Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek ma Magyarországon...

Szerintetek ma Magyarországon melyik az a párt, aki a legjobb választás lenne ahhoz, hogy az alapjait tegye le egy élhető jövőbeli Magyarországnak?

Figyelt kérdés
Szóval nem arra gondolok, hogy egyből megváltaná a világot és 4 év múlva már osztrák életszínvonal lenne, hanem elindulna azon az úton, ami ahhoz szükséges, hogy 30-50 év múlva - hacsak nem következik be valamilyen nagyobb konfliktus/krízis - Magyarország egy olyan hely legyen, ahol a fizetésekből meg lehet élni, az egészségügy/oktatás egy nyugat-európai ország szintjén van és a korrupció mértéke pedig minimális. Vagyis ki az a párt, aki el tudná indítani a 2. magyar rendszerváltás folyamatát. Azért is vagyok kíváncsi, mert most fogok először szavazni (4 évvel ezelőtt nem mentem el első alkalommal, ami hiba volt, de végül nem rajtam múlott), most viszont úgy érzem, hogy én sem dughatom a fejemet a homokba és szükség van változásra, de fogalmam sincs melyik párt lenne a legalkalmasabb erre. Érveket/indoklásokat is várok. Köszi.

2018. márc. 29. 22:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem egy Jobbik-LMP koalíció.
2018. márc. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
82%

Egy biztos, a jelenlegiek közül egyik sem.


Hosszútávú fejlődést csak szabadpiaci, kapitalista gazdaságpolitikával lehetne elérni(ilyen párt jelenleg nincs, amely ezt képviselné), továbbá szükséges, hogy alacsony legyen a korrupció. Nem szabad fedezet nélküli hiteleket felvenni ,hogy abból mindenféle népjóléti intézkedésekkel felvásárolják a tömeg szavazatát. Modernizálni kéne az oktatást, az egészségügyet, összességében nem kéne ezekre olyan sok pénzt költeni, csak ésszerűen kéne a forrásokat felhasználni. Stadionépítés, propagandaplakátok,13 havi nyugdíj, alapjövedelem és ehhez hasonló baromságok helyett lehetne modernizálni az országot, nem csak oktatásban meg egészségügyben, hanem egyéb területeken is. Bérunió illúziója helyett először legalább egy 8-10 évig nem szabadna a béreket drasztikusan megemelni, mert abba beleroppanna a gazdaság, inkább az adókat kéne csökkenteni(pl. 27%-os áfát), egy 8 éves ütemes gazdasági fejlődés után már megemelhetnénk a béreket, ezt tartom reálisnak. A jelenlegi pártok közül még talán a Momentum áll legközelebb ehhez a fajta modern politikához (jó ott a MoMa is, de az Bokros Lajos népszerűtélensége miatt nem igen rúg labdába). A momentum még sok tekintetben amatőr, ezért még sok butaság a programjukban, de idővel egy kis csiszólódással szerintem még elindulhatnak a szabadpiaci libertariánus gondolatok felé, ahol az állam bekorlátozó szerepe kisebb, kevesebb pénzt nyel el az állam, és több pénz marad az embereknél, miközben az ország is fejlődik gazdaságilag.

Úgyhogy hajrá Momentum! Remélem előbb-utóbb eljutnak ebbe az irányba, amivel hosszútávú fejlődést hoznak az országnak.

2018. márc. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
78%

A Kutyapárt.

Egy kutyapárti kormány végre felébreszteni ezt a végtelenül retardált magyar népet, hogy tulajdonképpen mi a franc zajlik, hogy ők az egyetlen értelmes választás.

2018. márc. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
79%
A Jobbik.
2018. márc. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
74%
Egyik párttal sem tudok 100%ig azonosulni, de számomra a Jobbik áll ehhez a legközelebb, csak bennük látom a jövőt.
2018. márc. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%

Jobbik LMP Momentum. Tök mindegy melyikre szavazol, a mostani helyzetnél jobbat kapsz!

Nekem a jobbik az adu.

2018. márc. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
82%
A jelenlegiek közül, talán az LMP, vagy a Jobbik.
2018. márc. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
85%
Egy Jobbik-LMP koalíció tényleg jól hangzik.
2018. márc. 30. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
47%
Szomorú, hogy az emberek ennyire rosszul latják a dolgokat...Orbánt is jól megszavaztátok anno, most meg a végén a Jobbik marad a nyakunkon.
2018. márc. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
57%

Na ja, csúnya a baloldal hát megszavazták a fideszt hogy hú de jó lesz nekünk, most meg azt se tudják hogyan szabaduljanak tőle. Csúnya a fidesz, most képesek lennének átszavazni a jobbikra utána meg majd azt fújolnák és nem tudnának tőlük szabadulni. Ez a gond itthon a politikával, hogy az emberek b4sznak gondolkodni és csak annyi agyuk van, hogy az egyiket leszavazzák egy másikkal és ezzel szerintük a probléma meg van oldva.

Hát nem véletlen, akinek volt agya meg lehetősége már elhúzott innen.

2018. márc. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!