Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért tartja mindenki a...

Miért tartja mindenki a Jobbik 19 %-át hatalmas bukásnak?

Figyelt kérdés
Minden tévében jobbról és balról egyaránt azt hallom evidenciaként, hogy a legutóbbi választáson hatalmasat bukott a Jobbik. A listán 19 %-ot értek el, ami önmagában is egy nagy teljesítmény szerintem (az MSZP csak 11,9 %-ot kapott), másrészt a 14-es listás eredményt is majdnem elérték, tehát ahhoz képest sem volt bukás. Az más kérdés, hogy mivel egyéniben csak 1 mandátumot szereztek, a parlamenti helyük kevesebb. Ezzel együtt én büszke lennék rá, ha egy 19 %-os pártot össze tudnék hozni. De Vonát is mindenki bukott embernek mondja.

2018. aug. 14. 21:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Mert behülyítették a tagságot meg a szimpatizánsokat, hogy nyernek.


No meg a nagy "néppártosodás" végül is gyengébb eredményhez vezetett, ezt nehéz sikernek eladni.


Főleg, hogy Simicska nem ad több esélyt Vonának meg a Jobbiknak. Így végképp reménytelen a helyzet.

2018. aug. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Azért végül szakadt a párt.
2018. aug. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%

Hát mert Szürkefarkas Vona azt nyilatkozta tán épp Kálmán Olga asszonykának, hogy április nagy meglepetést tartogat.


Hát végül is...Ők biztos meglepődtek utóbb...

2018. aug. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartom annak, szép eredmény. De aki jobbikos kétharmadot vizionált, annak tényleg csúnya bukás.
2018. aug. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

Vona verte a mellét mindenhol, hogy rosszak a közvélemény kutatások, mert Hódmezővásárhely is mi volt.

Igen, csak ott 2-en indultak egy Fideszes, és egy független jelölt, ahol az összes párt őt támogatta a függetlent.

Csakhogy ezek után néhány párt kordinált, a Vona és a Jobbik nem.

Mert ők egyedül is tudnak nyerni.

A nagyon optimista kutatások 7 körzetet jósoltak. Egy, azaz egy körzetet nyert. Az összes képviselője listáról jutott be.

Ennél nagyobb égést, főleg, hogy a kisebb pártok képviselői is több körzetet nyertek.

Na ezért ciki.

Teszem hozzá, ahogy olvasgatom a fórumokat, a következő választáson -már ha a Jobbik, addig nem szűnik meg - nem valószínű, hogy parlamentbe kerül.

Hogy Vona, most a neten okoskodik, nem hiszem, hogy sok embert érdekel. Szerintem a hívei magasról tesznek rá, az ellenzékiek őt, meg az LMP okolják a bukásért, a többiek, meg azt se tudják, él vagy hal-e, mert annyira jelentéktelen senki, és az is marad.

2018. aug. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

4 év alatt EGYETLEN SZAVAZATOT SEM SZEREZTEK !


Ezért bukás. Ha átveszel egy pártot, meg kell nézni hol tart. Ha jobb eredményt érsz el legyen az 2-rúl 5%-ra akkor sikeres vagy. Ha ugyanannyit vagy kevesebbet, akár 30% is legyen, sikertelen vagy

2018. aug. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

#7

Ez tévedés.

Ha meg tudja tartani a szavazóit vagy éppen egy változás után, mint a jobbik "néppártosodása" darabra fel tud mutatni ugyanannyi szavazót, pedig rengeteget elveszített közben az siker, mert a szavazók száma állandó és a többi párt ugyanabból a készletből szeretne minél többet megszerezni.

A jobbik azért bukott, mert teljesíthetetlen célt tűzött ki maga elé és természetesen azt nem is tudta teljesíteni.

Ha egy magasugró világcsúcsot ugrik, de előtte bejelentette, hogy képes helyből felugrani a Gellérthegy tetejére, akkor is bukta a mutatványt, ha az ugrása világcsúcsot döntött. Mert nem azt akarta elérni.

Vagyis a jobbik nem mások szerint bukott a választáson, hanem saját maguk szerint és ezért is esett szét.

2018. aug. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%
Nem a 19% a hatalmas bukás, hanem az, hogy egy zs-vel kezdődő csoport a Jobbikot is megvette kilóra, emiatt kettészakadt a párt, az elvhű hazafiak kiléptek vagy kizárták őket, és megalapították a Jobbik eredeti elveit képviselő Mi Hazánk Mozgalmat.
2018. aug. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Gondolkoztam rajta, hogy milyen érdekes, hogy a Toroczkay-féle mozgalom anni a jobbikon belül a "mi vagyunk" nevet viselte, lehet pont azért mert így kell összeolvasni :


"Mi vagyunk" a jobbik

2018. aug. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 October15 ***** válasza:
45%

9.: De nem azt viselte. :D "Mi magunk" volt. Vagy én vagyok süket? Amúgy meg Toroczkai-nak hívják személyes véleményem szerint max sakkozni jó.. egy igazi sötét paraszt.


A fidesz orgánuma csak nem fogja azt mondani, hogy a helyzet kérem szépen változatlan annak ellenére is, hogy rommá karakter gyilkoltuk a pártjukat. A baloldal pedig csak nem fogja azt mondani, hogy milyen csodás is, hogy jobb eredményt értek el mint az MSZP.


Ettől függetlenül semmi előrehaladást nem mutat az eredmény.


VISZONT: Vona lemondott [ami szerintem amúgy hiba] sőt, még csak újra sem választatta magát [pedig ez technikailag nem volt az ígéret része] sőt a mandátumáról is lemondott. Akárhogy is ezzel azért magasra tette a lécet a többiek előtt. Itt dögöljek meg ha lesz bárki aki megugorja.

2018. aug. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!