Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hogy lehet eldönteni, hogy...

Hogy lehet eldönteni, hogy egy párt szélsőjobb vagy szélsőbal oldali?

Figyelt kérdés

Utánna olvastam és nem igazán sikerült megértenem,ezért megkérdezem itt.

Szóval én azt vettem le,hogy attól függ,hogy mit tesz,illetve,hogy a média hogyan állítja be.

Viszont ha például a tettei és a média alapján mondjuk bal oldali párt, attól én még gondolhatom azt,hogy jobb oldali?

És azt megválszolnátok,hogy a nagyobb pártok,mint Fidesz,Jobbik,MSZP milyen oldali?

Előre köszönöm.

És ne hurrogjatok le,ha esetleg valami hülyeséget írtam volna,de még csak 15éves vagyok,viszont nagyon érdekel a politika.



2015. márc. 2. 19:25
 1/9 meszike91 ***** válasza:
Szerintem a magyar pártoknál ez nem határolódik el egyértelműen. Én a Jobbikot társadalmilag jobboldalinak, gazdaságilag baloldalinak tartom. Az mszp-nél ez fordítva van. a fideszt nem tom besorolni.
2015. márc. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Van a társadalompolitika és a van gazdaságpolitika.Mindegyikből van jobboldali és baloldali.


Társadalmilag baloldali párt is folytathat jobboldali gazdaságpolitikát , ugyanez fordítva is igaz.


A szélsőjobboldali , radikális jobboldali pártoknak, szinte mindenütt baloldali a gazdaságpolitikájuk.


Viszont a döntő, ami jobboldalivá vagy baloldalivá tesz egy pártot azaz alapideológiája, társadalompolitikája.


Ezért, az MSZP baloldali


A Fidesz jobboldali


A Jobbik radikális jobboldali, egyesek szerint szélsőjobboldali.

2015. márc. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is leírták, érdemes tagolni gazdasági és társadalmi szférára. Ha még így sem eldönthető rendesen, akkor még mindig ott van, hogy idealista, vagy materialista nézeteket vall az adott párt.
2015. márc. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

A szélsőjobb nemzeti alapokon, a szélsőbal nemzetközi alapokon.

A szélsőjobb általában vallásos, vagy legalábbis elfogad valamiféle felsőbb, transzcendens rendező erőt, aki azt a célt jelölte ki, hogy rend legyen a Földön. Például a hungaristák, olasz fasiszták, spanyol falangisták mind erősen keresztények, azon belül is leginkább katolikusok voltak. Hitler náci ideológiájában ez az elem nem játszott akkora szerepet, de ettől függetlenül folyamatosan hangoztatta, hogy ő Isten akaratát teljesíti azzal, hogy az árjáknak adja a világuralmat és egyéb okkult dolgokban is hitt.

A szélsőbal ezzel szemben vagy ateista, vagy egyenesen üldözi is a vallásokat.

2015. márc. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*A szélsőjobb nemzeti alapokon, a szélsőbal nemzetközi alapokon nyugszik.
2015. márc. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
29%
Ez jó kérdés, mert manapság a szélsőjobboldalinak titulált pártoknak semmi közük a szélsőjobbhoz, a szélsőbalildalinak titulált pártoknak pedig semmi közük a szélsőbalhoz. Igazából azt bélyegzik ma szélsőségesnek, aki nem liberális. Talán ezen belül akkor "szélsőjobboldali" egy párt, ha beszél bizonyos problémákról, mint pl. cigánybűnözés, bevándorlás, zsidók dominanciája.
2015. márc. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Hülyeség az egész bal-jobb kategorizálás, Magyarországon meg főleg.
2015. márc. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%

Társadalom:

- jobboldal: tekintélyelvű, hisz a társadalom tagozódásában, a hierarchiában, ez lehet akár születés jogán (pl.: feudalizmus), akár teljesítmény, az életben elért eredmények alapján, gyenge szociális háló, aki nem dolgozik ne is egyék mentalitás, öngondoskodás,


- baloldal: mindenki egyenlő! A jobban teljesítőktől elveszik munkájuk gyümölcsét és odaadják a kevésbé/sehogy sem teljesítőknek, erős szociális háló, a munkanélküliek ugyanolyan jól, vagy még jobban élnek, mint a dolgozó emberek, állambácsi gondoskodik rólad,


Gazdaság:

- jobboldal: szabadpiac, kapitalizmus, alacsony adók, a piaci versenyben azok győznek akik jobban reagálnak a piaci változásokra, jobban ki tudják elégíteni a vevői igényeket


- baloldal: szocializmus, vagy egyenesen kommunizmus, magas adók, a piaci versenyben (ha van egyáltalán) azok győznek, akik jobb kapcsolatot ápolnak az állami vezetőkkel, de gyakran nincs is verseny, csak simán AZ állami vállalat, a vevő a kutyát nem érdekli, örüljön annak, amit kap, ha kap egyáltalán valamit


+1 oktatás:

- jobboldal: tehetséggondozás

- baloldal: felzárkóztató programok


A szélsőségesek, ahogy kitalálhattad, ezeknek az értékeknek a szélsőséges értelmezéseiből erednek, szóval:

- szélsőjobb: erősen militarista, nacionalista, merev társadalom, az alsóbb rétegeket megvetik, vagy egyenesen üldözik, nagytőke pártiak,


- szélsőbal: mindenki egyenlő, ezért akik gazdagabb másoknál, azt meglincselik, és a pénzét szétosztják egymásközt, aki szegényebb annak pedig annyit adnak, hogy feljöjjön az átlag színvonalra, úgymond "senkit se hagynak az út szélén"

2015. márc. 3. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
utolós ez egy ordenáré baromság amit írtál sry
2015. jún. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!