Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A magyar ember jobban él...

A magyar ember jobban él most, mint 2007-ben vagy rosszabbul? Illetve mennyivel jobb a gazdaság helyzete 2007-hez viszonyítva?

Figyelt kérdés

Nem véletlen, hogy 2007-et írok, mert a gazdasági világválság előtti év lenne mérvadó a mostanival összevetve. Egyetemista fiatalként azért kérdezem, mert mindenhonnan megy a propaganda, hogy erős gazdaság, növekvő bérek, csok, rengeteg a hiányszakma, ilyen GDP növekedés, olyan beruházás. Miközben azt veszem észre, hogy pofátlanul lezüllesztették az oktatást. A szegényebb tanulóknak minden korábbinál kevesebb esélye van a felsőoktatásra (a megnövelt tandíjak és a röghöz kötés miatt), amit ha valaki nem végez el időben örök életére adósrabszolga lesz. Karácsonykor soha nem látott sorok kígyóznak ingyen ételosztásért, drasztikusan több hajléktalant látok. De nem csak hajléktalant, hanem lezüllött embert. A kórházak állapota rémes, már-már apokaliptikus. Ez a cikk konkrétan szíven ütött: [link]

És oké 2015-ös cikk, de azóta talán csak még rosszabb lett. Mindenesetre én úgy érzem rosszabbul élek, mint 10 éve (most vagyok 24). A szüleimnek akkor szinte mindenre volt pénze (egyik sem diplomás), most meg csak arra ami létszükséges.

Eközben meg a gazdasági mutatók még rosszabbak lettek a környező országokhoz viszonyítva (nem narancsos hírforrásból értesülök). Szerintem már Románia is lehagyott minket életszínvonal tekintetében.



2018. jan. 26. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem a viszonyítási alap minden esetben a környező országok kellene legyenek. Magyarország a régiótól egyre jobban szakad le. Vagyis az eddigi és a mostani politika is úgy xar ahogy van.
2018. jan. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A tévében elhangzó közgazdasági mutatók megtévesztőek és nem mondanak semmit a polgár életminőségéről és az ország élhetőségéről. Lehet hogy évről évre nőtt a GDP meg a gazdaság, ahogy a szocializmusban is az ötéves tervek nevű marhaság. De ahogy a kérdésedben is leírtad, több lett a hajléktalan és az egészségügyi ellátás színvonala is romlik folyamatosan, ahogy egyre többen menekülnek el az egyre élhetetlenebbé váló országból. A tévében elhangzó "nőtt a gazdaság" című marhaság kit érdekel? Mivel ez nem adja meg a választ arra hogy a jövő nyugdíjasainak miből lesz nyugdíja. Ahogy azt sem hogy ha egy dolgozó 3-4 nyugdíjast tart el akkor hogyan fog élni az a dolgozó? A tévének a polgárok jólétéről kéne beszélnie, nem a GDP-ről meg mád marhaságról. Hogy a polgár hogy érzi magát a hazájában. Mert egy ország emberekből áll.


"az gyárat lát a látcsõn és szántóföldeket,

míg én a dolgozót is, ki dolgáért remeg,"


Radnóti Miklós: Nem tudhatom


Vagyis miért a milliárdosok és politikusok meg a kiskapukat kijátszók érdekei a fontosak? A szocializmusban ezt már eljátszottuk, akkor sem a polgárok jóléte volt a fontos hanem az elvtársaké meg azoké akik jól tudtak nyalni.


"A történelem tanulsága az, hogy az ember semmit nem tanul a történelemből".

(Albert Einstein)

2018. jan. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És mikor lesz már vége ennek? Mikor bukik meg a rezsim? Meddig lehet még süllyedni? Eddig nem terveztem külföldre menni, de olyan rosszak a kilátásaim, hogy lehet muszáj lesz megtanulnom németül és emigrálni, hogy életben maradjak.
2018. jan. 26. 16:50
 4/9 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem az életszínvonalunk vizsgálata a legszegényebb réteg vizsgálatával kezdődik, hisz egy kormány feladata és sikere minél nagyobb számú állampolgárnak a lehető legjobb életszínvonalat biztosítani. És ez alapján 2007-ben kevesebb nélkülöző élt magyarországon, mint most. Az Orbán kormány alatt évről évre nőtt a súlyos szegénységben élők száma ami 2015-re 41%-on tetőzött és tavaly érte el a Gyurcsány kormány világválság idején mért 36%-ot!!! Ezek az adatok mindent elmondanak arról mikor hogyan éltünk jobban vagy rosszabbul.


