Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha politikai irányba akarok...

Ha politikai irányba akarok tanulni és később dolgozni, akkor milyen képzések vannak, milyen iskolák, mit kell keresnem?

Figyelt kérdés
2014. szept. 19. 19:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, nem képzettséghez kötött. Lehetsz közgazdász, jogász, mérnök bármi. Az EP elnökének például csak egy érettségije van.
2014. szept. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az EP elnökének 8 általánosa van.
2014. szept. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat.
2014. szept. 19. 21:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj jogásznak, aztán próbálj meg politológiában meg közgazdaságtanban is otthon lenni, esetleg egy kis szociológia!
2014. szept. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, a politika az nem egy olyan "szakma", amit ki kell tanulni, azt igazából csak csinálni kell...


Annyi kell hozzá, hogy legyen képességed megfogni az embereket, támogatókat, szavazókat szerezni, és indulhatsz egy párt színeiben vagy függetlenként egy választáson.

Lehet akármilyen jogi vagy közgazdász végzettséged, ha meg sem mersz szólalni az emberek előtt. Nem fognak támogatni. Lehet szakmunkád, de ha úgy tudsz az emberekhez szólni, hogy csillogó szemmel hallgatnak, akkor már van esélyed.


Ez mellett szükség van egyfajta gátlástalanságra is, mert mindig lesz konkurenciád, akiket le kell gyűrnöd, és sokszor bizony keményen oda kell tenned magad. Néha pedig be kell nyalni, néha olyat kell csinálnod, amit egyébként nem tennél meg, csak hogy előrejuss... Van, akinek ehhez van gyomra, van, akinek nincs.


Ismerek ilyen embereket, pl. az egyetemen a hallgatói önkormányzatokban fordulnak elő. Mindenki tudja róluk, hogy maffiózó, csaló, világfi emberek, akik lehazudják a csillagos eget is az égről, kiforgatnak mindent, papírokat dugnak eléd, amik meggyőznek, hogy igazuk van. Sok HÖK elnök már börtönben is ült, a mi egyetemünk hallgatói önkormányzatáról már egy TV bűnügyi műsora is készített filmet...


Mint ahogy sok mai politikus régen KISZ-es volt, egyetemi hallgatói szervezetekből jött (ami olyan, mint ma a HÖK), ugyanúgy sok egyetemi tanár mondja gúnyosan, hogy a mai HÖK a leendő politikusképző...


Na szóval ennyit erről.


(Persze vannak nyílt, egyenes politikusok is, nem akarok most itt általánosítani, de bizony be kell látni, hogy mégis sok igazság van szerintem abban, amit írtam.)

2014. szept. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az előttem válaszolónak igaza van. Pl.: Ez mellett szükség van egyfajta gátlástalanságra is, mert mindig lesz konkurenciád, akiket le kell gyűrnöd, és sokszor bizony keményen oda kell tenned magad. Néha pedig be kell nyalni, néha olyat kell csinálnod, amit egyébként nem tennél meg, csak hogy előrejuss... Van, akinek ehhez van gyomra, van, akinek nincs. " Valaki egyszer azt mondta, hogy ha egy ember politikus akar lenni, annak át kell esnie egy gerincműtéten.
2014. szept. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!