Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A szavazótollal mi a helyzet...

A szavazótollal mi a helyzet a 2014-es országgyűlési választáson?

Figyelt kérdés

Azt már mind tudjuk, hogy 2014. április 6-án mi lesz: népünk többsége megválasztja azt a pártot, amelyiknek a jelöltje 2014 és 2018 között Magyarország miniszterelnöke lesz... Ám de mostanában hallottam valami újat a szavazásról, mégpedig a TOLLal kapcsolatban... Íme a LÉNYEG:


Pár napja magyarázták el nekem a szüleim, hogy hogy s mint van a szavazás menete (tudom, hogy idén először másmilyen lesz mint eddig volt, így ezt nem kell ide leírnotok), és a végén említették azt is, hogy csak azzal a tollal írhatok alá és X-elhetek, amit oda kiraktak nekem.

Pár napja (de már egy-két nappal a szüleimmel folytatott beszélgetés után) olvastam valamit arról, hogy a 2006-os választásokon is csalt az MSZP a tollal, ami miatt úgy lett több az MSZP-s szavazat, illetve kevesebb a bármilyen másik pártra leadott voks, hogy az a toll, ami ki volt rakva és amivel a legtöbb szavazó aláírt, 12 órával a toll használata után a tinta véglegesen eltűnt a papírról, az a papír üres lett, az MSZP pedig ezt követően beikszelte a kedves választópolgár "üres" szavazólapján az MSZP-t... eme infó után azt említette még az oldal, amin ezt láttam, hogy erre számtalan példa volt külföldön is... végül pedig arra figyelmeztette az oldal a magyar olvasókat, hogy az ilyesmik elkerülése érdekében mindenki csak a saját tollával szavazzon...


Szóval akkor most mi van? Az eddig leírtakat összegezve, az egyik oldalról azt látom, hogy a szavazásra külön kikészített tollal kellene X-elnem, míg a másik oldal szerint a sajátommal... (és mivel 2012-ben töltöttem be a 18-at, így ez lesz az első szavazásom, szavazási tapasztalatom így még nem is lehet, ezért tényleg nem tudhatom, hogy mi a megoldás itt)

Ha az előre odakészített tollat használom, eshetek-e a fent leírtaknak áldozatul, vagy idén tisztességes ezen téren az eljárás? Ha pedig a sajátomat használnám akkor is, ha azt mondják, hogy csak az ottanival lehet, akkor meg észrevennék-e később, hogy egy másik toll fogott azon a lapon?


Köszönöm előre is a válaszokat, kedves Választótársaim :)



2014. ápr. 4. 12:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Hs már ilyen paranoiás vagy, akkor használd a saját tollad, a kutya nem tudja ellenőrizni -illetve qrva bonyolult lenne-, hogy milyen tollal van kitöltve a szavazólap.
2014. ápr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
A jövőre vonatkozó kérdéseket teszel fel. Szerinted hány jós van itt?
2014. ápr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Vidd a saját tolladat, én is így fogok tenni.


Ha meg emiatt lesz érvénytelen a szavazat, akkor b@sszák meg a választási rendszerüket.

2014. ápr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 hollófernyiges ***** válasza:
89%
Az urna le van pecsételve, azt a választási bizottság közösen bontja fel és számolja meg a szavazatokat. A fideszes biztosoknak nem tűnt fel, hogy az összes szavazólap üres?
2014. ápr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%

Szavazásra minden esetben csakis a saját tolladat használd!

Ezt soha ne felejtsd el!

2014. ápr. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%

"Az urna le van pecsételve, azt a választási bizottság közösen bontja fel és számolja meg a szavazatokat. A fideszes biztosoknak nem tűnt fel, hogy az összes szavazólap üres?"


Feltűnni feltűnt, de pénz beszél, kutya ugat.

2014. ápr. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Francis Pope válasza:
100%
Először is, üdv a választók körében! :) Másodszor tudomásom szerint nincs megszabva a toll használata. Valóban igaz, hogy ily módon manipulálták a választásokat, de sajnos teljes bizonyossággal nem lehet tudni. Én személy szerint saját tollat használok. Javaslom neked is ezt az alternatívát. De ne veszítsd szem elől, hogy a választások első sorban a jövődről, a mi jövőnkről szól. Arról hogyan szeretnél élni Magyarországon, és hogy ehhez melyik pártot választod "képviselődnek". Tájékozódj a kampánytervekkel kapcsolatban vagy keres fel statisztikai intézményeket mint pl: medián, századvég, tárki, ipsos stb.
2014. ápr. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
#2: remélem nem a barátnőm voltál, ő ugyanis mindig azt szokta mondani, amikor "Mi lesz akkor, ha...?"-típusú kérdéseket teszek fel, hogy "Nem tudom, nem vagyok jós." xD
2014. ápr. 4. 12:59
 9/18 A kérdező kommentje:
#3, #5, #6, #7: köszönöm az eddigi válaszokat :)
2014. ápr. 4. 13:00
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
igen, valóban van egy ilyen "városi legenda"...de hallottam én már olyat is, hogy urnaszállítás közben a valódiakat kicserélték ugyanúgy rendesen hitelesített, lepecsételt urnákra, de több volt benne a fideszes szavazat...és ezt az a rokonom állította, aki részt vett a szállításban, mint sofőr, ezért is nem mondok várost, meg persze ez is csak egy feltevés...mindenesetre elég valószínű, hogy úgy manipulálják a szavazatokat, ahogy tudják, ameddig van az a pénz, amiért hallgatnak az érintettek.
2014. ápr. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!