Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Bizonytalanok jelenleg az...

Alex Zöllner kérdése:

Bizonytalanok jelenleg az emberek hogy a következő ciklusba kit válasszanak meg, szerintetek kire érdemes szavazni?

Figyelt kérdés
2019. márc. 20. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
Dehogy bizonytalanok... Minden el van már döntve...
2019. márc. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
Természetesen a Jobbikra.
2019. márc. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%
Nem. Csak a fidesz
2019. márc. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Alex Fly ***** válasza:
70%
A nem fideszes jelöltre.
2019. márc. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%
Látom tele van libsikkel meg komcsikkal az oldal. Akkor is a Fideszre érdemes szavazni, ha nem akarsz a sok czigány mellett még egy csomó arab meg néger "menekült" helyett is dolgozni illetve adózni.
2019. márc. 22. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Azt tudnod kell, hogy finoman szólva nem igaz, hogy csak a fidesz menti meg az országot a menekültektől. Senki nem támogatja a menekültek betelepítését, bárhogy is próbálja a fidesz ezt sugallni.
2019. márc. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ami engem nagyon zavart MINDEGYIK 2010 előtti kormány tevékenységében, hogy az elszakadt országrészek, illetve a külhoni nemzet-testvéreinkről (mert lehet, ezt nem tanították meg az embereknek, de ők ugyanolyan magyarok, mint mi, csak egyik napról a másikra közölték velük, hogy nem a korábbi hazájukhoz vannak besorolva és ott szívatják azóta is őket, ahol csak lehet) se a sajtóban, se a rádióban nem volt súlyukhoz méltó módon szó és alig hallottam róluk valamit, amit a kormány az érdekükben tett. Persze, hogy nem, mert gyaxi semmit - mondhatjuk...

Ez a mostani kormány viszont ezt alapvetően megváltoztatta. Sok nem tetszik dolog mellett pl. ez nagyon tetszik. És nem mondhatja senki, hogy a nem kormányon lévő többi párt olyan nagyon izegne mozogna az ügyben, vagy valaha is mozgatta volna a füle botját erre. Ezért bizony szégyelljék magukat mindannyian - ezt hallottam Erdélyben is az ottani magyaroktól... Ha tényleg számítana a többi pártnak bármennyit is, akkor mennének, kampányolnának, javaslatokat nyújtanának be, erről a honlapjaikon beszámolnának, anyagilag és erkölcsileg támogatnák őket. De nagyon nem ezt láttam eddig. Pedig becsületes egészséges lelkű magyarnak ez szívügye. Nem fogunk olyanra szavazni, akinek nem az. Ez ilyen egyszerű.


Másik ami nekem nagyon tetszik, hogy 1995 körül szállodai recepciósként dolgoztak rokonaim Svájcban, Bécsben, Németországban. MÁR AKKOR(!!!) annyi arab migráns volt benn náluk, hogy az ottani őslakosok 2010-re etnikai fordulatot jósoltak. Nem mostanra, hanem 9 esztendővel ez előttre! Persez az ember meghallgatta, de el se tudta hinni/képzelni, hogy ez tényleg így fog történni. Egyszerűen egy keresztény alapú értékrenden alapuló ország esetében elképzelhetetlen ez a mérhetetlen erkölcsi széthullás és lezüllés. Azóta látom a külföldi hírekben nap mint nap a gondokat. Írta valaki, hogy ez egyáltalán nem igaz. Háát, nyugodt lehetsz: bizony odakinn ez nem elméleti kérdés, vagy vita tárgya, hanem évtizedek óta egyre erősödő és mára megváltoztathatatlan TÉNY. Nekik annyi. Nem a kultúrájuknak. Nem. Az életüknek hamarosan. Aki valaha élt arab közösség tagjaival tartósan, az pontosan érti, hogy miért. Aki nem és elhisz minden zöldséget, annak meg bárki magyarázhatná teljesen feleslegesen . Át kell élnie - és nyugodt lehet: -sajnos bárhogy ugrál és tiltakozik ma ellene ez a kormány-, át is fogja. De akkor már cseszheti...

Ugyanis miután bekövetkezik a "nyugatnak" az "annyi", senki se gondolja, hogy mi, az Unió tagjaként majd kimaradhatunk belőle. Nem fognak ezek kérdezni semmit. Jönnek és majd jól megdemokratizálnak müezin hajlongós hithű muszlimmá. Ha az EU muszlim jellegű lesz, hazánk is az lesz.

