Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Nagyon esélyes a kisebbségi...

Nagyon esélyes a kisebbségi kormányzás?

Figyelt kérdés

[link]


Meglepett a közvélemény kutatás eredménye. Eléggé esélyes hogy a fidesz megnyeri de vagy koalíciót kell kötne valakivel vagy kisebbségi kormányzás lesz


2018. márc. 16. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem örülhetünk neki, ha nem lesz 2/3-uk.
2018. márc. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Mégis, hogy jött ki neked a kisebbségi kormányzás? 4 éve az országhatáron belüli 42%kal simán 2/3-a lett a Fidesznek, most pedig az összes komolyabb kutatócég ennél jóval többet jósol nekik.
2018. márc. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#2

Arról ne is beszéljünk, hogy a Jobbik is jóval gyengébb, mint 4 éve volt és a baloldal is sokkalta jobban szét van aprózódva.

2018. márc. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Más megközelítésben: kb 50 egyéni helyet kéne elvinnie az ellenzéknek, hogy ne legyen sima többsége a Fidesznek. Amit én olvasgattam egyéni körzetekről, jó, ha 10-20 helyet el tud vinni az ellenzék, még akár úgyis, ha visszalépegetnének egymás javára (miközben egyáltalán nem is léptek vissza)
2018. márc. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%
Ezek az eredmények, a teljes népessegben mért százalékokat mutatják, nem a biztos pártválasztók közöttit. Raadasul a valasztasi rendszer is a győztes pártnak kedvez. Szóval, nem, nem túl nagy az esélye annak, hogy a Fidesz nem szerzi meg a parlamenti helyek 50%-át + 1 főt.
2018. márc. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!