Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ki a francia miniszterelnök?...

Ki a francia miniszterelnök? (csak mert Google most tényleg nem a barátom. )

Figyelt kérdés

Tehát ugye a közt. elnök Francois Hollande, de ki a miniszterelnök?

Egyszer azt olvasom Manuel Valls, de a wiki-jén meg azt írja, hogy hivatali ideje: 2012. május 6. – 2014. március 31

Aztán olvastam olyasmit is, hogy lemondott, de marasztalták és maradt stb...


Kérem aki tud, segítsen! Köszönöm előre is! :)



2015. febr. 5. 18:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Manuel Valls a premier ministre
2015. febr. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Esetleg tudja valaki pontosan, és elmagyarázná, hogy amiről fent zagyváltam mi? Hogyan zajlottak ezek a dolgok?

2015. febr. 5. 18:49
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

2012.-ben - Sarközy után - a franciák François Hollande-ot választották meg köztársasági elnöknek, ami Franciaországban nemcsak cím, mint Magyarországon, hanem tényleges államvezető elnöki funkció.(Président de la République.)

Minden miniszetrelnök kinevez egy "első minisztert" vagyis kormányfőt (premier ministre), aki aztán megalakítja - természetesen a miniszterelnök beleegyezésével - a kormányt, azaz kinevezi a minisztereket (les ministres) és az államtitkárokat (les secrétaires d'état).

2012. május 15.-től 2014 március 32.-ig Jean-Marc Ayrault volt a kormányfő, utána jött a mai, Manuel Valls.

Ayrault lemondott, senki nem "marasztalta", hiszen lemondása az elnök tudtával és beleegyezésével történt.

2015. febr. 6. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%
*...március 31.-ig, természetesen! :D
2015. febr. 6. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Glauziusz Tamás ***** válasza:
Nem elsőrendűen fontos, de Valls - mint a neve is mutatja - katalán (származású), de van a kormányában több nem fra. eredetű. Katalán egyébként Párizs egyetlen gimnáziumában sem tanítanak.
2015. febr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
55%

Déu méu, és important?

Tanítják a katalán nyelvet az ország délkeleti részein. Mem gondolom, hogy erre Párizsban különlösebb igény lenne.

Tamás, te már ilyeneken gondolkozol?


(Kérdező, bocsánat az offért...) :)

2015. febr. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
Természetesen délnyugati részekre gondoltam, ámbár ezelőtt tízegynéhány évvel Marseille-ben is volt egy katalán magániskola. Ha jól tudom, már megszűnt vagy elköltözött.
2015. febr. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!