Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Vajon hol tartana az ország,...

Vajon hol tartana az ország, ha nem történt volna meg a privatizáció következményeként elszenvedett gyárbezárási dömping? Hol tartanánk, ha azt a rengeteg üzemet amit állami hitelre építettünk nem rombolják le? Vajon lesz e ennek valaha is felelőse?

Figyelt kérdés

#felelősség #privatizáció #gyárbezárás #állami hitelből épített óriás vállalatok lerombolása
2017. júl. 19. 17:07
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem államcsődnél.
2017. júl. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Szóval ha továbbra is az állam működtetne egy rakat veszteséges gyárat hitelből? Még a mostaninál is magasabb államadósság, alacsonyabb bérek, magasabb adók, stb.
2017. júl. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én úgy értem, ha nem rombolták volna le a milliárdokból felépített dolgokat. Miért kellett bezárás után azonnal mindent lerombolni? Ha annyira a veszteség miatt zárták be őket, miért volt értelme füves gazos területté alakítani ahelyett, hogy csak abbahagyták volna és CLOSED tábla? Értitek? Így esély sincs rá, hogy ha szükség volna a hatalmas óriásokra, ismét üzembe helyezhető legyenek. Ugyanis, ezek ma olyan óriási költségből építhetőek ami még L. barátnak is meghaladná a képességeit. Értitek? Miért a pusztítás? Miért a rombolás? Ha a telek se kellett.... ?
2017. júl. 19. 19:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom te milyen gyárakról beszélt de amiket én eddig láttam azok "csak" elhagyatottan láttam. Nem rombolták le őket.
2017. júl. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kádár már nem él, így kit akarsz felelőségre vonni? A gyárbezárások elkerülhetetlenek voltak, többször is leírtam itt, hogy azok a gyárak pusztán papíron termeltek bevételt, gyakorlatilag veszteséggel dolgoztak, az állam próbálta életben tartani őket hitelekkel. Megszűnt ez a biztos anyagi forrás a gyáraknak egyből végük is lett, nem tudtak már sehogy se bevételt termelni. Bevétel nélkül meg egy gyár se működik.
2017. júl. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%
A 40 éven át kommunizmusban sütkérező, papíron nyereséges üzemek a privaticázió nélkül is igen gyorsan csődbe mentek volna, mert nem lettek volna versenyképesek a kapitalizmusban érlelődött cégekkel szemben. A fenntartásukhoz óriási mértékű állami protekcionizmusra lett volna szükség, ami legkésőbb a 2004-es uniós csatlakozásunkig lett volna fenntartható.
2017. júl. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És azok amiket úgy zártak be, hogy tiszta sokmilliós profitot termeltek, majd amikor a saját vételárukat kitermelték a vevőnek, tehát nullára futottak akkor zárták és rombolták le? Rengeteg ilyen üzemről tudok közvetlenül is, azokon túl amikben én is érintett vagyok. Gazdasági szakemberként éltem át ezt mint valóságot.
2017. júl. 20. 20:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Leírom megint: a Kádárunk ideje alatt a gyárak csak azért voltak olyan sikeresek, mert állambácsi öntötte beléjük a sok pénzt. Ami veszteség volt azt betömték állami pénzzel.
2017. júl. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!