Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Kinek ártott az a szegény...

Kinek ártott az a szegény Reitter Ferenc?

Figyelt kérdés
Az eddig a nevét viselő villamos megálló is új elnevezést kap/ott/.

#Reitter_Ferenc_utca
2014. júl. 20. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom én sem.


[link]


Szerintem minden oké vele.

2014. júl. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
A BKK az elmúlt években egységesítésbe kezdett a megállók elnevezését illetően. Így gyakran egymástól több száz méterre lévő megállók kaptak azonos elnevezést. Ilyen például a Közvágóhíd, ahol a Dunaparton a Nemzeti Színház mellett lévő csepeli HÉV megálló is megkapta ezt a nevet, ami jelentős gyaloglásra, kb. 1,5 villamosmegállónyi távra van az eredeti Közvágóhídtól.
2014. júl. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Valamelyik Fideszesnek nem tetszett. Nekik mániájuk az utcák, stb átkeresztelése.
2014. júl. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Nem volt MSZMP vagy KISZ tag, nem küldött halálba zsidókat, mennie kellett, nem fért bele a NER-be.
2014. júl. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát Erzsébet királyné????

A következő "áldozat" bizonyára Nagy Lajos király lesz!!


Megdöbbenéssel tapasztaltam, hogy a Nagy Lajos király útja - Erzsébet királyné út - mint kereszteződés - megállóinak új neve: Czobor utca!!!!


Ki kaphatott (kik kaphattak) a BKK/BKV-nál az ilyen "zseniális" ötletekért arcpirítóan magas jutalmakat?

2014. szept. 14. 17:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vannak logikus átnevezések, pl. a Corvin-negyed az egykori Ferenc körút metróállomás és Üllői út villamosmegállók helyett, és ide tartozik az említett Reitter Ferenc utca is, mert ebben a csomópontban találkozik egymással a Róbert Károly körút, a Reitter Ferenc utca és a Vágány utca is. Az új megálló neve (ha jól tudom) Vágány utca / Róbert Károly körút lett, amivel egyértelműen beazonosítható. A Czobor utcai átnevezés szerintem sem logikus, megfelelőbb lenne az Erzsébet királyné útja / Nagy Lajos király útja elnevezés, hiszen a jelentéktelen Czobor utcát maximum a helyiek (zuglóiak) ismerik, illetve azok, akik napi szinten utaznak a 3-as villamossal.
2014. okt. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

2014-10-14 21:16

- Hozzászólásával addig egyetértek, hogy "vannak logikus átnevezések", feltéve ha korábban, illetve eddig élet-halál kérdést jelentett az utazóknak a Ferenc körút (a metrón) - Üllői út (a villamoson) anomália!


Az új elnevezésben viszont már a kitaláló személy egoista, egyéni ambícióját látom, mert a Corvin Pláza és a mögötte lévő luxus-lakópark felépítéséig a "Corvin negyed" mint elnevezés nem létezett, nem szerepelt Budapest 251 településrészének (Pl. Kerepesi dűlő /innen a Kerepesi temető történelmi elnevezés/, Rákosváros /egykoron a nevét viselte a mai Budapest-Zugló vasútállomás/, Petőfikert /Mátyásföldön/, Ilonatelep /Cinkotán/, Újlak /Óbuda részeként/, Lőportár dűlő /Angyalföld részeként/, Wekerle-telep /Kispest/, stb.) felsorolásában!


Egy Iparművészeti Múzeum /vagy "A külföldiek kedvéért": "Múzeum"/ elnevezést - Talán! - elfogadnék.


- Ahogyan nem történelmi elnevezés a "Corvin negyed", azon az alapon már lehet létjogosultságot nyert elnevezés a Reitter Ferenc utca. Szélesebb is, forgalmasabb is, elegánsabb is, és nagyobb átmenő forgalmat bonyolít le, mint a Vágány utca. (Sokan, a nem autóval vagy azon nem gyalogosan közlekedők közül korábban azt sem tudták, hogy hol van a Vágány utca, mert annak kacsolódása a Róbert Károly körúthoz - a benzinkútnál található "Y" miatt - nem is annyira egyértelmű!

Ha csak ilyesmiket tudott kitalálni Tarlós - és szakértő team-je -, még kevésbé érdemelte meg az újraválasztását!


- A Czobor utcai anomáliáról egyezik a véleményünk. (Bár arra nem vennék mérget, hogy a 3-as és 62-es villamoson utazók - ha nem szállnak le - ismerik-e a Czobor utcát!)

Nem lehetett ez más, mint a korábban említett egyéni "ambíció".

2014. okt. 23. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!