Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Fideszesként mi a véleményed...

Fideszesként mi a véleményed a most bejelentett intézkedésekről?

Figyelt kérdés

Gyengébb képességű szocik, szebbjövősök, zöldek, és liberálisok kedvéért

1: Csak a fideszesek véleménye érdekel

2: Nem azért, mert én is az vagyok, hanem borzasztóan érdekel, hogy egy ennyire liberális tervhez hogy állnak hozzá, amikor finoman szólva nem ez volt eddig az irányvonal.


2010. jún. 8. 14:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%
Az egységes 16%-os szja-val nem értek egyet,mert ez a gazdagokat segíti.A többi oké.
2010. jún. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%
Abszolút jónak találom,a legtöbb programpontot respektálom!
2010. jún. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%
Teljesen jó. Meglepően jó lett. Én speciel ezt vártam tűlük, és szerintem a fideszes szavazók többsége is.
2010. jún. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%
Nagyjából megfelel a várakozásoknak. Sajnos azt lehetett tudni, hogy nem lesz kellően bevállalós a program (a te megfogalmazásodban "liberális"), de a Fidesz végülis egy néppárt, tömegpárt, szóval mérsékelt politikát kell folytatnia. Amúgy összeszedett, jó program, négyest adnék rá, mert a politikai realitásokhoz képest nagyjából benne van, aminek benne kell lennie.
2010. jún. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Én messzebbre mentem volna. Ez éppen ahhoz elég, hogy egy kicsit felrázza a gazdaságot. Az egykulcsos családi adózás szerintem nagyon szép és jó, kifejezi, azt a véleményemet, hogy inkább a sikeres, dolgozó szülők vállaljanak több gyereket és ne a megélhetési szaporodók.

Csak az az egy bibi van, hogy nem beszélt arról, hogy két év alatt milyen ütemezéssel kerül bevezetésre. Szeritem ezt a költségvetési évet még nem fogja leterhelni, de jövőre és azután baromira sok bevételtől esik majd el a költségvetés. Ha addig nem történik valami váratlan csoda, és kezd el szárnyalni a gazdaság, akkor bizony valhonnan megintcsak el kell venni és én nagyösszegű fogadást mernék rá kötni, hogy a szociális jutatások és a nyugdíjak lesznek azok, amihez még hozzá lehet nyúlni, mondjuk úgy, hogy csak inflációkövető emelés lesz, vagy még az alatti emelést is elképzelhetőnek tartok.

Igazából örülök, mert végre onnan von el, ahonnan kell (nem az egészségügytől és az oktatástól, mert azok a legfontosabbak a jövőnk szempontjából). Bármelyik ujjunkat harapjuk, mind fáj, de talán a közigazgatás leépítése vagy a bankok, pénzintézetek megadóztatása a legkevésbé.

Nem tudom, miért nevezed liberálisnak ezt a programot. Orbánék mindigis a munkával jól keresőket támogatták az előző kormányuk alatt is (az ún. felső középosztályt) és most sincs ez másként. (Ez egyébként hagyományosan a konzervatív pártok társadalompolitikai megközelítése és nem a liberálisoké.)

Azt látom, hogy Viktor sokat ígért a jövőre, keveset adott a mának. Hogy miért nem az ígéretek szerint cselekszik? 1.: Meggyessy betartotta az ígéreteit, az vitte csődbe ezt az országot (meg az, hogy Feri nem csinált semmit) 2.: a kampányban alatt már tartott a görög válság, de senki nem látta, hogy ebbe majd kishíjján belerokkan az euró, és, hogy emiatt egész Európában a megszorítások kerülnek napirendre. Egy nagyarányú adócsökkentést elszálló költségvetéssel párosító gazdaságpolitika lehetne sikeres, de mindenképpen kockázatos és csak akkor lehetne belevágni, ha számíthatnánk arra, hogy lesz, aki kisegít minket, ha baj van, de pl. No. nem azért szorít meg, hogy támogassa a magyar gazdaságélénkítést. Külső védelem nélkül meg öngyilkosság lenne belevágni.

Szóval az én véleményem szerint a jelen helyzetben még mindig ez a lehető legjobb amit tehetnek.

2010. jún. 8. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Szerintem ez jó program. Igaz, elmarad a radikális adócsökkentés, de így is maradhat némi plusz pénz a zsebben. Ugyanakkor a hiánycél tartható. Valóban új módon közelítették meg a gazdaságot, és ez nekem tetszik. Persze lehet, hogy van, aki többet várt, de a mozgástér nagyon szűk volt.

Ha a munkahelyteremtést tudják ösztönözni, akkor lesz igazán kiváló a program.

2010. jún. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Jól hangzó program. A kivitelezése és a fedezete érdekelne. Viszont a devizahiteles részt az én kivenném, mert hagy döntse el valaki, hogy milyen kockázatot vállal. Inkább a felvilágosításra kellene a hangsúlyt fektetni.


Hiányolom, hogy nem csinálnak valamiféle munkanélküli szervezeteket, amiknek a keretein belül összegyűjtik az összes munkanélkülit, ill segélyből élőt, és elviszik őket szervezetten dolgozni 1-2 munkafelügyelő felügyeletével. (Pl útépítésekhez, építkezésekhez, városok takarításához, stb). Mint, ahogyan a rabokat a gátakra.


Cafeteria adóinak eltörlését is hiányolom.


A családi pótlékot, mint intézményt eltörölném, és az adókulcsot csökkenthetné jelentősen a gyerekek száma.


Szabályoztatnám a közoktatásban maximálisan eltölthető évek számát is.


MÁV esetében korszerűsítést, néhány százalékos áremelést, és a nem nyereséges vonalak bezáratását kezdeményezném.


A 2 milliós kereseti plafont 1 millióra csökkenteném.


Saját teljesen állami bankot hoznék létre a lakosság számára is, és megteremteném a lehetőségét, hogy újra lehessenek teljesen állami kézben lévő közüzemi cégek, akik pl csak az infrastruktúra használatért fizetnének egy meghatározott összeget.


Most ennyire futotta:D

2010. jún. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Egytől egyig jónak látom minden tervét, nem gondolom, hogy liberális lenne a dolog, szerintem ez egy jó megoldás és erről volt szó, nem tudom te hol látsz kivetnivalót, ez az egyetlen válságkezelés és tökéletesen teszi a dolgát, nem tudok rájuk rosszat mondani, nem csalódtam, én azt hittem "nehezebb" lesz, de ezeket a lépéseket látva elöntött a megnyugvás, nem lesz semmi baj :) Ja és Fideszes vagyok :) Mindettől függetlenül fideszesként megjegyzem, bár nem a témához tartozik, hogy gratulálok Gaudinak, le a kalappal, tetszett nagyon amit mondott :) (ez most nem irónia, valóban nagyon tetszett)

2010. jún. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ja és azoknak akik nem tudnák, ez a kezdet, ezek a legfontosabb dolgok, most ezek voltak, amiket elsődlegesen kellett megtárgyalni, tehát aki kevesli nézze folyamatosan, ez csak a kezdet, ezek tényleg a halaszthatatlan dolgok voltak, tehát ezért lehet az, hogy egyesek talán kissé hiányosként látják, pedig nem így van :)
2010. jún. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Bár én nem vagyok egy nagy politizáló ember, és Fideszes sem vagyok... (sőt semmilyen:D) jónak látom a programot!

Szabad pálinkafőzés:D:D Tök mindegy, csak csináljuk valamit, mert ez így nem mehet tovább!:S

2010. jún. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!