Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A helyi általános iskolák...

A helyi általános iskolák igazgatóját miért nem a helyileg illetékes önkormányzatok választják meg?

Figyelt kérdés

Egy országosan is híres falu (olaj mágnás falu) iskolájának az igazgatóját az államtitkár leváltotta minden ok nélkül és mindenki háborog, mert a szülői közösség, önkormányzat és az utolsó tanya tehene is támogatja, de én azt nem értem, hogy miért a pesti államtitkár aki azt se tudja hol van a kérdéses település dönti el, hogy ki legyen egy helyi általános iskola igazgatója ahelyett, hogy mondjuk az önkormányzat döntené el... akkor egyáltalán minek vannak az önkormányzatok? Azt odáig értem, hogy a helyi képviselőknek magas fizetés jár, hivatali kocsi meg mi egymás, de csinálak is valamit?


Ez komolyan egy vicc!



2015. aug. 13. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ez volt a KLIK előtt, akkor az önkormányzat tartotta fent az iskolát és a képviselő testület nevezte ki az igazgatót.
2015. aug. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért nem az önkormányzat választja az igazgatót (és a pedagógusokat sem), mert már nem önkormányzati fenntartásúak az intézmények. Pár éve történt a változás, amire szerintem nyugodtan használhatjuk az "államosítás" kifejezést. Mindenről a "magasságos KLIK" dönt elvileg, így az igazgatók kinevezéséről is. (Meg a tanárokéról is, bár vannak igazgatók, akik "kiharcolták maguknak" a döntési jogot, de ez nem hivatalos.)


Nem olvastam utána az általad említett esetnek, hogy mi hogyan történt; de ha még nem adtatok be petíciót, akkor megtehetitek. Eredményességre nagyon halvány az esély, de ennél több lehetőség sajnos nincs. :(

2015. aug. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Főleg a kisebb településeken jellemző, hogy a pedagógusok befolyással bírnak a helyi közéletben. Éppen emiatt, hogy ne juthasson a jelenlegi hatalommal nem szimpatizáló személy efféle lehetőséghez, a Fidesz-KDNP a KLIK-en keresztül a saját embereit juttatja pozícióhoz.
2015. aug. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az érintett település polgármestere pártfüggetlen, a közeli megyeszékhely meg piros színt visel, ennyi erővel akár az önkormányzatokat is be lehetne szüntetni és irányítsa csak a településeket a FIDESZ és a haverok.


Komolyan vicc ami itt folyik!

2015. aug. 15. 17:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Én azon röhögtem, amikor meghallottam azt a tisztséget, hogy önkormányzati miniszter, vagy ilyesmi.
2015. aug. 24. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!