Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha a választások előtt meghaln...

Ha a választások előtt meghalna Soros György, akkor a Fidesznek maradna esélye a győzelemre?

Figyelt kérdés
2018. márc. 1. 08:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%

Ennyire aggódsz a fideszért 😂?


“Szerencséjükre”, ettől még a migránsok maradnának, szóval ha csak ezen nagyon sekélyes logika mentén haladunk, a válasz igen.

De azért az elég nyomorult ha a fideszt nem a fideszért, hanem valami ellen választják meg az emberek.. (soros ellen, migránsok ellen)

2018. márc. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Maradna esélye: ott lesz még Brüsszel.

Esetleg újra a norvég civilek (Norvég Alap) lesznek az ellenségek.

2018. márc. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
71%
Le lehet pontozni, de attól még ez az igazság, miszerint a Fidesz a cigányok által megvett szavazatokkal akar hatalmon maradni.
2018. márc. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 Koplárovics Béci ***** válasza:
91%
A migránsok, meg újabban az ENSZ nem halnak meg Sorossal együtt. Szóval nyugi, marad képzelt ellenség bőven.
2018. márc. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
22%

“Le lehet pontozni, de attól még ez az igazság, miszerint a Fidesz a cigányok által megvett szavazatokkal akar hatalmon maradni.”


LOL. Nem tudtam, hogy pl. az 5000 Ft/szavazat Momentum a Fidesz fiókszervezete.😂

Egy kis adalék a cigányozóknak:


[link]

2018. márc. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Persze, még több is lenne! Jó nagy zűr zavar lenne, ezt pedig O. V. rendkívül jól kihasználná. Tény, hogy Sorossal is csak sűrűbben vagyunk.


[link]

2018. márc. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Vizesaram válasza:
Remeljuk hogy a fidesznek soha tobbe nem lessz eselye az orszagot szetrombolni. Tilos rajuk szavazni egyebkent
2018. márc. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 tambi3 ***** válasza:
73%

O.V. Antal József legnagyobb hibájának tartotta, hogy nem juttatta vagyonhoz a jobboldalt. Ez persze nem igaz, mert volt egyszer egy MDF nevű párt, aki privatizáció álnéven a valós érték 1-2%-áért lenyúlta országunk legjobb "falatjait". Az igaz, hogy az akkori FIDESZ-nek "kevés" jutott.

Mára már teljesen mindegy, hogy ki nyeri a választásokat, mert "övé az ország, a (gazdasági)hatalom és a dicsőség most és mindörökké" a trafiktól a termőföldön át a kisvasútig és Paks II-ig, az ezeket építő cégeken, élelmiszerláncokon, vendéglátáson át egészen a közvilágításig minden. Paks II. tervezett költsége Magyarország csaknem egy évi teljes GDP-je, és mint tudjuk, a költségvetést három-négyszeresen túl szoktuk lépni... Ezt a vagyont már semmilyen földi hatalom vissza nem tudja venni sem a faluk nagygazdáitól, sem a városok ipari munkáltatóitól, így tehát unokáink is látni fogják, mekkora "böszmeség" volt az öszödi beszédet kiszivárogtatni. Gy.F.-nek rögtön másnap le kellet volna mondania, vagy kiállni, és elmondani, hogy "igen kérem, nekem elegem volt a hazudozásból, mától kezdve másképp lesz". Mivel egyik sem történt meg, így a "begyűrűzött" gazdasági válság, a sok megrendezett botrány és rendbontás után meg lett a O.V. kétharmada, és törvényesíthette a saját vagyonhoz jutását...


