Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Valójában mit is szeretnének...

Valójában mit is szeretnének elérni a tüntetéssorozat szervezői, a tüntetéseken résztvevők és a tüntetések elvi támogatói?!?

Figyelt kérdés

ÚJ VÁLASZTÁS KIÍRÁSÁT? NETÁN EGY MÁSIK KORMÁNY MEGVÁLASZTÁSA ÉRDEKÉBEN?

"Visszakapni a szemkilövető Gyurcsány-kormányt? Mert ugye akkor minden jobb volt, főleg az egészségügy, mert volt vizitdíj is. Ja, meg családok tucatjai kerültek az utcára a svájci frank alapú hitelek miatt. A fizetések durván 30-40%-kal voltak alacsonyabbak, és az ország az államcsőd szélére került az IMF hitel miatt. Nagyszerű perspektíva."

"Esetleg a Jobbikot akarják? Na de, melyiket?...."

"Netán az LMP lenne a királyság? Ők most el vannak foglalva egymás gyalázásával és a bűnösök keresésével. ....."


"Momentum? Komolyan 20 éves kiscsajokat és srácokat a kormányba, akik életükben még 5 percet sem dolgoztak és az uszításon meg az olimpia tönkretételén kívül még semmit le nem tettek az asztalra? Én, személy szerint, nem is engednék senkit a képviselőségig, ha nem dolgozott életében minimum 5 évet. Tök mindegy hol, közért, önkormányzat vagy bármi, de legyen élet- és munkatapasztalata, mielőtt a nép dolgairól dönt."


DEMOKRÁCIÁT A MOSTANI "DIKTATÚRA" HELYETT?

"Demokrácia vs. diktatúra: demokráciát skandálták a tüntetők. Ha itt diktatúra lenne, akkor nem tudtak volna a parlament előtt tüntetni, mert nem kaptak volna engedélyt, sőt a szervezőket azonnal őrizetbe is vették volna. Egy diktatúrában nem lehetne büntetlenül, ocsmány szavakkal illetni az állam és a kormányfőt, mert bevinnék őket. A kordon áthágásáért már lőnének is, de minimum könnygáz, vízágyú és tonfa kerülne bevetésre. Itt az sem volt, hiába próbálták páran provokálni a rendőröket. Jártam életemben, pár diktatúrában és láttam, ott hogyan kezelik a demonstrációkat."


SAJTÓSZABADSÁGOT?!?

"Sajtószabadság: Ha megnézünk egy random újságost, bekapcsoljuk a TV-t, vagy, ha felmegyünk, a netre azonnal feltűnik, hogy hány ellenzéki lap, TV csatorna és web portál van. Népszava, Magyar Narancs, HVG, 24.hu, 444, 168 óra, HírTV, ATV,… A tartalmak pedig napi szinten kimerítik a becsületsértés fogalmát. Az ég szerelmére miről beszélnek?"


A MÉLYSZEGÉNYSÉG MEGSZÜNTETÉSÉT?

"Itt nem lehet megélni: ..... olyanok mentek ki tüntetni, akik havi sok százezer forintos fizetést visznek haza, van szép lakásuk, autójuk és Hawaii-in meg Balin nyaralnak. Vagy aki, azon sopánkodott, hogy Londonban, milyen rosszul keres, bezzeg a britek, ugyan azért a melóért majdnem a dupláját kapják. Most meg azt írja oldalán, hogy soha nem jön vissza ebbe a diktatúrába. OK akkor ki lehet fizetni havi 500 fontot egy szobára és hatod magammal élni egy lakásban, ha az annyira „posh” (király)."


"Kiver a víz, amikor huszonéves lányok és fiúk azzal kezdik az állásinterjút, hogy ugye kapok céges autót és minimum 300.000 Ft nettó fizut szeretnék. Persze mindkettő lehetséges, de először bizonyíts. Talán kellene egy kis alázat a munkával szemben."


"A végén pedig, a mélyszegénységben élő fiatalok feltartották 200.000 forintos mobiljaikat az égbe…" 


Az idézőjelekben szereplő mondatokat Georg Spöttle facebookon megjelent írásából vettem át..



2018. ápr. 22. 08:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
Hogy el legyen takarítva a fidesz.
2018. ápr. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Igaza/igazad van!
2018. ápr. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
42%

Lehet szidni a kormányt, ez tény. Leváltani viszont nem lehet. Hiába szavazol másra, megvannak a lehetőségeik, hogy elcsalják. Most ugyan csalás nélkül is nyertek volna (ha nem számítjuk csalásnak pl. a Jobbikról naponta kitalált újabb hazugságokat), de a 2/3 nem lett volna meg.

Sajtószabadság pedig nincs. A szélsőliberális médiát ugyan megtűrik, a nemzetit viszont nem, lásd kuruc.info üldöztetése.

2018. ápr. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Én jobbikos voltam, most várakozó állásponton vagyok.

A Kuruc.infóról meg az a véleményem, hogyha némileg árnyaltabban, diplomatikusabban fogalmazna, az nagy hasznára válna és úgy is tudná mindeni, hogy mit akar mondani.

Sajnos ilyen stílusú platformot sehol Európában nem engedélyezhetnek, akár egyetértenek, akár nem.

2018. ápr. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A kuruc.info stílusa egészen hivatalos és irodalmi pl. az origóéhoz képest (arról nem is beszélve, hogy a kurucon igazat is szoktak írni), mégis előbbi van betiltva.
2018. ápr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

#5

Ebben nem értünk egyet.

