Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » 1 kérdés:Munkaügyi Központ--re...

1 kérdés:Munkaügyi Központ--regiszter--Önkormányzat, Közmunka! Kap-e ezért pénzt (támogatást), és ha igen, mennyit? A helyi hivatal, ha valakit felvesz--foglalkoztat? 3 gyermek után mennyi a közfogis bér?

Figyelt kérdés
2015. márc. 1. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Közmunkásként a Munkaügyi Hivatal kiközvetít, az Önkormányzat foglalkoztat. A bérnél semmit nem számít, hogy az illetőnek hány gyereke van, az fix összeg.
2015. márc. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Komplikato ***** válasza:

"A bérnél semmit nem számít, hogy az illetőnek hány gyereke van, az fix összeg."


Ez nem igaz, aki adókedvezményt kaphat, az a 8 órás közmunkára 60.000 felett kap nettóban.


Nem tudom még így van e, de az önkormányzat kap pénzt, mivel ŐK adnak közmunkát, nem a munkaügyi hivatal. És ők kapnak fejenként 30.000-et havonta munkaruhára, szerszámokra és utazási térítésre. Ezeket 99%-ban benyelik és letagadják persze.

2015. márc. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Komplikato ***** válasza:
2-eshez, kimaradt egy fél mondat, szóval 2013-14-ben még így volt. Most nem tudom, az adókedvezmények viszont járnak itt is, hiszen adózott jövedelem.
2015. márc. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm-Nmebunkó válaszotokat.Igen,valóban csak 4 %-ot fognak a bruttómból,így kaptam tavaly 3 gyermekre 76 500 ft-ot.Most volt tájékoztató,valamennyit emeltek,de még nem tudom mennyit.És valóban gyanúsak ezek a pénzek,mert itt mindenki kerékpárral jár--persze hány tönkremegy....
2015. márc. 2. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!