Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek a Facebook-szerű...

ConnectCare kérdése:

Szerintetek a Facebook-szerű oldalak segítségével a jövőben megvalósulhat a közvetlen demokrácia, akár Magyarországon?

Figyelt kérdés

2013. aug. 2. 21:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, és ennek nem is lenne semmi haszna.


A közvetlen demokrácia csak úgy tud működni, ha a döntő szervekben való részvétel - a tartózkodás joga mellett - mindenki számára kötelező. Márpedig, nekem nincs kedvem ilyesmire heti 8-10 órát pazarolni, amikor a képviseleti demokrácia is épp olyan jól működik - ráadásul költséghatékonyabban.

2013. aug. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

A teljes közvetlen az nem.

A fél-közvetlen már igen.

Szerintem is jobb lenne, ha lenne beleszólásunk a közügyekbe ,illetve gyakoribbak lennének a népszavazások.

2013. aug. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%

"Szerintem is jobb lenne, ha lenne beleszólásunk a közügyekbe "


van

2013. aug. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%

"illetve gyakoribbak lennének a népszavazások."


Ennek végkép semmi értelme nem lenne. Pénz, energia és időpazarlás. Ehelyett esetleg munkára vagy pihenésre is használhatná az ember az idejét.

2013. aug. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

Nincs 2 órád egy héten?


Elolvasod a tájékoztatást , kutakodsz kicsit és ikszelsz vagy kattintasz.

2013. aug. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
57%

"Nincs 2 órád egy héten?


Elolvasod a tájékoztatást , kutakodsz kicsit és ikszelsz vagy kattintasz."


A legegyszerűbb kérdéssel kapcsolatban is hetekig tartana tájékozódni, ráadásul azon kívül, ami engem érdekel, nem nagyon néznék utána szívesen másnak. Ép eszű ember nem pazarolná ilyesmire az idejét.


Van, akinek ez a munkája, ezért fizetik, nekem bőven jó az, hogy Ő elvégzi. Nem csinálhat mindent maga az ember. A megfelelő pillanatban kell beleszólni a dolgokba, addig a kuss a jövedelmezőbb, mivel nem pazarlod az idődet.


Gondolom, ti vagy munkanélküliek vagytok, vagy pedig még nagyon fiatalok, mert nekem 20 évesen erre már nincs időm, se kedvem. Ahol az érdekeim sérülnek, vagy pedig előre szeretnék jutni, ott képviselem az érdekeim, és hallatom a hangom. És működik is. A jó francnak van kedve állandóan jelentéktelen dolgokkal foglalkozni, amikor van rengeteg munka, meg csillió százszor érdekesebb dolog is, mint hogy pl. mennyi a liszt áfája. Speciel totál leszarom, amíg nem nő a mostani háromszorosánál többre az ára, addig én meg tudom fizetni, a többi meg nem érdekel. Álljon ki érte az, aki kevesebbet keres, és már a kisebb drágulás is földhöz vágja, engem nem érint, nincs időm vele foglalkozni.

2013. aug. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

21 vagyok , egyetemista.


Jól beosztom az időmet, jut idő sportra ,néha bulira is és emellett kényelmesen tanulok is, nem az utolsó héten kapkodok.

2013. aug. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
51%

Akkor feltételezem a szüleid finanszírozzák...


Én is egyetemista vagyok, Magyarország egyik legnehezebb egyetemén, de mellette dolgoznom is kell, keresek bőven annyit, hogy fenntartom belőle magam. Már évek óta elköltöztem a szüleimről, dolgozom és nappalin tanulok mellette, de nekem is van időm minden napos sportra, szerelemre, magánéletre mellette, és pihenésre is - igaz, semmi másra! Örülök neki, hogy te kényelmesen elkészülsz mindennel, és nem kapkodsz, de arra is gondolhatnál, hogy ezt a rendszert nem egy személyben neked találták ki, hanem java részt olyan embereknek, akiknek kevesebb az idejük, mint neked.

2013. aug. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
És remélem megérted, hogy a tudomány, a szórakoztató irodalom, a munka, a szex, a meditáció, a rendszeres sport, a randik, a szoros párkapcsolat, barátság, és a szabad láblógatós délutánok számomra fontosabbak, mint hogy olyan dolgokra töltsem az időmet, ami engem nem érint.
2013. aug. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Persze, megértem.

Gépészmérnöknek tanulok, de érdekel a politika.

Összefügg az egyik szenvedélyemmel, az innovációval, minden érdekel ami fejlesztés.

Gyakran politikai szálak is összekapcsolódnak ezzel.


A szüleimnél lakom egyenlőre, igen.Az egyetem pedig helyben van.


Szóval ha szavazni kellene, hogy legyen-e nagy sebességű vasútvonalunk ,vagy ne, akkor természetesen igennel szavaznék:)

2013. aug. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!