Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A politikai tudásom 0. Hogyan...

A politikai tudásom 0. Hogyan változtassak rajta?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, és mostanában kezdem kínosnak érezni hogy ennyire semmit nem tudok a politikáról, és érdekel is amúgy picit. A magyar pártoknak utánanéztem és nézegetek youtube-on politikai videókat, interjúkat, de kb. semmit nem vagyok képes felfogni belőle, gondolom kéne ezekhez valamilyen politikai tudásalap. Hogyan kezdhetném el ezt a folyamatot, hogy tájékozott lehessek, mikkel indítsak?
2018. okt. 10. 15:33
1 2
 1/16 anonim válasza:
82%
tanulj törit, olvass baromi sokat, egy csomó kifejezésnek a jelentését meg lehet nézni neten vagy egy ismerőst is megkérdezhetsz, először csak nagyon alap fogalmakat, aztán menny a kisebb részletekig. olvass híreket is (minél több helyről tájékozódj, szóval ne csak balos/jobbos forrásból)
2018. okt. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
75%
ja és nyilván ahogy idősebb leszel, egyre inkább saját magadon fogod érezni a politikai döntések hatását D: szóval a tapasztalatokból is tanulni fogsz
2018. okt. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Olvass híreket, néz lehetőleg ellenzéki híradót! (...) De a legfontosabb, hogy nem kell elhinni semmit. Mindig próbáld meg megérteni mi miért történik, és kinek mi az érdeke, mit miért mond. A kritikus gondolkodás a legfontosabb.
2018. okt. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%
A wikipediát ajánlom. Ott leírják a pártok történetét, és utána tudsz nézni ismeretlen fogalmaknak. A politikai műsorok kicsit in medias res, vagyis belecsöppensz a közepébe, és előismeretek nélkül csak kapkodod a fejedet, hogy mi merre van.
2018. okt. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Összetett. Történelem nélkül nincs politika. Sokat kell olvasni, főleg a 20. századdal nagyon tisztában lenni. Honnan jutottunk hová. Könyvek, filmek. Én még a politikai humort is ide sorolom, pl. Hofi, nagyon jó korrajz az adott idő politikai helyzetéről, segít megérteni dolgokat.
2018. okt. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem vérciki politikáról beszélni. Bár a politikusaink többsége tolvaj, demagógiát terjesztő gazember, a rendszer összességében mégis olyan, hogy aki ma keményen hajt az azért önerőböl is szépen boldogulhat (akár diplomásként, akár jó szakmával egyéni vállalkozóként). Aki pedig ilyen, az egy idő után ahhoz a módosabb réteghez fog tartozni, ami már csak a pénztárcáját nézve szavaz, de illuzíói nincsenek egyik bandát illetően sem.
2018. okt. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
66%
Egyáltalán nem vagy elkésve, SŐT én 23 éves vagyok és nagyon sok kortársam teljesen tájékozatlan politika téren, de majd rájössz, hogy sajnos a nyomós többség "nem ér rá" foglalkozni ilyenekkel. Azzal egyetértek, hogy ne higgy senkinek. Valóban sok töri, politikai hírek olvasása, esetleg dokumentumfilmek a különböző időszakokról (de ezekkel is vigyázni kell!).
2018. okt. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
51%

"néz lehetőleg ellenzéki híradót!"

Ez így nem teljesen helyes!

Nem kell sem a kormány, sem az ellenzéki oldalnak elhinni amit mond. Olvas a sorok között, keresd a mögöttes információt, az okot és az okozatot.

A történelem ismétli önmagát, ebből is lehet következtetéseket levonni.

És ami fontos, egy-egy információ, döntés, bejelentés mögött mindig "keresd a pénzt"!

2018. okt. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 tgt ***** válasza:
58%
Olvass politikai elemzéseket, legyél mindig kritikus az olvasottakkal, és próbáld megérteni minden politikai szereplő álláspontját.
2018. okt. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%
Én is kb annyi lehettem, mint te, amikor elkezdett érdekelni a dolog. Első dolgom volt megnézni a politikai ideológiákat wikipédián. Aztán hírek olvasásával, a pártok történetének megismerésével és egy kis történelem tudással nagyjából érteni fogod.
2018. okt. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!