Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek a magyar politikai...

Szerintetek a magyar politikai palettán volna a jelenlegin kívül kormányképes politikai párt?

Figyelt kérdés
Én jelenleg az ellenzéket egy nagy káosznak látom, zavaros az egész, de persze a szavak szintjén ők mindenre képesek lennének, úgy állítják be

2017. szept. 12. 12:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
A Fidesz előtti kormányzásra megint ugyanúgy képesek lesznek, mint ahogy a Fidesz előtt voltak. És az a magyarok egészét nézve jobb életet jelentett. A fideszes kétmillión kívül a többi nyolcmillió magyar bizony jobban élt és jobban is fog ha kormányt vált az ellenzék.
2017. szept. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

Ez a "nem kormányképes" szlogen egy, akkora demagóg ökörség, hogy az már fáj. Gőzöm sincs, hogy szivárgott be a köztudatba és az sem, hogy hogyan képes valaki benyali.


Bármelyik párt, amelyik képes elegendő jelöltet indítani, van szakpolitikája és van egy programterve, kormányképes.

Attól, hogy nekem az nem tetszik, nem értek azzal egyet vagy esetleg kifejezetten ellenségesnek találom, attól az a párt még kormányképes. Innentől kezdve meg a szavazatok száma számít.


Szóval a válasz: Igen, van. A Jobbik, az MSZP, az LMP..... mind kormányképes párt.

2017. szept. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Én sem értem ezt a "kormányképes" dolgot, nekem kicsit olyan színezete van, mintha ez alatt azt értenénk, hogy valamiféle erős vezető. Tény, hogy az erős vezető szerepét az ellenzékből senki nem tudná úgy megvalósítani, mint Orbán és társai. De ezt nem érzem problémának, ugyanis az országnak baromira nem erős vezetőkre van szüksége, de Magyarországon valamiért ennek lett a divat.


Én is úgy gondolom, hogy szinte bármelyik ellenzéki párt "kormányképes" lenne, habár jelentős részüknek az ideológiájával nem tudok azonosulni. De ettől még simán elkormányoznák az országot.


De mondok jobbat, egy koalíciós kormányt is simán el tudnék képzelni, mármint olyan pártokból, akik nem együtt indulnak (nem Fidesz-KDNP szintjén). Ugyanis, ha egyik pártnak sem lenne parlamenti többsége, és nem lenne evidencia, hogy a kormányba is csak pártkatonák ülnek be, akkor sokkal jobban működne a demokrácia. Jelenleg eléggé gátat szab ennek az, hogy aki megválasztunk 4 évre, az azt képzeli, hogy teljhatalmat kapott a választóktól, és bármit megtehet, de főleg semmibe veheti az "ellenszavazókat".

2017. szept. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%
Az a baj, hogy barki uj megjelenik es elkezd nepszeru lenni rogton jon a lejarato kampany es elohuznak valami velt vagy valos storyt a multjabol, esetleg a csaladja multjabol. Igy igen nehez barkinek is felemelkedni.
2017. szept. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Az ellenzéknek mint minden választáskor van programjuk, fidesznek mi is volt a 2014 es programja? jah hogy "folytatjuk", alig 2 millió buta meg is szavazta.

2018 as programjuk mi lesz? "folytatjuk"?


Mit folytatnak? a lopást? a mutyit? a korrupciót?

Ne azzal védekezzen nekem a bukott fidesz hogy a másik is lop! A jelenlegi bukott jobboldal annyiban különbözik a bukott baloldaltól hogy többet lop.

Két tolvaj párt közül akkor kit kéne választani? Én nézetem szerint olyat aki még nem volt porondon hisz nem tudni hogy muzsikálnak majd, ellenben a bukott pártokkal akik már többször is kaptak felhatalmazást a néptől mégsem tettek semmit csak visszaéltek vele és a zsebüket tömték.

2017. szept. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
A jelenlegi sem kormány, max lopás és mutyiképes. Innen nézve a Kis Pista is jobban kormányképes.
2017. szept. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%
Ez a kérdés úgy hangzik mintha létezne a fidesznél kormányképtelenebb.
2017. szept. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
Észre kellene venni, ha egy kíváncsiságot szeretne kielégíteni az ember, nem így kérdez. Ez kérdésnek álcázott állítás, amely ráadásul hamis. Jelentkezz ismét, ha kérdésed is van.
2017. szept. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

Bármelyik párt kormányképessé válna, ha elegen szavaznának rá.


"Én jelenleg az ellenzéket egy nagy káosznak látom, zavaros az egész":

Ez a balliberális ellenzékre jellemző. A jelenség oka az, hogy a balliberális ideológia eredeti formájában elavulttá vált és mindenki máshogy akar újítani.

Viszont ott van a Jobbik is, ami egy erős és kormányképes ellenzéki párt zavarosság nélkül.

2017. szept. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Én azt látom, hogy a jelenlegi ellenzék egy hatalmas nagy nulla. Semmi összefogás, semmi esély, senki nincs a kormányon lévők közelében sem statisztikailag. Ki válthatná le a mostaniakat? Nem teszem nyilvánossá hogy miért, de nem szavazok a Fideszre
2017. szept. 12. 20:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!