A rendszerváltáskor demokráciát ígértek és kapitalizmust adtak. Ne feledjük el, hogy ezt "építjük", ahol bármely párt és politikus elsődleges feladata a rendszer, tehát a tőke működésének elősegítése. Szociális érzékenység? Várólisták és pedagógusfizetések? Ne nevettessétek ki magatokat barátaim. Írva vagyon, hogy „a tőke természete, hogy gyarapszik”, és a fentiek adók formájában ennek ellene hatnának, tehát maradjunk csak továbbra is az „útszélen”, és fogadjuk el, amit kegyesen adnak…


A választás? O.V. nagyszerűen meglátta, hogy a népeknek rövid, közérthető tőmondatokban kell elmondani azt, amit hallani szeretnének. Kétféle szavazója van; a 80-as IQ-jú, "egyszerű gondolkodású", akiből nagyon sok van és nem látja, hogy "vizet prédikál..." viszont enged otthon pálinkát főzni, és lehet piásan biciklizni... Ezeknek fogalmuk sincs, mi történik körülöttük, de a rózsaszín ködön át ez nem is érdekes, ha meg van a napi néhány deci… Választói másik fele pedig a nagyon is okos, aki hagyja magát megvenni trafikkal, földdel, pozícióval vagy mindenféle megrendelésekkel.


A pesszimista azt mondja, hogy ennél rosszabb már nem lehet, az optimista viszont azt, hogy lehet még ennél sokkal rosszabb is. Megnyugtatok mindenkit, lesz is. Így tehát menjünk el szavazni, ami nem más, mint "sánta veréb elől elrúgni a lószart - lehetőségeink eddig terjednek", mert az ún. ellenzék nagyon is jól tudja, hogy "üres kamorának bolond a gazdasszonya", vagyis egy kirabolt ország senkinek sem kell, eszük ágában sincs összefogni, mert még a végén ők kerülnének kormányra, és számon kérhetnénk rajtuk a sok ígéretet...


U.i.: Bocs a hosszért, de valakinek már fel kellett világosítani benneteket. Főleg a Fideszeseket...

2018. márc. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
31%

tambi3!


