Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek lesz olyan, hogy...

Davidpsp kérdése:

Szerintetek lesz olyan, hogy az LMP (Lehet Más a Politika) és a Zöldek Pártja koalíciót kötne egymással, hogy bejussanak a parlamentbe?

Figyelt kérdés
Mivel mind ketten baloldaliak, és utálják Orbán Viktort, és nem támogatják a Paksi Atomerőművet. Csak azt szeretnék, ha lenne egy zöld politikai kormány Magyarországon. Senki ne jöjjön a Jobbikkal és a hülyeségekkel! Csak azok mondják meg, akik normálisan küldenek választ a kérdésemre! Köszönöm.

2014. szept. 8. 22:40
 1/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha az LMP szövetségre lépne a "Zöldek Pártjával" (amúgy tényleg van ilyen? nem az LMP a zöldpárt?), akkor még kisebb az esélyük a közös bejutásra (5% helyett 10% kellene a bejutáshoz). De ha a Schiffer még párszor kiakasztja Kálmán Olgát és elvtársait, akkor még a végén a Jobbikkal kötnek koalíciót.
2014. szept. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem szóló is mondta, ezzel csak rontanák az esélyeiket, plusz az LMP amúgy is azzal vívta ki sokak tiszteletét (még azokét is, akik amúgy nem szavaznának rájuk), hogy nem mennek bele ilyen politikai alkukba.
2014. szept. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amennyiben a két párt eggyé válna, elég lenne az 5% is.

Szerintem az LMP biztos nem fog belemenni egy ilyen összeolvadásba, esetleg abban a formában, hogy Zöldek tagjait beveszik a pártba, de nagyon másra nem lehet gondolni. Szerintem a Zöldek semmit nem tettek le az asztalra, nem is tudom, és gyanús is, hogy honnan van pénzük kampányra (pl. óriásplakátok). Inkább a zöld-pártiak megosztására, ill. egy ilyesmit igénylő réteg megszólítására és átverésére alakultak. Persze alapvető sallangokat nyomnak, de sok hülyeségük is van.

Az összeolvadás, esélyét az is rontja, hogy akkor ott is menne a marakodás, hogy ki milyen módon részesüljön a javakban.

Én kezdetektől az LMP tagja voltam, de átléptem a PM-be. Nem kívánok rájuk rosszat mondani, de tudnék.

2014. szept. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Az LMP a zöld párt. Magával kössön koalíciót? :)
2014. szept. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló!

Nem tudom, mennyire vagy jártas a magyar politikában, ezért felhomályosítalak arról, hogy több zöld értékeket valló (némelyik csak névben) párt van. Nem csak az LMP képvisel zöld, értékeket, hanem a PM, is, és névlegesen a Zöldek Pártja is, de ha jól tudom, van az MSZZP is, ami már leszerepelt (utóbbinál nyilván szándékos az MSZP-hez hasonló betűszó, és komolytalanná teszi, hogy Tomcat volt a vezéregyénisége, valamint az, hogy a kopogtatócédulák 99%-a kamu volt az indulásukkor. Érdemes megjegyezni azt is, hogy egy telefonszámuk volt Seres Mária irodájával, ha jól tudom, de ők nem zöldek, "csak" korrupcióellenesek.) :)


A PM meg legalább valóban zöld párt.

2014. szept. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Kovács János Szal. ***** válasza:

Nem fognak koalíciót kötni senkivel, nem érdekük, hogy másokkal összemosódjanak, mert akkor elvesztik az önálló karakterüket.


Egyébként ezt valaki komolyan gondolja, hogy valakik alapítanak egy pártot, kikiáltják magukat ilyen-olyan értékeket követő pártnak (legyen ez a példa kedvéért a "zöld") és innentől kezdve azok az értékek már csak hozzájuk köthetők?


Az LMP benyomult egy megüresedett politikai térbe, nevezetesen abba, amit az elbukott SZDSZ hátrahagyott.


Sokaknak egyébként is szimpatikus volt az LMP az újonnan jött különállásával. Az is mellettük szólt eleinte, hogy nem az előző rendszerből eredt a szervezetük.


Számomra azóta egyre kevésbé szimpatikusak, miközben az állítólagos "zöld" értékekért érdemben szinte semmit nem tudtak tenni.


Fontos megemlíteni, hogy "zöld" szín alatt Európában sok olyan párt fut, amely a bevándorlókat, azok leszármazottait illetve a többségtől elütő kisebbségi csoportok meglehetősen aggresszív csoportjait tömöríti, azok szavazataira épít. Az egészet zöld színbe csomagolják, mert azzal további szavazók szimpátiáját is elnyerhetik.

2014. okt. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Kissé" kiábrándultam az LMP-ből, és ezért is léptem ki, át a PM-be. Ha akarnék most sokat mocskolódhatnék, de ezúttal az igazság érdekében meg kell hogy védjem őket, (meg részben magunkat is, hiszen korábban sokáig egy párt voltunk).

Azért tudomásul kell venni, hogy a Fidesz minden velük szemben kritikus ellenzéki párt beterjesztéseit, stb. rendre lesöprik az asztalról gondolkozás nélkül. Nagyon kevés az olyan javaslat, amit elfogadtak, pedig nem a szakmaisággal van a gond, hanem az ellenzékiséggel. Most, hogy kivált a PM az LMP kissé a Fideszhez húzott volna, és ezt a Fidesz honorálja is.

2014. okt. 3. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!