Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek is jobb dolgunk...

Szerintetek is jobb dolgunk lenne, ha még lenne egy erős MSZP, ami képes lenne nyomást gyakorolni a jelenlegi kormányzásra?

Figyelt kérdés

Én nem a szoci kormányt sírom vissza, szerintem alapjában véve nem lenne ilyen rossz a Fidesz, ha lenne egy normális kontroll mögötte.


Mondjuk ha nem lett volna ez az őszödi beszédes cirkusz, sokkal jobb lenne a helyzet Mo.-n, mert akkor is Fidesz kormány lenne szerintem, de nem 2/3, hamem sokkal gyengébb, és ott mögötte az MSZP, még mindig Gyurcsánnyal az élen, akik kellő kritikát tudnának gyakorolni.



Ha Gyurcsány épített volna a putri falujába a kertje végébe egy hatalmas stadiont, ha az ő haverjai gazdagodtak volna meg ilyen látványosan, ha ő akarna 30 évre titkosított erőművet építtetni az oroszokkal, akkor Orbán ellenzékből 100 ezreket tudott volna kicsalogatni az utcára.


És szerintem jó lenne, ha ugyan ez lenne, csak fordítva, ha egy erős MSZP százezres tömegeket tudna az utcára vinni, és a közvélemény-kutatásokon egymást előzgetné a két párt, akkor a jelenlegi kormány is jobban figyelne, sokkal feszültebb lenne, hogy elégedettek legyenek velük az emberek, nem lennének Mészáros Lőrincek, stadionok, Tiborc-cégek, áfa emelés, netadó gondolata, mindenféle trafikmutyi, ingatlanmutyi, korrupció, közgép keleti nyitás, és még sorolhatnám. Szerintem 98-2002 között nem volt ennyire gyalázatos a helyzet, éppen a kontroll miatt.


Most azért züllött ilyen mélyre a jelenlegi kormányzat, mert nincs kontroll, rájöttek, hogy bárki bármit megtehet, alig van, aki felemelné a szavát, nincs normális ellenzék, az MSZP-n mára már csak röhögnek az emberek, a DK-n is, az LMP gyengécske, és nem is igazán töri magát, hogy megerősödjön.


A Jobbik pedig olyan ellenzék, mintha én úgy kritizálnám ezt az oldalt, hogy túl konzervatívak, prűdek az emberek a szexualitás témában, tehát azt emelik ki, ami jeleneg is rossz, és azt akarják, hogy még rosszabb legyen. (pl, keleti nyitás, paks2, és még sorolhatnám, szóval Fidesz 2.0


2015. máj. 17. 14:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Nem kell mismásolni, mondjuk ki nyíltan.

A Fidesz is és az MSZP is akasztófavirágok gyülekezete, akiket persze nem kellene megölni, de jó lenne életük végéig elég alapos rosszlétben tartani őket.

2015. máj. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De ha már ott a Fidesz, akkor jó lenne mellé még egy számára "félelmetes" MSZP is, ellenzékből tényleg a mi érdekünket szolgálná.
2015. máj. 17. 14:54
 3/11 Crisopher ***** válasza:
100%
Nem ártana erős ellenzék, hogyne. De nem véletlenül gyengült meg az MSZP sem.
2015. máj. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Meg lenne a lehetőség egy normális ellenzék felállítására. Ez most többnyire a Jobbiknak sikerült (a párt viszonylag sokat erősödött rövid időn belül, a Fidesz szavazók egy részét sikerült megszereznie). Az MSZP-nek is ugyanúgy meg volt a lehetősége az erősödésre (pl. emberek újításával, fiatal politikusuk előtérbe helyezésével stb), ami csak szóban sikerült nekik (az Új MSZP a régi emberekkel, új "összefogással").


Ez persze a régebbi időkre vonatkozik.

2015. máj. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

De igazad van a két párttal kapcsolatban, mindkettő mehetne akár, de hozzájuk képest a jobbik még rosszabb szerintem.

Én az LMP-re szavaztam, mivel őket találom a legnormálisabbaknak, de velük meg az a bajom, hogy nem törik magukat,nem törekszenek hatalomra, nem jelentenek fenyegetést a kormányra, hanem jól elvannak az 5%-ukkal. :(

2015. máj. 17. 14:58
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az MSZP eljátszotta az esélyét.

Nehéz elképzelni, hogy ez a párt egykor 2/3-al kormányzott, ugye?

Pedig igaz, egykor igen magasan ragyogott a csillaguk.


Mára, már alig pislákolnak és ez egyáltalán nem véletlen, saját maguknak köszönhetik.

2015. máj. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sárkányokkal etetném meg őket.
2015. máj. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
A Jobbik nem ellenzéki párt, hanem a Fidesz turbóváltozata.
2015. máj. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jól mondod 8-as :)
2015. máj. 17. 15:11
 10/11 anonim ***** válasza:
75%

Fideszesek szerint meg a Jobbik MSzP2, mert szereti szapulni Orbánt. Jobbikosok szerint meg a Fidesz és MSzP egykutya, mivel ők a régi, korrupt pártok.


Úgy néz ki hogy következő választásokon szoros eredmény lesz, ha a Fidesz nem dob be valami nagyot...

2015. máj. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!