Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi a problémája a liberalizmus...

Mi a problémája a liberalizmussal Magyarországon olyan sok embernek?

Figyelt kérdés
Csak azért, mert esetleg egy olyan párt képviseli az eszmét, ami ellenfele az általuk támogatott pártnak, még nem kéne magát az eszmét rossznak megbélyegezni. Mi a probléma azzal, amit John Locke és a többi liberális filozófus leírt? Talán bele lehet kötni, de azt állítani, hogy az eszme sátáni kicsit túlzás szerintem.
2015. ápr. 24. 22:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Mondjuk annak a liberalizmusnak semmi köze, ahhoz amit John Locke leírt. Vagy úgy is mondhatnánk, hogy a köznapi liberalizmus, illetve akik zászlójukra tűzik a liberalizmust, valójában abszolút nem gyakorolják azt, csak kiforgatják az egészet és mindenféle önérdekek mentén visszaélnek vele.
2015. ápr. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ugyanez igaz minden más ideológiára is...
2015. ápr. 24. 23:20
 3/21 electroman75 ***** válasza:
71%
Talán azért mert olyanok mint az ellenzős ló? Érdekes módon fennhangon hirdetik azt hogy fogadjuk el a másságot(nem konkrétan a melegekre gondolok) legyünk befogadóbbak stb,stb. De valahogy mégis ők akik minden ellen fújolnak,ami nem az ő szájuk íze szerint van. Pl: jobbikosok eltakarítás,holott jelentős számú embert képviselnek,akik véleménye ugyanúgy számít mint másé. Ha jól sejtem sokkal többen szavaztak rájuk mint a liberális eszmékre.
2015. ápr. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Jó, de akkor miért nem azt mondjátok, hogy ezeket az embereket utáljátok? Miért magát a liberalizmust? Ha a középkori boszorkányperek miatt azt mondom, hogy utálom a kereszténységet, az fair lenne?
2015. ápr. 24. 23:35
 5/21 A kérdező kommentje:
John Locke például azt írta, hogy a nép beleegyezésével lesz legitim egy kormány cselekedete. Ha tegyük fel a többség a jobbikra szavaz, egy igazi liberálisnak nem lehet problémája vele. Lehet, hogy nem ért egyet azzal, amit képviselnek, de el kell ismernie a legitimitását.
2015. ápr. 24. 23:37
 6/21 anonim ***** válasza:
0%
1. A kérdés nem arról szólt hogy mit gondolsz azokról akik bűnöznek a zászlaja alatt....
2015. ápr. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
39%
Csak annyi, hogy létezik.
2015. ápr. 25. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"John Locke például azt írta, hogy a nép beleegyezésével lesz legitim egy kormány cselekedete."


Igen ám csak ez egy roppant naiv hozzáállás, ugyanis felételezi a "faiplayt" a résztvevő pártokról. Márpedig ha olyan valaki kerül hatalomra, aki felszámolja a saját leváltásának eszközét, akkor hiába akarna a nép egy másik kormányt mondjuk 5 év múlva, ha egyszer nincsenek szabad választások?

Tehát azt állítani, hogy valaki pusztán azzal legitimizálja a hatalmát, mert egyszer megválasztották az igen nagy ostobaság. Hitler törvényesen került hatalomra, választások útján! Mégis hát finoman fogalmazva nem a legliberálisabb vezető volt, és lényegében véve meg is szüntette nem, hogy a liberalizmust, hanem a népfelség elvét is. Nem ok nélkül van a fékek és ellensúlyok rendszere, amihez például a Fidesz kétharmad hozzányúlt, és gyengítette a hatékonyságát, illetve csökkentette a jogköreit.


Van egy alapvető félreértés, hogy a liberalizmus a toleranciáról szól, ez nem igaz, csak addig szól az elfogadásról meg a toleranciáról, míg az nem vezet vadhajtásokhoz. Ha kell egy liberálisnak vezetésnek épp olyan erővel kell lesújtani egy antiliberális törekvésre, mint ahogy egy szélsőséges kormány tenné.

2015. ápr. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
64%
Azért, mert a hazai liberálisok egyoldalúak: a szívük hevesen dobog a melegekért, a bálnákért, Tibetért, a cigányokért, a kisebbségekért, de ha a magyarok problémáiról esik szó, süketek maradnak, vagy ha nem, akkor bősz nácizásba, fasisztázásba kezdenek, múltba révedésről és hasonlókról szónokolnak.
2015. ápr. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
54%

Nemcsak arról van szó, hogy a magyarországi megvalósult formája köszönőviszonyban sincs az elvvel. Nem hanyagolható el a közvélemény erről alkotott fogalma. Ez azért fontos, mert a legtöbben (jó esetben) a saját tapasztalataikból, még inkább érzelmi alapon közelítik a kérdést. Ezért ha valaki ma nálunk liberális elveket akar megvalósítani, az emberek eleve utálattal állnak hozzá, tehát a dolog akkor is másképp sül el, ha az elképzelés egyébként jó.

Ma Magyarországon nem szabad ilyen programot hirdetni, mert azt rosszul valósítják meg. Egyszerűen meg kell nevezni konkrétan a megvalósítandó (liberális) célt. Például: az emberek egynémely jogai (oktatás, egészségügy, bíróság, hatóság, stb) alanyi jogon járnak, egyes kedvezmények pedig szociális alapon azért, mert különben nem valósul meg a lehetőségek egyenlősége. Ezt aztán lehet tovább konkretizálni a megfelelő helyen.


Egyébként a többi párt is lejáratta magát, ezért semmiféle elv nem szimpatikus itt, amit politikus képvisel. Az állítólagos rendigény nem elv, hanem az élet elemi követelménye, más kérdés, hogy milyen sok feltétel kell a kivitelezéshez.

2015. ápr. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!