Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Akik foggal körömmel védik a...

Mindentudó99 kérdése:

Akik foggal körömmel védik a rabszolgatörvényt azok mit szólnak ahhoz a pontjához hogy ha berendelik az embert túlórázni szombatra azt ráérnek három év múlva szerdán kifizetni?

Figyelt kérdés
2018. dec. 8. 16:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%

Én nem védem foggal-körömmel, őszintén szólva nem érdekel, mert nem érint sem engem, sem a családomat (vállalkozásunk van, amiben magunk dolgozunk), miután a fél életemet másoknak túlórázva és gürizve éltem le.

De amit írsz Kérdező, az khm,...khm,...tévedés (és nagyjából az egész cirkusz is tévedésen alapszik.

"A törvénymódosítási javaslat nem érinti azt az előírást, hogy főszabály szerint a munkahét 5 napos, 40 órás, napi 8 órás, és marad a heti két pihenőnap is.

A mostani szabályozás alapján évi 250 óra, kollektív szerződés esetén 300 óra túlmunka elrendelésére van lehetőség. A törvénymódosítási javaslat a 300 órát emelné 400-ra. Az európai uniós felső korlát 416 óra.(!)

Megmarad a törvényben az az EU-s irányelv, amely szerint a dolgozókkal 12 hónapos időkeretben kell elszámolni.

Minden olyan felvetés, hogy csak három év múlva fogják kifizetni a dolgozókat (...), marhaság.

Kizárólag az egyenlőtlen terhelésre vonatkozó munkaidő-szervezési szabályozás változik. A gyakorlatban a féléves elszámolás a leghosszabb."

[link]

Megjegyzem, jelenleg is a fél ország túlórázik, olyan helyen, ahol szükséges a túlóra, csak éppenséggel nem fizetik ki.

Aki szorongatott helyzetben van, az ezentúl is fogja csinálni, (csak éppen ki kell hogy fizessék) aki meg nem, az felmond és másnap már van másik munkahelye.

Ahol eddig nem volt túlóra, ott ezentúl sem lesz, sem önként, sem kötelezően.

2018. dec. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
21%

Érdekes, hogy itt egy kormányellenes cikk erről a témáról, még 2017 április 24-i megjelenéssel (2016-os tervezettel) és ebben már szó van erről, egy percig nem volt titokban tartva.

Mégis 2018 április 8-án ismételten és 3x ez a kormány lett megszavazva. Akkor most miért csinál mindenki úgy, mintha ez valami újdonság lenne? Vagy mindenki él szent tudatlanságban, mint a vak bogár, csak amikor érdekcsoportoknak úgy praktikus, felheccelik a sok tudatlant, az meg megy és óbégat?

[link]

2018. dec. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem megyek be szombaton. Én megtehetem mert a cégnek nagyobb szüksége van rám mint nekem rá
2018. dec. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
1# Ez egy nov. 28.-ai cikk. Nem ártana frissíteni az ismereteket. Igen is benne van a 3 éves munkaidőkeret.
2018. dec. 8. 18:05
 5/15 A kérdező kommentje:
Olvass. Ebből is látszik Kósa hazudott.
2018. dec. 8. 18:12
 6/15 anonim ***** válasza:
11%

#5

Tennél nekünk linket, hogy ez a 3 éves időkeret hogy is szól pontosan? Mert nagyon nem mindegy, hogy kiknek és miért!

Gipsz Jakabnak, aki a soron dolgozik, nem 3 év múlva kötelesek fizetni, ... de ezt te is tudod!

2018. dec. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Bocs lemaradt [link]
2018. dec. 8. 18:27
 8/15 A kérdező kommentje:
2018. dec. 8. 18:29
 9/15 A kérdező kommentje:
De ez pont pl az autóiprban dolgozó Gipsz Jakabokról szól.
2018. dec. 8. 18:31
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

#8

Ígérem, hogy meg fogom neked keresni mert olvastam, csak nem tudom hol, hogy a 3 év nem mindenkire vonatkozik. Talán csak a rugalmas munkaidőben dolgozókra, vagy valami hasonló.

Csak most mennem kell.

2018. dec. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!