Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek is jobb dolgunk...

Szerintetek is jobb dolgunk lenne, ha még lenne egy erős MSZP, ami képes lenne nyomást gyakorolni a jelenlegi kormányzásra?

Figyelt kérdés

Én nem a szoci kormányt sírom vissza, szerintem alapjában véve nem lenne ilyen rossz a Fidesz, ha lenne egy normális kontroll mögötte.


Mondjuk ha nem lett volna ez az őszödi beszédes cirkusz, sokkal jobb lenne a helyzet Mo.-n, mert akkor is Fidesz kormány lenne szerintem, de nem 2/3, hamem sokkal gyengébb, és ott mögötte az MSZP, még mindig Gyurcsánnyal az élen, akik kellő kritikát tudnának gyakorolni.



Ha Gyurcsány épített volna a putri falujába a kertje végébe egy hatalmas stadiont, ha az ő haverjai gazdagodtak volna meg ilyen látványosan, ha ő akarna 30 évre titkosított erőművet építtetni az oroszokkal, akkor Orbán ellenzékből 100 ezreket tudott volna kicsalogatni az utcára.


És szerintem jó lenne, ha ugyan ez lenne, csak fordítva, ha egy erős MSZP százezres tömegeket tudna az utcára vinni, és a közvélemény-kutatásokon egymást előzgetné a két párt, akkor a jelenlegi kormány is jobban figyelne, sokkal feszültebb lenne, hogy elégedettek legyenek velük az emberek, nem lennének Mészáros Lőrincek, stadionok, Tiborc-cégek, áfa emelés, netadó gondolata, mindenféle trafikmutyi, ingatlanmutyi, korrupció, közgép keleti nyitás, és még sorolhatnám. Szerintem 98-2002 között nem volt ennyire gyalázatos a helyzet, éppen a kontroll miatt.


Most azért züllött ilyen mélyre a jelenlegi kormányzat, mert nincs kontroll, rájöttek, hogy bárki bármit megtehet, alig van, aki felemelné a szavát, nincs normális ellenzék, az MSZP-n mára már csak röhögnek az emberek, a DK-n is, az LMP gyengécske, és nem is igazán töri magát, hogy megerősödjön.


A Jobbik pedig olyan ellenzék, mintha én úgy kritizálnám ezt az oldalt, hogy túl konzervatívak, prűdek az emberek a szexualitás témában, tehát azt emelik ki, ami jeleneg is rossz, és azt akarják, hogy még rosszabb legyen. (pl, keleti nyitás, paks2, és még sorolhatnám, szóval Fidesz 2.0


2015. máj. 17. 14:48
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nem kérdező, te teljesen rosszul látod. Egy pártnak a tömegeket nem az utcára kell vinni, hanem a munkahelyekre. Méghozzá jó munkahelyekre, ahol értelmes hatékony munkával sok értéket lehet előállítani. Ezt aztán jó pénzért értékesíteni lehet, ebből lesz a fizetés. A jó fizetés pedig mindenkit arra ösztönöz, hogy azt a pártot akarja kormányon látni, amely ezt megtette neki.

Az utcán csak hőzöngeni lehet, jönnek az ellenhőzöngők, amiből nem építés, hanem rombolás lesz. Az pedig nem lehet eladni.

2015. máj. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!