Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szeretnék eszmecserét folytatn...

Szeretnék eszmecserét folytatni! Írja le mindenki, hogy melyik politikai párttal szimpatizál és miért? Vagy ha egyikkel sem, és milyen nézeteket vall. Semmi fikázás. Eszmecsere!

Figyelt kérdés
Kezdem én: jobbos vagyok, egyik pártot sem támogatom vagy tudom támogatni. Egyfajta konzervatív-ellenforradalmi eszmét vallok.

2014. szept. 6. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

Jobbik.


Mert nincs más.A Fidesz nem szimpatikus a sok korrupciós, maffiózós, mutyizós dolga miatt.

Az MSZP és növendékei szintén nem szimpatikusak, ideológiailag is távol állnak.


A Jobbikkal szemben is kritikus vagyok, nem tetszik ez a túlzott palesztin, muszlim pártiság.


Úgy nagyjából, Jörg Haider (Isten nyugosztalja) nézeteivel szimpatizálok.

Tehát, főleg a jobboldali, nacionalista vonal tetszik.

2014. szept. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
Idáig Jobbik, de megláttam mikre lehet szavazni a Jobbik szineiben nálunk az elkövetkezendő választáson úgyhogy már egy párt se szimpatikus...
2014. szept. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Én libertárius vagyok. Úgy gondolom, hogy az állam egy szükséges rossz, minél kevésbé szól bele az emberek életébe, annál jobb. "Éjjeliőr államot" szeretnék, ami nem szól bele az életembe, csak ha nagyon muszáj. Támogatom a melegek jogait (házasság, gyerekvállalás, de egy centivel sem több jog, mint nekünk van), drogliberalizációt, fegyverliberalizációt, segélyezés visszaszorítását, nyugdíjrendszer privatizációját, állami cégek privatizációját, stb.

Nem vagyok nacionalista, nem tartom különösebben fontosnak a magyarságomat, de az sem zavar, aki fontosnak tartja. Amit különösen fontosnak tartok, az a tudományok népszerűsítése, támogatása. De mivel ez rajtam kívül láthatólag senkit sem érdekel az országban, így nem különösebben befolyásolja a politikai nézeteimet.

Igazából egyik jelenlegi politikai párt sincs túl közel hozzám, de a szavazási preferenciáim:

LMP>Jobbik>>MSZP/társai>senki>>>>>>>>Fidesz

Ennek megfelelően az LMP-re szavazok. Nem akarom, hogy kiessenek a parlamentből és megszűnjenek. A Jobbik zsákbamacska. Mondanak egész jó meg elborzasztóan gagyi és vállalhatatlan dolgokat is. Kérdés, hogy melyik érvényesülne, ha hatalmat kapnának. Az MSZP/DK/Együtt hármast ideológiailag nem tartom olyan rossznak, csak épp kicsit sem következetesek az ideológiájukkal. Meg hát na. Szóval rablóbanda. A Fideszt kifejezetten utálom.

2014. szept. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
44%

Jobbikos vagyok.


Szinte teljesen egyetértek az elképzeléseivel, bár nem minden lenne jó teljes mértékig, szerintem.


Legjobban azt szeretem ebben a pártban, vagyis a pártoló tagokban, a barátaimban, hogy látom bennük a hitet, a küzdeni akarást.

Ha ezt valaki nem látja, vagy maga nem érzi, az nem is érti, miért Jobbikos valaki.

2014. szept. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Na végre. Remélem egyre több ilyen ember lesz.

Én sajnos kiábrándultam a jobbikból. Pedig anno még az utolsó évem utolsó napjait is ellógtam a suliból h nézhessem őket neten, tvben. Úgy gondolom, a jobbik is behódolt a cionizmusnak. De ez az elvakult fanatizmus ami a jobbik táborában van, hogy aki nem jobbikos az már nem is magyar.... hát remek. Csak szánom az olyan embereket. Vakok.

2014. szept. 6. 22:09
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

Őszintén nem tudom. A fidesznek van egy-két jó húzása, de ez a keresztény-konzervatív szarság nem is állhatna messzebb tőlem. Ha megszabadulnának a nyamvadt kdnp-től, az sokat dobna a hangulaton. Szerintem a vallást nem lenne szabad belekeverni a politikába.

Amúgy én inkább liberálisnak tartom magam, nem kell fogni a kezem és egyedül is bekötöm a cipőm. Az LMPben látok némi fantáziát, de azt teljesen kizártnak tartom, hogy Magyarországon valaha is akkora tömegeket tudjanak megmozgatni, mint a fidesz vagy a baloldaliak.

2014. szept. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%

Egyikkel sem szimpatizálok. Bizonyos kérdésekben radikális vagyok ( támogatom a halálbüntetést,a kasztrálást a nemi erőszak elkövetőire,és a szibériai börtönkörülményeket,hogy megtudják a rabok milyen a valódi börtön)

ugyanakkor nem támogatom,hogy az állam elkötelezi magát egy adott vallásnál,és támogatom a melegházasságot is,mert szerintem mindenki legyen úgy boldog ahogyan akar.

A liberalizmussal ellentétben viszont nem támogatom a multikulturalizmust sem. A zöldgazdálkodás pedig elég sürgető lenne az egész világ számára,mert ha így folytatódik,hát nem szép jövőt jósolok az unokáinknak.

Szóval radikális nézeteim is vannak,és liberális nézeteim is vannak,ezért amolyan "jobbliberális-nak" mondanám magam. Jelenleg ilyen párt nincsen itthon. :)

2014. szept. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
56%
majd azzal aki bünteti a 18 év alatti fialást, mert az már kicsit bosszantó hogy minden 14 körüliben már ott fejlődik a kicsi allien
2014. szept. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
14%
Jobbikos vagyok, mert a többi már lebőgött.
2014. szept. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 PHP de kóder! ***** válasza:
37%
nem vagyok jobbikos, mert rendelkezem intelligenciaval
2014. dec. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!