Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi az oka annak, hogy Magyaror...

Mi az oka annak, hogy Magyarországon nincs igény szinte egyáltalán a liberalizmusra és a liberális pártokra?

Figyelt kérdés

Mint tudjuk, a rendszerváltás óta egyedül az SZDSZ volt az egyetlen hazai szabadelvű párt, mely az MSZP mellett 3 ciklusban is részt vett a kormánykoalícióban, ám 2010-ben kiestek és nem sokkal ezután meg is szűnt. De a 2014-es választásokig az egykori főbb tagok által több újabb liberális párt alakult, melyből csak Fodor Gáboré lett valamennyire befutó, de az is csak azért, mert összefogott egykori kormánytársaival és ezáltal sikerült neki 1 helyet szerezni a parlamentben. Ám azóta ők is egyre jobban csúsznak lefele, sok felmérésben még csak az 1%-ot is alig érik el és Fodoron kívül szinte senki sem ismert a pártból országosan. Idén ugyan megalakult a Momentum Mozgalom, amely a sikeres olimpia-ellenes akció után új reményt jelentett sok magyar számára, ám a kezdeti lendület náluk is egyre jobban apad, mert közek fél éves működésük alatt egyre több dologban vallottak liberálisabb elveket (melegházasság, abortusz, kannabisz, stb...).


Én nem feltétlenül vagyok liberális, de úgy gondolom hogy mindenképpen szükség lenne egy ilyen életképes pártra, hisz az ország a Fidesz és a Jobbik által egyre jobban halad jobbra fele ami egyáltalán nem egészséges, pláne úgy hogy EU-tagok is vagyunk!



2017. szept. 23. 18:23
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
77%

Mert ha mondjuk a liberálisok inkább az adócsökkentéssel lennének elfoglalva a balerina fiúk erőltetése helyett, akkor lehet, hogy nagyobb támogatottságuk lenne.

Magyarországon nincs jólét, minden nap egy elkeseredett küzdelem az emberek számára. Az ilyenek nem fognak neked melegjogokért vagy transzvesztita négerekért aggódni, mert van nekik elég bajuk amúgy is. Sőt, inkább tolakodásnak veszik, hogy neked miért fontosabb a koncsítawurszt baromkodása, mint az ő élete.

2017. szept. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
42%
Annyit jót tett velünk a nyugat hogy sorolni is nehéz. Meg pl mindig sikerül úgy beállítani a liberálisoknak a dolgokat hogy a magyar a rossz és a többiek az áldozatok. Ez a remek viselkedés plusz a tőzsdések tövig lefetyelése lehet hogy jó indok. De mindjárt jönnek a libeerális elitisták akik addig elfogadók amíg egyetértesz és megmondják hogy a magyar mekkora egy mocskos nép... mert elfogadók.
2017. szept. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
52%

#3


Én tényleg annak tartom a magyarokat, de nem vagyok liberális. Amúgy nyugi, nem vagytok egyedül. A többi kelet-európai és balkáni szutyok is körülbelül egy szinten van veletek. Kik kicsit lejjebb, kik kicsit feljebb. De nagyjából ugyanaz errefelé minden.

2017. szept. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
62%

" A többi kelet-európai és balkáni szutyok is körülbelül egy szinten van veletek"

köszi liberális megmondóember rád utaltam látatlanban

2017. szept. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
14%
Mondom, hogy nem vagyok liberális. A liberálisok nem akarják megtisztítani a világot a szeméttől, én pedig igen. Akkor miért is lennék én liberális?
2017. szept. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
3%
Már bocs, de éppen hogy a drágalátos keleted nem lenne sehol nyugat nélkül. :D
2017. szept. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
15%

Mert olyan korlátolt szűk látású emberek az ilyenek mint a Fehéroroszok, meg kitudja még milyen agyilag visszamaradott országok vannak, igazából nem is nagyon foglalkozok ezekkel mert örülök hogy nem diktatúrában kell élni. De még Magyarország is bőven elmaradott Hollandiához Németországhoz, Amerikához, Kanadához képest, mentalitásban.


Ez a kocka akkor fog fordulni ha a mostani 40 évesektől kezd kihalni ez a korlátozottság, és a mostani fiatalok már csak az "újat" fogják ismerni.

25F

2017. szept. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
35%
Igen hol lenne nyugat a kínai olcsó áruk nélkül? Hol lenne amerika a szaudi olaj nélkül? Hol lennének a véresgyémántok nélkül? Hol lennének az ingyenmunkás keleteurópaiak nélkül? Hol lennének a délamerikai drogbárók nélkül amit nem kell lekönyvelni? Hol lennének a kínai hitelek nélkül?
2017. szept. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
31%
Shell olajvállalat álltal kiszipolyozott afrika iraki háborúk? Guyanai arany? Panamai háború?
2017. szept. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem a Fidesz eléggé liberális párt, mindig is az volt, a 90-es években nagyjából a SZDSZ-el tartották együtt számon, mint liberálisok, na és az MDF-ről se feledkezzünk meg.
2017. szept. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!