Természetesen nem haragszunk a hosszú okfejtegetésedért, meg hogy a 60-as IQ-dal osztogatod az észt, biztos hogy igazad van. Feltéve, ha ténynek vesszük azt a megállapítást, hogy ami még a monitoron át is látható, hogy háttal szoktál ülni a moziban. Tehát a történet ott kezdődik, hogy Antall Józsefnek felajánlották, hogy elengedik az államadósságot, hogy az ország fel tudjon állni. De Antall József ezt visszautasította, mondván, hogy majd kifizetjük becsületből. Aha! Hát ezt tolták a volt komcsik, köze sincs az igazsághoz. Az eredeti történet úgy szólt, hogy leültették Antall Józsefet, és azt mondták neki, elengedik az államadósságot, cserébe átadja a legjobban termő földeket, gyárakat, szolgáltatókat, stb. mire Antall József felállt és azt mondta, hogy ez kommunikálhatatlan. Volt annyira tökös, hogy nem ment bele. A volt komcsik eltolták az árak/bérek viszonyát és egyenes utat nyitottak idáig, ahol most vagyunk. Antall Józsefnek egy elnöki rendelettel be kellett volna fagyasztani az urak bankszámláját, és elkobozni a vagyonukat, egy bírósági tárgyalás után. A csehek és lengyelek kizárták a komcsikat a kormányzásból, meg is látszott rajtuk. Az ország történetének utolsó 29 évében a szocik ott tettek a gazdaság alá, ahol tudtak. A 2002-es választásokig még így is eldöcögött az ország, majd Medgyessy felvett 3500 milliárdot, majd még 400 milliárdot. A pénzt fizetésemelésre költötték, ami ugye sose szerencsés, mert infláció a vége. Gyurcsány és a szocik soha nem tudtak elszámolni a pénzzel. De a költségvetésben csináltak egy jó nagy lyukat, amit aztán újabb hitelekkel tovább növeltek, erre jött a 2008 válság, majd a 2010-2013 euróövezet válsága. Ne kínozd magad azzal a dumával, hogy a válság miatt alakult így, ma már közhely, hogy már 2007-ben padlózott az ország. Öt nyugodt évvel kezdték, az országból egy nyomortelepet csináltak, eladtak mindent ami mozdítható, kb 7-9 ezer milliárdnyi állami vagyont, kórházakat iskolákat zártak be, kb 10000 milliárd EU-s pénzt toltak el a semmire, miután Medgyessy azt mondta, hogy olyan jó állapotban van az ország, hogy már 2007-ben bevezethetik az eurót. A botrányaikat - a Tiborc ügy csak apró vétség ehhez képest - ne is említsük. Zuschlag ügy, Veres ügy, Hagyó ügy, Botka ügy, végkielégítési ügyek, nokiás dobozok, eladósították az országot, önkormányzatokat, kórházakat, iskolákat, nyolc év alatt csináltak annyi kárt, mint a komcsik a rendszerváltozás előtt. És mindezt nem véletlenül. Sajnos előre megfontoltan adósították el az országot, hogy az összeroppantott gazdaságban, megtört embereket manipulálva fillérekért nyúlhassák le a maradékot. A rivális pártokat vagy így, vagy úgy kivégezték, kivétel egyet: a Fideszt. Ezért most dühödten támadják, mert már nem tudnak semmi mást se tenni. Orbán tanult tőlük, és mivel intelligensebb mint a többi együttvéve, ő végezte ki a szocikat a megfelelő helyen és időben. A gazdaságot, költségvetést helyre tették, az önkormányzatok adósságát átvették, a gazdaságot 2013-ban újra indították. Egyedül a Fidesz volt képes gazdasági növekedést produkálni, ezt bármelyik közgazdász elismeri, feltéve ha független és nem szoci érdekeltségű. Ha ők nincsenek, a komcsik szanaszéjjel rágták volna az országot. Paksról csak annyit: több mint 30 éves, így is úgy is fel kellett volna újítani. Erről ennyit: "A megállapodás szerint a Paksi Atomerőmű két új, egyenként 1200 MW-os blokkjának megépítésével tender nélkül a Roszatomot bízzák meg. A beruházás becsült költsége 10-12 milliárd euró (vagyis közelítőleg 3300-3600 milliárd forint az elengedhetetlen csatlakozó beruházások – és a hulladékkezelésnek az építéssel összemérhető költségei – nélkül), melynek fedezése 80%-ban az Oroszország által biztosított 30 éves futamidejű államközi hitelből, 20%-ban magyar önerőből történik. Az új blokkok magyar állami tulajdonban lesznek. Az első új blokk átadására 2023-ban kerülhet sor. Az elhasználódott fűtőelemek elszállítását az orosz fél az átadástól számított 20 évig vállalja." Tehát nem egészen pontosak az adataid. Azonban termelni fog, és mint minden jó beruházás kitermeli önmagát, ellentétben a liberális kormányzat által felvett 12-13 ezer milliárdos hitel, amely már nem termel egy petákot se.

A többi okfejtésedhez gratulálok, az egyik legjobban megfogalmazott ferdítés a Gyakori Kérdésekben, a többi ehhez hasonló csak szánalmas amatőr próbálkozás.

2018. márc. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 tambi3 ***** válasza:
71%

Nem baj, ha nem értünk egyet, a vita mindég is jó dolog volt, okulhattunk belőle. Én például "sajnálattal" tapasztaltam, hogy leveled alapján csupán egyévi GDP-nk 10%ába kerül Paks II. Bizony könnyen lehet, hogy tévedtem, nem voltam ott a titkosított (miért titkosított, az erőmű nem alkalmas fegyver készítésére) szerződés aláírásánál, és remélem, hogy Neked van igazad, de attól félek, hogy nincsen...


