Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Támogatnátok az, hogy csak az...

Támogatnátok az, hogy csak az szavazhatnak, aki egy teszten átmenve bizonyítaná, hogy értesült a témában?

Figyelt kérdés

Volt egy másik kérdés, ahol azt kérdezték meg, hogy végzettség alapján jó lenne-e megadni a szavazati jogot. Elég sokan kiborúltak ... jogosan.


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__partok-kormanyzas__..


Ez egyátalán nem ugyan az a kérdés... Kíváncsi vagyok, hogy ezt az ötletet ki támogatná és aki nem, mért nem...


Itt a válaszom a fent említett kérdésre, csak hogy felvezessem a témát:


Háát ... egy kis történet...:


Egyik évfolyamtársammal beszélgettem az amerikai választásokról 1 éve. Én Trump mellet érveltem ő pedig Hilary mellet.


1-2 perc beszélgetés után kiderült, hogy nincsenek saját véleményei hanem ugyan azt mondja mint amit a TVben hallot vagy az interneten olvasott. Kb ilyen volt a kunkluziója: "Tudom, hogy Hilary nem jó, de legalább nem szexista és rasszista mint Trump."


Erre megkérdeztem, hogy feltudná-e sorolni Trumpnak vagy Hilarynek bármelyik

kampány igéretét ami alapján erre a következtetésre jutott... Erre, csak annyi tudott mondani, hogy " de... de.. Trump arról beszélt, hogy megfog egy nőt a p ...jánál"


Magyarul semmit sem tudott a 2 félről mégis volt egy elég erős véleménye a helyzetről, amit a média alakított ki.


Ugyan ez van Magyarországon. A legtöbb ember nem tudja, hogy mért szavaz arra a félre amire szavaz. Sőt akik azt hiszik, hogy tájékozottak is gyakra 1-2 erősen félrevezető cikk alapján tudnak bizonyos dolgokról, ami nem feltétlenűl a teljsen igazság... de persze nem néznek utána.


Igen... az ilyen embereknek nem kéne szavazniuk.... És igen, a felsőoktatásban részvett emberek nagyobb esélyel tájékozotabbak.


Deeee... Az igazi megoldás az lenne, ha egy tesztet kéne minden szavazónak kitölteni, ami megnézi, hogy tényleg tudják-e , hogy mire szavaznak.



2017. nov. 20. 18:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem.

https://www.youtube.com/watch?v=fW4BqUNdF4Y

Ha nem olvasod a híreket akkor tájékozatlan vagy, ha olvasod akkor meg félretájékoztatott.


Amúgy ki állítaná össze a tesztet? A kormány? Akkor mondjuk ha megkérdeznék milyen vonzatai vannak pl. a bevándorlásnak akkor kb. mindenki aki nem ért velük egyet helytelen választ adna. De még ha teljesen függetlenül és jóhiszeműen is lenne összeállítva a kérdéssor akkor is az aki kikapna arra fogná, hogy elfogult volt a teszt.

2017. nov. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%

Én leszarom a szavazást, amíg marihuána legalizálási kezdeményezés nincs, addig egy fülkét sem fogok látni közelebbről, pedig 25 elmúltam.


Most ebből kiindulva, szerinted aki szavazna de tesztet kell írnia fogja venni a fáradtságot? Gondolom nem.

2017. nov. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem pedig sehogy ne korlátozzuk a választójogot, mindenkit megillet a választás lehetősége.

Mellesleg te honnan értesülsz? Nem a tévéből meg az internetről? Ha valaki csak 888-at olvas, teljesen mást fog látni a világból, mintha valaki csak 444-et, aki mást lát mintha csak origot, csak indexet, csak CNN-t, csak BBC-t vagy több hírportált olvas. Ugyanígy máshogy látja a világot nagymamám, akinél M1 van ingyen, onnan tájékozódik és nincs bekötve fizetős szolgáltató és mást látok én is, aki 2-3 hírportált olvas naponta és tévében is a különböző csatornákon főleg interjúkat nézek ( persze nekem se ezzel telik a nap, 24/24ben csak a politika, de a lényeg átment remélhetőleg ).

2017. nov. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mi a jobb? Ha a tájékozott 5-10% szavaz vagy ha továbbra is az indul nagyobb eséllyel aki többet költött a kampányára és több tudatlant hergelt fel, hogy “el kell menni szavazni, mert ha nem akkor az ellenfelem nyer aki anarhiát akar”
2017. nov. 20. 19:08
 5/11 anonim ***** válasza:
16%
Én leszarom a szavazást, amíg nincs olyan kezdeményezés, hogy a háziállatok is szabadon nemet választhassanak (nem csak kettőből!) és házasodhassanak!
2017. nov. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

3# Amúgy nem Magyarországon lakom és legalább 5-6 éve nem néztem magy TV műsort :D.


Itt pont az a baj, hogy mások véleményét szajkózzák azok az emberek akik "tájékozottnak" hiszik magukat.


Olvasd el az összes fél állításait, biztos valamilyen formában kiadják az igéreteiket a pártok. Saját weboldalaikot stb...

Majd miután mindent lehetőséget láttál vond le a saját konklúziódat.


Én még soha sem szavaztam semmilyen választáson sem. Gimnázium után rögtön kiköltöztem.

2017. nov. 20. 19:19
 7/11 anonim ***** válasza:

#4 Ki a tájékozott? Ki mondja meg, hogy te az vagy a másik meg nem?


Maradva a Trumpos példánál, mennyit tartott be az ígéreteiből? Csak mert szerintem elég keveset. Akkor te most tudtad betéve az ő választási ígéretit meg a Clintonét is, ez alapján mondjuk Trump volt neked a szimpatikusabb de mégse valósul meg az amit megígért. Akkor te most jól döntöttél?

2017. nov. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha elárulod nekem, hogy a 2014-2018-as ciklusban a kormány fiskális politikájának mely adóügyi eleme volt jelentős hatással a külkereskedelmi mérleggel kapcsolatos kormányhatározatokra, akkor oké, elhiszem hogy tájékozott vagy, legalábbis pénzügyi téren.
2017. nov. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8# Hol állítottam, hogy én tájékozott vagy, főleg a magyar választásről. :D Még soha sem szavaztam és nem is tervezem. Más országban élek, ahol még nincs szavazati jogom :D.


Csak meglep, hogy milyen erős véleménye van sokszor olyan embereknek olyan dolgokon, amiről semmit sem tudnak és az ilyen emberek szavazatai alapján kéne eldöntetni egész országok politikai irányzatát ... nem abszurd?


Amúgy 6# nem az a lényeg, hogy mit fog betartani vagy mit nem. Mit mikor fogk implementálni, hanem milyen értékrendet képvisel és az veled egyensúlyban van-e. Sokan ezt sem tudják.

2017. nov. 20. 20:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha így lenne nem a fidesz nyerne az tuti!!!
2017. nov. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!