Én eléggé radikális elveket képviselek, de egy-egy cikk után - bár a tartalmával maximálisan egyetértettem - elgondolkoztam rajta, hogy ezt mennyi ideig fogják engedni.

Nem Magyarország és nem Orbán Viktor, hanem az EU.

Ne legyél ennyire elvakult, lásd be, hogy igazam van!

Az Origóról nem tudok neked véleményezni, mert talán 2 cikket olvastam, azt is az itt feltett linkeken.

2018. ápr. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A Fidesz "eltakarítására" itt lett volna a lehetőség. Nagyon nagy részvételi arány volt, mégsem sikerült.

Mit akarnak? De ezt a kérdést öreg politikusok is feltették már, pl. Kovács László (MSZP).

2018. ápr. 22. 19:13
 8/15 A kérdező kommentje:
Ami a Fidesz kormány és a kuruc.info kérdését illeti, a honlap korlátozását nem a magyar kormányzat, hanem külföldi ún. liberálisok szorgalmazzák, szorgalmaznák. Azt már elérték, hogy a Facebookon ill. gmail-es levelekben nem lehetséges a honlap cikkeit továbbítani, mert azok elküldését a tartalom miatt letiltják.
2018. ápr. 22. 19:18
 9/15 A kérdező kommentje:
Eltakarítani a kormányt, rendben. De KIKRE?!?
2018. ápr. 22. 19:21
 10/15 crudy ***** válasza:
20%

Ezeknek a pontoknak mindegyike gyakorlatilag kiforgatja az igazsagot.


Az h nem tetszik a nepnek h a fidesz van hatalmon nem azt jelenti h rogton gyurcsanyt akarnak, ez egy nagyon eros es ertelmetlen tulzas.


A momentum mozgalom onkentesei tenyleg fiatalok de ne keverjuk az onkenteseket a part tagokkal. A jeloltek nem 20eves kiscsajok es ne felejtsuk h orban is ennyi idos volt a mozgalmaval egyutt amikor elindult. Nem is ertem?! 20 eves kiscsajokat a parlamentbe? Ez mi?


A demokracia es a diktatura kozott nem egy eles vonal van. Sot nincs olyan h valaki csak liberalis valaki meg csak radikalis mig valaki csak arisztokrata. A diktaturanak vannak jelei, eszkozei amit produkalhat egy kormany alapvetoen demokratikus felallasban is. "Ha nincs demokracia, nincs szavazas" Ennyire buta kovetkeztetest meg nem hallotta. Arra viszont jo h erveljek az ellen amit a tuntetok nyognek, mit szamit h ordas baromsag nem?


A 444 a hvg a 24 lehet h ellenzeki de iszonyat nagy kulonbseg van akozott h egy hircsatorna egy partot szolgal vagy egy part ellen van. Ezek kozul egyikse lmp-s jobbikos es egyiket se gyurcsany penzeli ez ezek a lapok se kimelik az ellenzeket. Ha azt mondjuk rajuk h ellenzeki kezben vannak akkor hivatkozni is kene valamire, egyebkent ez a kijelentes csak egy feldobott labda ami talan sose esik le, ezzel sajnos ertelmet vesztette. De ami meg zavarobb h keverik azt amikor egy forum ra van allva egy partra, meg azt amikor egy forum csak egy part javara hoz le anyagot barmekkora fassag is az. Egyebkent ebben nem az a nagy gond h a 444 pl nem fideszes hanem az h letezik ilyen h fideszes, a tv az internet tele van a fidesz szocsovevel es ez akkor is baj lenne termeszetesen ha a jobbik vagy az lmp szocsove lenne, a baj az h nem teljesen fuggetlen es amikor marika neni bekapcsolja az m1et ugy toljak az arcaba a propagandat h nem is tud rola.


Meg jo h azok is kimentek akik keresnek eleget. De az nem azt jelenti h azert mentek ki mert nem keresnek eleget, viszont akiknek nincs penzuk azok hol voltak? Jah tudom, a 8 eves terv remenyeben galyaztak kozmunkaban es nekik ez igy jo? Szep. Ez a pont is egy eros altalanositas amitol egy iras csak hosszabb lesz de erdemben nem tesz hozza semmit.


20eves lanyok fiuk ceges autot meg 300 nettot akarnak? Errol meg soha nem hallottam es biztos vagyok benne aki ezt irta az se. De ha meg is biztos oda szurt barmi hiteleset ami alatamasztja a szavat. Jah, nem.


Erdekes h volt ereje megfigyelni h mindenkinek tobb szaz ezres telefonja van, de a tajekozatlanoknak mondom h egy 200ezres telefont is lehet hasznaltan venni, uj formajaban is meg lehet venni nevetseges hitelekkel de ha egy osszegben fizetik ki meg ugy se hihetetlenul horror. Bar en ritkan hallok olyat h egy fiatal bemegy a boltba es leperkalja egyosszegben a telot. Viszont a tuntetok nem is olcsobb mobilokert mentek az utcara.


Minden idezes gyakorlatilag baromsag, a fele sertegetes, ragalom barmi tenyszeruseg nelkul, a masik fele pedig hiteltelen allitas hivatkozas nelkul. Mindegy h egy ilyen iras a a kormanytol vagy az ellenzektol jon, ha baromsag akkor baromsag es akkor se szabad elhinni ha az egesz magunkal szimpatizal. Objektiven lehet csak ertekelni egy ilyet es ugy sajnos elveszti az ertelmet h megirjak de meg azt a keves idot se erte meg mig megszuletett.

2018. ápr. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!