Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ezek a közvéleménykutatások...

Ezek a közvéleménykutatások mennyire valósak? Honnan jönnek?

Figyelt kérdés

Létezik, hogy kb. így alakul a választási eredmény?

Én és az ismeretségi körömben bárki (3idősebb személyt kivéve)

akivel idén beszélgettem tudom, hogy kit támogatnak. Közülük senki nem fog Fideszre szavazni. Nem is tervezi különböző okokból. Akkor hogyan lehetséges, hogy a jelzések szerint szinte országosan Fidesz vezet.

Honnan veszik ezt?? De ha csak Pesten végigmegyek akkor is ez folyik a metrón,buszon, stb, hogy kire nem akarnak szavazni.

Szerintem nagyon rég nem volt már ilyen erős politikai hangulat az emberek között.

Vagy én nem tapasztaltam az előző választásoknál.


2018. márc. 19. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Nos ezeket a közvéleménykutatásokat gondolom megrendeli valaki, aki tudja, mit akar hallani és láss csodát: azt fogja hallani!
2018. márc. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
A közvéleménykutatásoknak semmilyen valóságalapja nagyon nincs. Megmondják mit kell bele írni oszt csókolom.
2018. márc. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért ez nem oyan nagy csoda, egy nyolcmilliós embermasszában eléggé eltűnik az a kétmillió hites. Nagyon kevesen vannak csak hangosak és agresszívek és nagyon jó szavazókedv jellemzi őket. Az, hogy a Fidesz ennyire kevés szavazóval kormányon tud lenne sőt 2/3-ot tud szerezni az a többi magyart minősíti sajnos.
2018. márc. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"De ha csak Pesten végigmegyek akkor is ez folyik a metrón,buszon, stb, hogy kire nem akarnak szavazni. "


Vedd úgy, hogy aki nem szólal meg (valószinűleg ők többen lesznek, mint akiknek a hangját hallod), azoknak a fele a Fideszre fog szavazni, a másik fele leszarja az egészet. És máris megvan a 2/3-hoz szükséges 40%. És akkor még vedd figyelembe, hogy Bp mindig is kevésbé volt fideszes, mint a vidék.


A közvéleménykutatók kicsit tágabb tartományban dolgoznak, és konkrétan kérdeznek. Kiválasztanak általában 1200-1500 embert egy adott minta szerint (kor, végzettség, lakhely, stb), ezt veszik reprezentatív mintának. És így végzik el a felmérést. A hasonkló mennyiségű "metrón, buszon utazó budapesti" nem ennyire valósághű minta, nem reprezentálja a teljes lakosságot.


Egyébként a fidesz legnagyobb ellensége jelenleg a részvétel. Egyelőre az várható, hogy minél többen mennek el, annál többen fognak a Fidesz ellen szavazni.

2018. márc. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az eddigi választásoknál, azért elég jól eltalálták a dolgokat. Egyébként, az én ismeretségi körömben is elvétve akad fideszes, de nem hinném, hogy ez bármit jelent. Ráadásul, Pesten a legerősebb a baloldal, viszont a szavazók negyede se él ott.
2018. márc. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A közvéleménykutatásoknak megvan a módszertana, jobb helyeken minden kutatás mellé kiteszik azt is.


Reprezentatívak szoktak lenni, azaz igyekeznek elegendő számban mindenféle csoportot megszólítani. Ez matematikai/statisztikai dolog, bizonyítottan működik. Az alap hibahatár 3%, de természetesen mindig előfordulhatnak olyan dolgok, amik ezt befolyásolják (mint pl. a 2002-es választás kiemelkedően magas részvételi aránya).


Ha összehasonlítod több közvéleménykutató eredményeit, akkor láthatod, hogy olyan nagyon durva eltérés nincs az eredményeik közt.

2018. márc. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Annyira valósak, hogy emlékezz csak a brexitre.... :)
2018. márc. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igazából a közvéleménykutatás csak egy tipmix szerű dolog vagy bejön vagy nem,esélylatolgatás. Hiába kérdeznek meg 50 db 30-40éves városit az ő válaszaikat nem lehet felszorozni a több százezer hasonló paraméterű emberre mert nem futószalagon készülnek és egyengondolkodásuak csak azért mert hasonló kóruak és lakhelyüek meg iskolázottak. Olyan mint a heti horoszkóp az újságokban ,van 12 féle csillagjegy aztán 600 millió emberrel ugyanaz történik minden héten e szerint.
2018. márc. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A Medián szerint 2/3 lesz a Fidesz győzelme.. nem értem.

Valóban ennyire rosszul látom az esélyeket? Lehet csak az ismeretségi köröm miatt, de nem gondolnám, hogy ha nyernek is akkor ennyivel.

Rengeteg fórumot olvasok naponta és azokon is az ellenzék vannak többségben.

2018. ápr. 7. 19:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Az átlagember egyáltalán nem fórumozik.
2018. ápr. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!