Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mit szóltok a miniszterelnök-j...

Mit szóltok a miniszterelnök-jelöltek "vitájához" Baló György tegnapi különkiadásában?

Figyelt kérdés

Én meglepődtem, hogy mennyire normális, összeszedett, mocskolódásoktól mentes vita volt.

Karácsony Gergelyre szavazok, de Szél Bernadett és Vona Gábor is nagyon jól szerepelt.

Úgy érzem, ilyennek kell lennie egy miniszterelnöki vitának Európában, 2018-ban. Orbán Viktor el se jött, szerintem ez tiszteletlenség, hiszen ő is ugyanúgy esélyes (bár remélem nem ő nyer).

Mindhárom résztvevő intelligens, kormányzásra alkalmas ember benyomását keltette, az előző választásokon LMP-s és Jobbikos képviselőkre is adtam szavazatot, most viszont Karácsony Gergelyt és a - most már, talán, végre sikeres tisztújításon átesett- baloldalt tartom a legjobb választásnak. (Gyurcsány nélkül lenne az igazi, de reméljük nem kavar be nagyon.)


Ettől függetlenül tiszta szívből, őszintén örülnék annak is, ha Magyarország következő miniszterelnöke Szél Bernadett vagy Vona Gábor lenne.


Mit gondoltok? Én vagyok naiv, hiszékeny, megvezetett ember, vagy tényleg esélyes hogy annyira tele van a hócipője az ellenzéknek a Fidesszel, hogy most az egyszer normálisan összefognak és leváltják őket. És egy kicsit a mi érdekeinket is nézik és rendberakják az egészségügyet, az oktatást meg amit kell?


Arra is jó esélyt látok, hogy a Fidesz, a Jobbik és a Baloldal is szerez 30% körül és az LMP dönt hogy ki legyen a koalíciós partner és vagy a Jobbikkal vagy a Baloldallal fog össze hogy kormányt alakítson.


És még ott a Momentum is bónusz tracknek.

Ha igazán jól kifundálták a dolgokat szerintem van esély a kormányváltásra, és szeretném is ha megtörténne. Bár a Momentummal és a DK-val nagyon nem szimpatizálok, ha ők is kellenek hozzá, ám legyen.

Ha pedig Karácsony Gergely lenne a miniszterelnök és adómentes lenne a minimálbér + elengednék a milliós diákhitelemet is, többet segítene rajtam mint amit a Fidesz 8 év alatt.

2010-ben örültem a győzelmüknek és mindig is jobboldalinak/Fideszesnek vallottam magam, kampányban is segítettem nekik, de megfogadtam hogyha nem emelik meg a fizetésem, megtagadom őket és nem szavazok rájuk.

Hát nem emeltek. Diplomás közalkalmazottként minimálbér közelében keresek kulturális intézményi dolgozóként és mikor felhívtak a Fidesz irodából, nyugodt szívvel mondtam nekik nemet. Attól függetlenül, hogy a bevándorlást szabályozó politikájukkal egyetértek, és Sorost is utálom. De ezen kívül nem tudnak mást felmutatni, erre nem alapozhatom a jövőmet. Nem lehet mindent Sorosra meg a migránsokra fogni.


2018. ápr. 6. 05:55
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Kulturált vita volt, Orbán ebből nagyon kilógott volna. Baló is egész jó volt az M1-es pártkatona riporterekhez képest. Viszont szinte biztos, hogy Fidesz győzelem lesz, úgyhogy én a helyedben nem nagyon élném bele magam.
2018. ápr. 6. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Ez a vita is megmutatta hogy lehet felkészülten észérvekkel vitázni. Orbán nem képes élő adásban előre megírt papirok nélkül vitázni, ő csak a tapsolói előtt előre megírt papirokból szeret szónokolni, valamint nagyon jól tisztában van azzal hogy annyi sunyi bűne van hogy egy ilyen vita első ötpercében totálisan megsemmisűlne ha ezeket a bűnöket a fejéhez vágnák.
2018. ápr. 6. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
Nem tudom ti mit néztetek, de gáz "vita" volt. Jött a demagóg oktatás-egészségügy-béremelés hármas, Berni elmondta, hogy napsütés lesz ha ő nyer (mi van??), fogalmuk sincs hogyan kormányoznának, vagy ki kivel kötne koalíciót...
2018. ápr. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A probléma, hogy keveset keresel nyugodtan át adhatod az állásodat. Én diplomás munkanélküli vagyok.
2018. ápr. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdező! Nem félsz attól, hogy ha jön a következő kormány, az érzékeny búcsút vesz tőled? Azon az oldalon még több az éhes száj.
2018. ápr. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
néztem, bár Baló nekem kicsit sok volt, ahogy szinte minden mondat végét belefojtotta a nyilatkozókba (legfőképp Vonába, de lehet csak nagyon ki vagyok hegyezve rá már). Én nem is engednék olyan miniszterelnök-jelöltet állítani, aki ennyire nem kommunikál senkivel. Kiáll, felolvassa ami le van írva... könyörgöm, ezt egy jobb képességű nagycsoportos meg tudja tenni...
2018. ápr. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5-ös: Miért félnék hogy kirúgnának? Nem politikai alapon kerültem oda, ahova, keményen tanultam érte, jól kijövök a munkatársaimmal, főnököm is számít rám, és olyan munkát is elvégzek amit más nem csinálna/nem tudna megcsinálni. Szóval szükségük van rám. Ha pedig politikai nézeteim miatt kirúgnának, úgy beperelném őket, mint a huzat.

Természetesen válthatnék állást, de az egészségi állapotom nem engedi és jobb a kis pénz nyugalomban, mint a nagy pénz ahová utálok bejárni.

Ha nettó 250-et keresnék, nem szólnék egy szót se. Ez szerintem nem olyan hatalmas dolog 2018-ban egy diplomás, nyelvvizsgával, jogosítvánnyal és informatikai szakmával rendelkező embernek aki két másik munkáját végzi egyszerre.

2018. ápr. 6. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!