Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Donáth Anna (momentum) és...

Donáth Anna (momentum) és Tordai Bencéne (Párbeszéd) vitában kikapott a Fidesztől. Mi a véleményed?

Figyelt kérdés

Donáth Anna (momentum) és Tordai Bencéne(Párbeszéd) mult héten Fideszes politikusokkal vitáztak az Ellátó kertben. Hosszú, velős vita volt és mindenben témában a kormány volt jobb. Azok az "érvek" amik az ellenzéki un:fake-newsokból áradnak meg lettek magyarázva. Aki hallgatta vagy látta videon egyöntetűen a Fideszt hozta ki győztesen. Még a liberális médis is elismerte a vereséget, ami jelzi a hatalmas fölényt.



Felmerült benned korábban, hogy az ellenzéki pártok szándékosan ferdítenek ? Gondoltál arra, hogy kihasználnak téged azért, hogy hatalomra kerüljenek?



2019. febr. 3. 19:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%

a fidesz politikus kiállt vitára ellenzékivel?

ezt elég nehezen tudom elhinni.

ennek az esélye igen csekély.

videó?

2019. febr. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
27%
Általában ez van amikor nem csak sípolni kell meg mondani a dolgokat, hanem válasz is érkezik rá tényekkel.
2019. febr. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
Szívesen meghallgatnám ezt a vitát, hol elérhető? Mert az ellenzéki jelöltek a választás előtt folyamatosan szerettek volna vitázni és senki sem volt hajlandó velük a fidesz részéről.
2019. febr. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%

Én is néznék róla egy videót vagy olyan ciki volt, hogy fel sem merik tölteni?

Első! Nem fideszes képviselőkkel vitáztak, ne légy már naiv, a Fidesz kommunikátoraival! Van egy 444-es cikk, olvasd el, ott gyakorlatilag magyarázzák a bizonyítványt. Hogy hát igen felkészült emberekkel kellett leülniük vitatkozni, akik "kaszkadőrök"... Szóval szánalmas magyarázkodás, politikai párt vezetőinek igenis fel kell tudni venni a versenyt érvelésben bárkivel, pláne velük egyidős, szintén fiatal emberekkel. Különben hogy lesz eladva a termék? Na a porszívó ügynök legalább ehhez értett!

2019. febr. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Andizsuzsi ***** válasza:
74%
Lánczi mint politikus? Aki a saját szájával mondta, hogy ő senki nevében sem beszélt? akkor mi a francot csinált ott?
2019. febr. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
72%

Az igaz, hogy az egyik oldalon az ellenzékből ismert, itt is felsorolt emberek voltak. De a másik (Fidesz) oldalon nem politikusok sorakoztak fel (hanem tkp. „kik ezek?” kategóriájú emberek), akiktől szokásos sablon válaszokat, tereléseket hallhatott az érdeklődő. Így aki egy izgalmas vitát várt, az csalódhatott. Szerintem az ellenzék véleménye is inkább ehhez hasonló, legalábbis én ezt olvastam tőlük. A fideszesek nem meglepő módon saját magukat hozták ki győztesnek. Mintha ez egy verseny lenne.

Abban egyetértek, hogy az ellenzéknek változnia kell. Nem a Fideszéhez hasonló támadó jellegű taktikát kellene alkalmazniuk, hanem megoldásokat kell vázolniuk. Ugyanis a Fidesznek sok problémára nincs (és úgy néz ki, hogy nem is lesz) megoldása és a kínosabb témákról vagy hallgatnak, vagy terelnek. Ez egy „piaci rés”, amibe ha az ellenzék (vagy a jelenlegiek, vagy egy jövőben felbukkanó) beférkőzik, akkor viszi a prímet, a szavazókat, az országot. Csak nehogy úgy vigye majd, ahogyan most a Fidesz, hogy szó szerint viszik, amit lehet.

2019. febr. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
28%

Pfőőőő, miért kit vártál volna, Orbánt? Orbán nem annyira hülye, mint Horn!

Lehet szeretni vagy utálni kb. mindent, amihez csak köze van akár csak közvetve a Fidesznek, de Hollik meg Lánczi nem lehet a "kik ezek?", max. akkor ha burokban élsz és kizársz minden kormányközeli médiát stb. Ennek jogosan az ellentettje egyébként az lenne, aki "kik ezek?" kategóriába teszi Donáthot és Tordait! Egy 3%-os párt arcaival ültek le vitázni Fideszhez köthetőek (feleslegesen tagadja Lánczi, nem is értem, hogy miért, mindegy...), semmi egyéb nem történt, mint ami egyébként megtörtént már többször a Pesti srácoknál is, oda is elmennek ellenzéki politikusok, avagy akár egy párthoz sem tartozó kormánykritikusok is. Túl sokat várt ettől a hallgatóság, nem tudom miért, úgy néz ki hányingerük oly mértékű, hogy nem tudnak önuralommal belenézni ilyen műsorokba, pedig mérhetetlen korlátoltságnak tartom, én a napot az ellenzéki lapok átfutásával kezdem, rendszeresen nézem az ATV műsorait. Még élek! Szívem rendben! Próbálják ki Ők a kormányközelivel és a kormányközeli médiával.

