lenne polgármesternek, én nem szeretnék rajta keresztül egy olyan pártot támogatni, ami szembe megy az én elveimmel.
2013. ápr. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom, hogy csakis az ember számít. Viszont, ha egy pártnak a tagja, az elég sokat elmond az adott személyről. Ugyanis ő onnan kezdve képviseli az egész pártot. A nevét adja hozzá. Egy tökös polgármester, ha nem akar egy párt tagja lenni, hanem csak a településért akar tenni, akkor legyen független, vagy alapítson helyi pártot. Meg van a lehetősége, hogy ne legyen egyik nagy párt tagja se.
2013. ápr. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Itt azt a kérdést tedd fel magadtól, melyikbe van nagyobb beleszólásotok!

Az, hogy ki lesz a helyi polgármester, jórészt rajtatok múlik!

Az viszont, hogy ki fogja kormányozni az országot, már sokkal kisebb mértékben!

Hiába szavaztok a kedvelt pártotokra, nem biztos, hogy ők fognak nyerni!

A polgármesteretek viszont nagy valószínűséggel igen!

Ezért egyértelműen rá szavaznék!

2013. ápr. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Polgármester az legyen aki a település sorsát tekinti fontosnak, a pártállása nem hiszem, hogy fontos. Szerintem csak a pártok csinálnak politikai kérdést az önkormányzati választásokból, hogy evvel igazolják legitimitásukat.
2013. ápr. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Emberre kell szavazni. Egy mocsok pártban is lehetnek normális emberek, de nem lépnek ki mert nem lenne meló, és egy jól kormányzó párt is tele van szar alakokkal.
2013. ápr. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

én is így gondoltam, de olyan is történhet, és történt is már, hogy az embernek jó elképzelése volt, de nem merte megtenni a párt miatt, vagy csak simán kapta felülről az utasításokat, hogy mit kell csinálni... de végülis így átgondolva, még mindig jobb, minthogy a jó párt szar embere legyen, mert akkor még a pártot is megutáltatja, ha úgy viselkedik..

Köszönöm a válaszokat!

2013. ápr. 25. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!