Ettől az egyes emberek tapasztalata nyilván eltérhet, bizonyosan vannak szép számmal olyanok akik most vannak a húsosfazéknak a közelében és jobban élnek, mint 2007-ben (egykulcsos adósok, Mészáros Lőrincek). De egy ország tekintetében mindig a nagy egészet kell vizsgálni.

2018. jan. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Akkoriban békésebb és kevésbé gyűlölködő volt az ország, ne érts félre akkor is voltak feszültségek és mindig is lesznek de sokkal kevésbé voltak élesek az ellentétek.


A GDP önmagában semmit sem számít ez csak egy mérőszám a több 10-100 közül ami az emberek életszínvonalát, életminőségét, megélhetését, létbiztonságát lehet felmérni.


-Rengeteget számít az ország közbiztonsága, ebben drasztikusan romlott minden statisztika (ha cinikus akarnék lenni azt mondanám: kivéve korrupció).

-Oktatás minősége, körülményei, lehetőségei és mennyire piacképes a képzés.

-EÜ ha a jelenlegi rendszert nézzük ez is romlott. Lehet hogy egy két új cipőt kiboxoltunk, kicsinosítottunk viszont a lábszag benne maradt tehát ez csak látszat.

-Rengeteg adót fizetünk, azóta brutálisan megemelkedtek csak átnevezték, miközben átszervezték emelkedtek is.

27% áfa - Jövedelem után 33,5% adó (lényegtelen milyen címen de akkor is leszedik)

-Az a rendszeri se volt jó de a jogállam maximálisan állt.

Jelenleg nincs jogod fellebbezni, panaszt benyújtani, munka törvénykönyve, ha összehasonlítod ezt a 10 évet MEGDÖBBENSZ!


Sosem volt itt jóléti állam de most ketté van szakadva a társadalom, van a nagyon szegény, és a nagyon gazdag.

A lakosság 40-60% ának ha bedöglik a hűtő-mosógép nem tudja miből vesz másikat NEM ÚJAT hanem akármilyet csak legyen.

2018. jan. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én nem élek rosszabbul, nem szeretnék a 2007-es szintünkön élni!


Mondjuk ezért tenni is kellet, és pláne egyik bandának sincs köze a dologhoz.

2018. jan. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem 2007 óta 3szosára nőtt a rezsim, pedig sokkal kevesebbet fogyasztok. Teljesen értelmezhetetlen számomra ez a rezsicsökkentés propaganda. Az árak a legóvatosabb becslés szerint is duplájára nőttek. Mégis a Fidesz nyer

negyedszer.

2018. jan. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2007-ben a GDP 13 ezer dollár körül állt, ma ez 11 ezer, mikor átvette a Fidesz 10200 volt. 8 év alatt ennyivel nőtt a termelékenység.

Én 2007-ben havi 250 körül kerestem, és havi 50 ezer volt az albérlet tokkal-vonóval. Szóval jobban lehetett élni.

A mai árak mellett el se tudom képzelni, hogyan tudnak az emberek megélni 120 ezrekből vagy 50 ezerből.

2018. jan. 28. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

De a legjobb példa volt itt 2 éve egy fiú, akinek napi 500 ft jutott a napi étkezésre, azt hiszem aldis pizzát evett.

Azért írt ide, mert 2 éve azt eszi és nem bírja tovább, az anyukája rosszul keres, apukája nincs. 13 éves volt.

Azért az nagyon rossz ha 13 évesen a kaja probléma.

Biztos volt ilyen 10 éve is, de nem ilyen sok ember.


De ha kimész az utcára látod az emberek fejét, mi is erről a véleményük.

2018. jan. 28. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!