Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért nem látják át az emberek...

Miért nem látják át az emberek hogy 2 választás van?

Figyelt kérdés

Vagy fidesz vagy jobbik.

Le is írom, miért gondolom így, ha van észérv az mellett, hogy másképp gondolod, szívesen meghallgatom.

1. fideszre szavaz, támogatja a kormányt és a 2/3-ot - fidesz marad

2. jobbikra szavaz, kormányváltást akar - van rá esély, hogy ne a fidesz maradjon

3. bármilyen más pártra szavaz - kormányváltást (lehet, hogy) akar, de el nem ér, ezáltal max a 2/3-ot sikerül megakadályoznia - fidesz marad

4. szarik bele, el sem megy - fidesz marad


Én ezt a 4 lehetőséget látom, ezzel a 2 kimenetellel... vagy 2,5-el, ha a 2/3-ot számba vesszük.


2018. márc. 16. 19:43
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
egyébként nem vagyok jobbik fanatikus, sok mindennel nem értek egyet és csinálnám másképp, de ahhoz, hogy a mostaniak eltakarodjanak, rájuk fogok szavazni, ott még van egy halvány remény.
2018. márc. 16. 19:44
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem pont hogy a Jobbik a kérdéses a remény értelmében, hisz ez a párt olyan öntelt hogy nem akar tárgyalni a többi párttal miközben az Összefogás lenne a lényeg. Ha a pártok összefognának akkor le lehetne váltani aki most az élen van. És ha sikerült leváltani, akkor kitsrgyalni hogy ki menjen a bársony székbe. De egyébként meg nem igazán van rá esély, túl sok a manipulált ember aki a Fisznyekre szavaz...
2018. márc. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
nem mondanám önteltnek, inkább egyenesnek. Akik eddig köpködtek egymásra, majd összeállnak, az számomra sokkal irritálóbb, mintha egyedül próbálkozik valaki. Nem önteltségnek gondolom, csak megválogatják, hogy kivel állnak szóba. Meg hülyén is festene ha egy alapvetően szélsőjobbos párt (hiába a néppártosodás, még mindig szélsőjobbal vannak azonosítva, és némely tagjuk radikálisabb is, mint amit hirdetnek) összeállna gyurcsánnyal pl.
2018. márc. 16. 20:03
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Azért, mert ezt csak te gondolod így. Mások meg máshogy. Másoknak nem a Jobbik az opció. Amúgy meg a legnagyobb akadálya a kormányváltásnak pont a Jobbik, senkivel nem akarnak koordinálni. Segítik a Fidesz hatalmon maradását. De sokan ki is ábrándultak a Jobbikból, ez is összetevője....
2018. márc. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
de mások hogy gondolják? erre vagyok kíváncsi. Hogy ki más az opció.
2018. márc. 16. 23:11
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
A baloldali érzelműeknek általában nem a Jobbik (DK). A konzervatív jobboldali érzelműek többségénél meg megoszlik (LMP, MOMENTUM, JOBBIK, FIDESZ). A Jobbikot sokan nem tudják hova sorolni (identitásban) és sokan nem is hiszik el, hogy megváltozott a radikális irányból, sokan álcának gondolják szavazatszerzési céllal. A radikális jobboldaliak meg javarészt előfordultak a Jobbiktól, mert ez ember radikális irány, hanem libsi. Szóval a Jobbik van itt a legnehezebb helyzetben. Ezért sem lesz egymaga kormányváltó erő.
2018. márc. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
-ember + nem
2018. márc. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Jah és van egy nagy lázadó réteg, aki otthonmaradni sem akar, de ezekre a pártokra sem szavazni. És kis pártokra szavaznak vagy viccpártra.
2018. márc. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

igen, itt jön az a probléma, amit a kérdésben is leírtam. Nem akar otthon maradni, ezért kispártra - viccpártra szavaz. Ugyan úgy azt támogatja, hogy a fidesz maradjon kormányon.

Amúgy az én ismerősi körömben az idősek nem akarnak DK-t. Ők az "inkább el se megyek" réteg, sajnos. Jó, akit az unoka meg tud győzni, de sajnos nem mindet.

2018. márc. 17. 10:11
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A 2. pont hibás, semmi nem támasztja alá. Ha van rá észérved, hogy miért vetted bele, szívesen meghallgatom.:-)
2018. márc. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!