Személyesen vettem részt viszont a Százhalombattai Erőmű G-2 blokk kivitelezésén, melyet a SIEMENS végzett. Nevezetesen jött két mérnök és egy technikus Németországból, az érdemi munkát mi magyarok végeztük. Ha Paks II-t nem Mészáros Lőrinc, vagy más "csókos" építi majd, akkor kész vagyok ünnepélyesen bocsánatot kérni személyesen és egyenként minden politikustól, ha fogadnak. Sőt attól kezdve elhiszem, hogy azért mentek oda, hogy nekünk, az "Istenadta nép"-nek jobb legyen.


A baj az, ha személyeskedünk. Ha én a 60-as IQ-al látom, hogy Gy.F. felesleges alagutat, völgyhidat és egyéb dőreségeket, O.V. pedig nem létező futballisták nem létező közönségének kongó stadionokat, nem létező utasoknak üres kisvasutat épít, Te ezt miért nem látod? Egyébként mit gondolsz, miért teszik?


Kétségtelen, hogy ezek sokkal jobbak, mintha a délelőttös műszak kiásná az árkot, a délutános pedig betemetné, mint Brazíliában a harmincas évek legelején...


Egyetértünk abban, hogy hitelből csak termelő beruházást szabad megvalósítani, mert ha elköltjük béremelésre, azzal csak a terheinket növeljük. Mint tudjuk, "ne halat adj Uram, hanem hálót..." A fenti "beruházások" sok "hálót" fedezhettek volna.


Számok terén messze tájékozatlanabb vagyok, mint Te (engem nem hívnak ilyen tárgyalásokra, az újság pedig azt ír, amit a főszerkesztő mond), de egyszerű eszemmel is látom, hogyan nő a gazdasági szakadék a hon polgárai között.


Mostanában Rogánt piszkálják, mert féláron adja a haveroknak a lakást, meg helikopterrel jár esküvőre! Nem tisztem megvédeni, de egy miniszteriális ember járjon is, szomorú lenne, ha nem engedhetné meg magának, akár a saját fizetéséből.


Szép emlékű Antal József alatt törvényt hoztak a javak könyv szerinti, tehát a valós értékének töredékéért történő "privatizálásáról", mégpedig 2%-os önrésszel, a maradék 98%-ra pedig ott volt a "szerencsések" által 30%-on felvásárolt kárpótlási jegy, vagy az "Egzisztencia Hitel". Mit gondolsz, ki kaphatott ebből a hitelből?


Azt pletykázzák reakciós elemek, hogy az ipar és a mezőgazdaság ilyen formájú "szétverése" több anyagi kárt okozott eldózerolt épületek és egyéb anyagi veszteség formájában, mint a II. Világháború. Én nem tudom, mert a világháborút nem láttam, pedig akkor is olyan kitűnő (mostanában rehabilitálandó, szobrot kapó) vezetőink voltak, mint pl Vitéz Nagybányai Horthy Miklós kormányzó urunk, így persze, hogy "utolsó percünkig" kitartottunk Hitler mellett... (állítólag akkora pofont még a japánok sem kaptak, mint mi, de ha szobor kell, hát legyen szobor, én nem értek hozzá...)


Rendszerváltás közben néhányak hirtelen meggazdagodása ellentételezéseként egyik napról a másikra sok százezer munkanélküli lett, és ha nem lettek volna (akkor még lengyel, ma már kínai) "piacok", Magyarország rongyokban járt volna. Hát ennyit Antal József karakánságról.


Ezek a tények, melyeket nem az újság írt, hanem a mindennapok milliók által megszenvedett történelme.


U.i.: Átolvasva fentieket jó lenne tudni, hogy mi piszkálja csőrömet. Családomnak biztosítani tudom az anyagi jólét elég magas fokát, mind a hárman igen márkás autókkal szaladgálunk (még én is). Talán egyszerűen csak irigy vagyok, és jobban szeretném a (bár szórakoztató) mindennapi munkám helyett, ha politikusként korrumpálnának. De az is lehet, hogy túlfejlett az igazságérzetem, és utálom, ha hülyének néznek... Perzse ha ennyi energiát fektettem e fentiek megírásába, akkor az is vagyok...

2018. márc. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!