Túl sokat képzelsz ebbe te is, a 444 is. Ilyen jellegű vitára minden héten lenne lehetőség egyébként is. Ehhez hasonló vita lezajlik az Echon az Angardban, a HírTV-n a Csörtében és a Szabadfogásban és lezajlik a Pesti srácoknál is, ebből a 444-es cikkből az derül ki, hogy egy ütést sem tudtak bevinni, az említett műsorokban azért előfordul, ritkán ugyan. Örülök neki, hogy végre balról is van ilyen jellegű kezdeményezés, (mert a Kötöttfogás nem az!) miért nem ültek le az ATV-nél, vagy ha ott nem kapnak helyet, miért nem csinálnak egy saját csatornát a YT-on és teszik ezt rendszeressé? Sejtem erre a választ, de nem akarlak titeket ingerelni! :D

2019. febr. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%

Annyi, hogy a fideszesek

- a szokásos betanult paneleket mantrázták

- hazudtak

- kommunikációs trükkökkel tértek ki az ellenzéki kérdések elől.


Hogy lehet például Birnbaumra azt mondani, hogy soha nem dolgozott a Fidesznek, miközben Finkelstein közvetlen munkatársa volt? Ezek még akkor is hazudnak, ha nem is kérdezik őket.

2019. febr. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
9%

Biztos így történt, de miért merült ez föl egyáltalán? Ha minden úgy van, ahogy Finkelstein mondja (akiről mindig az jut eszembe, hogy Finkle és Einhorn, Einhorn és Finkle :D ), akkor mi van? Hát a szokásos panelek mennek baloldalt is, nem? Mit vártak? Hogy vártak ettől vitát? Vitázni lehetne ezer dolgon, de akkor el kell ezt hagyni, s akkor nem a szokásos panelek mennek a túloldalt sem! Nincs ma vita a két oldal között, csak ilyen f...ságok! Pont olyan az egyik, mint a másik! Nem hoznak föl semmit sem, hogy ez így, ebben a formában nem jó, ezt mi úgy gondoljuk így és így sokkal hatékonyabb lenne, miért nem így csináljátok stb? Azt tudom javasolni ennek a két fiatalnak, hogy nézzék meg a 98-as választás előtti vitát Horn és Orbán között és tanuljanak belőle! Tanuljanak belőle, hogy miként kell vitázni, abban mi a helyes sorrend, hogy kell azt felépíteni, egyáltalán mit hívnak vitának! Fellehet hozni dolgokat, hogy mire megy el feleslegesen pénz, szó se róla, csak akkor felkészülten kell odaülni, tudni, hogy honnan pontosan mennyi pénz hiányzik és annyi pénz mire van (minden évben!!!) feleslegesen elköltve! Szóval én ilyen jellegű vitát várok. Nem azt, hogy a Fidesz, hogy és kivel építette föl a kommunikációs stratégiáját, az mindenkinek van, kit érdekel! Konkrét dolgokat várok az ellenzéki pártoktól, hogy mit csinálnának jobban, hatékonyabban, esetleg olcsóbban, nem ilyen égbefosott mondatokat, amiből hiányzik minden konkrétum... Régóta próbálkoznak ilyenekkel, nem jön be, nem találnak vele fogást, akkor miért nem ismerik végre föl azt, hogy ez nem célravezető? Én nem voltam ott, de véleményem szerint ezért lehetett élvezhetetlen ez a beszélgetés, mert az ott egybegyűlt jobboldaliak a baloldali mantrákat, az ott egybegyűlt baloldaliak a jobboldali mantrákat hallgatták végig, amit minden nap meglehet tenni, ha az m1 híradó után megnézzük az RTL híradót. Higgyétek el, hogy ahogy a baloldalt unnak bizonyos dolgokat (nem tom, mondjuk migráns, Soros, Brüsszel) úgy a jobboldalt is unnak bizonyos dolgokat (mondjuk Mészáros, korrupció, kisvasút, stadion). Ez semmi másra nem jó, minthogy egyre feljebb és feljebb kerül az ingerküszöbünk, de eredménnyel nem jár!

Azt is fel kellene ismernie a baloldalnak, hogy az európai így a magyar politikát a bevándorlás kezelése fogja meghatározni az elkövetkező hosszú években sőt én azt mondom évtizedekben. Tehát ebbe keményen és határozottan bele kellene állniuk. Ha a jobboldal ezzel politizál és az sikeres, akkor abban az egy pontnak hangosan, egyértelműen ugyanarra a pontra kell állniuk, kivenni ezzel a kezükből ezt az eszközt (ezt ma egyedül a DK nem tudja csak megtenni!) és akkor az ki van pipálva, eztán lehet másról beszélni.

Szóval ez így nem megy, hogy a túloldalt csak a bajokat soroljuk, hogy ezt is azt is elcseszted és a többi, mindezt úgy, hogy nem mutatunk arra megoldást, hogy mi ezt így csinálnánk, ezt így állítanánk meg, ezt így normalizálnánk, ezt így állítanánk vissza stb.

Két dolog lehet! Hataloméhség van és ezért nem mondják el, hogy nekik mi lenne a megoldásuk, mert akkor a Fidesz megvalósítja s akkor Ők maradnak ott, ahol... (mert ez így történne, a Fidesz politikája nem kis részben a korai Jobbik programjából táplálkozik!) avagy egészen egyszerűen Ők maguk sem tudnak megoldást, nem látják át avagy tudásuk, szakértelmük kevés hozzá.

2019. febr. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Torcsa90 ***** válasza:
79%
Én láttam a vitát. A fidesz érvelései a kérdésektől függetlenül a következők voltak. Soros, bevándorláspárti Sorosbérenc, Soroshajó, Migráció, Soros emberei. És ezek végeláthatatlan variációja. Nem látom, hogy ebben mi a győzelem. Bár azért az mindenképpen becsülendő, hogy több év után végre kiálltak egy (élő) vitára. Ha még a szájukba adott szöveget is szajkózták végig.
2019. febr. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!