Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ti hol helyeznétek el a...

Ti hol helyeznétek el a jelenlegi magyar politikai pártokat a politikai koordinátarendszerben?

Figyelt kérdés
[link]
2017. nov. 21. 15:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Mindegyiket a rendszer kívül, hiszen politizálással egyik sem foglalkozik, csak acsarkodnak egymásra, köpködnek, meg sivalkodnak.
2017. nov. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Oda, ahova a megítélésük esik, ők sokszor elmondják magukról. De nem ez a lényeg, hanem, hogy tisztességtelenek (a Jobbikon kívül). A Fidesz pl. csak azért "jobboldali", mert ott volt neki hely 93-ban, azelőtt ultraliberális volt.
2017. nov. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Pl orbán


86 ba kommunista volt mint KISZ tag

88 ba benyalt magának egy Soros ösztöndíjat

89 be antikommunista lett

90 be ultraliberális

92 be már konzervatívként puncsolt a hatalomért

10 be meg nemzetikeresztényantiliberális


úgy fordul mint a napraforgó, még csillámfalloszláma is lenne ha csak így maradhatna hatalmon

tipikus diktátor, bármit a hatalomért

2017. nov. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem érdekesebb, hogy a szavazóik honnan jönnek, mint az, hogy szerintünk vagy szerintük hova tartoznak.


Pl. a Fidesz egy jobboldali, konzervatív párt kéne legyen elméletileg ehhez képest egy netes felmérésnél(nyilván már csak emiatt se biztos, hogy teljesen fedi a valóságot) meg kiderült, hogy a szavazóik többsége baloldali (nyilván nem szélső bal de a tengelynek inkább ezen az oldalain voltak a szavazóik).


Jobbik elméletileg még jobboldalibb és konzervatívabb de ugyanúgy többségében baloldali eszméket vallók a szavazótáboruk. (nem véletlen a béruniós ötlet se)


Mszp bal és tényleg azok is szavaznak rájuk

DK bal + liberális ehhez képest jobboldali gazdaságpolitikájuk van és liberálisok.


LMP bal + liberális és kb. onnan is jön a szavazótáboruk.


[link] ezt ha kitöltöd a végén lehet nézelődni pártpreferencia és még sok más alapján is.

2017. nov. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

[link]


ez az enyém, így akkor ki se kell tölteni de lehet nézelődni.

2017. nov. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nekem ez jött ki:


[link]

2017. nov. 21. 17:59
 7/13 A kérdező kommentje:
2017. nov. 21. 17:59
 8/13 anonim ***** válasza:

4-es, én középen vagyok, pár kérdésnél a válaszok közt nem volt jó, pl. mindjárt az első, legyen-e ingatlanadó, de a válaszok közt csak az van, hogy milyen legyen, vagy, hogy nem tudom. Hát ne legyen, szemétség csak azért adóztatni, mert ingatlanod van, vagy mert örököltél.

Amúgy szélsőjobbos vagyok ideológiailag, bár ez az oldal sok mindent tartalmaz szélsőbaltól szélsőjobbig, mindenhonnan a legjobb elemeket (pl. hazafiasság, rendpártiság, szolidaritás), ezért is jó.

2017. nov. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Enyém ez úgy, hogy szélsőjobbos vagyok:

[link]

2017. nov. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
Én rajzolnék egy békát a koordinátarendszerbe, és a feneke alá tenném az összeset.
2017. nov. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!