Ha meg időközben kilépnénk, hamarosan közrefognának bennünket délről a török, északról az unió és megint jön az első forgatóköny: alaposan megdemokratizálnak.

Szóval innen nézve tökmindegy, ki mire szavaz, ez a népi kaki a nyakunkba fog ömleni mindenképpen. Az embernek van meggyőződése, amiatt nyilván csakis olyanra szavazok majd, aki ezt legalább kimondja, hogy nem akarja. Aki annyira jellemtelen, hogy még kimondani se képes, az bizony nekem nem létezik, mint szavazati lehetőség.


Van egy harmadik ok is, amiért nem vagyok bizonytalan, hogy kire/mire szavazzak, ez pedig a hazai középréteg. mint teherviselő pillér megerősítése. Mi még történelemből azt tanultuk, hogy a kapitalizmus legfőbb pillére a hazai középréteg. Ha az nincs helyzetbe hozva, ha tőkeszegény, akkor az idegen külföldi tőkének van kiszolgáltatva minden réteg, legfőképpen a középosztály és alatta a szegények is. A külföldinek nincs érzelmi elhivatottsága, hogy a hazai szegényeket foglalkoztassa, anyanyelvén beszélőkkel vegye körül magát, illetve a helyi embereket, rokonokat ismerve emberségesebben, megértőbben járjon el velük és ne kizárólag a profitot nézze, hiszem szemébe kell néznie a szomszédokkal, ismerősökkel nap mint nap. Ez a külföldi tőkés esetében fel sem merül. Ezért fontos a hazai középréteg sorsa. No EZT próbálja meg helyzetbe hozni a jelenlegi kormány. Nyilván vannak köztük haverok és ellenségek, akiket szívatnak, de összességében mégis ez a fő trend és ez szépen látszik is. Nyilván sok balfékséget csináltak és csinálnak is majd közben, de a tendencia látszik. Egyetlen más kormány esetén én ebből semmit se láttam. Talán az én vakságom, nem tudom... De tény, hogy amennyire korábban baloldali érzelmű voltam és a szegénység felemelését vártam, úgy gyóntam ki mindegyik korábbi (teljesen mindegy, hogy jobbos balos liberál, vagy milyen pártállású) kormányból. Ez az első, ami egyértelműen tesz/próbál is valamit tenni, nemcsak dumál.


A fogyó népesség is ide tartozik. Nem a magáról gondoskodni képtelen és nincstelenek számát, meg a bűnözőkét kell szaporítani nyomorpénznek is kevés korábbi segélyekkel, hanem azokét, akik adót fizetnek és ezzel aktívan hozzájárulnak a állam fenntartásához. Az adókedvezmény alapú támogatás szerintem a létező legjobb megoldás emiatt. Na ez szintén a hazai középréteg.


E három dolog miatt én pontosan tudom, kire fogok szavazni és elég nehéz volna a véleményemet bármilyen fogadkozásokkal, ígérgetésekkel megváltoztatni.

Pedig sose szerettem a Fideszt korábban. Nem tetszett, ahogy felmorzsolták a Kisgazdákat, vagy a többi pártot. Nem tetszett az arrogáns politizálásuk, a csapongás jobbra balra, az előkészítetlen szerencsétlenkedés a törvényekkel. Ehhez képest kezdenek felnőni. Nem mindenben persze, de egyre több dologban. Pl. ahhoz a gyalázatos gazdasági helyzethez képest is, ahogy 2010-ben átvették az országot. Lényegében évtizedekre előre felélte az akkori jövőnket az egymást váltó, időszakát kitölteni is képtelen, hozzá nem értő, mekkmester-kormányzat. Szóval pontosan tudom, hogy kire fogok szavazni...

2019. márc. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A 7-es válaszolónak: Köszönöm szépen a tökéles összefoglalását a jelenlegi helyzetnek. Abban az egyben nem értek egyet, hogy a muszlimok oly könnyen fognak minket "demokratizálni", egyébként nagyon tetszik ez a szóhasználat is. Én már jóval 50 felett vagyok, és biztos vagyok abban, hogy simán agyonlövök egy csomó muszlim geczit, ha ide tolják azt mocskos pofájukat. Szerintem vagyunk így többen is. Ha elődeink (Hunyadi, Zrínyi, Kinizsi) oly hősiesen védték a Hazát ezektől a férgektől, akkor ennyit nekünk is kötelességünk megtenni. És persze piszkosul kéne fejleszteni a Honvédséget, ami már nyomokban talán el is kezdődött.
2019. márc. 23. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es!


"Ez a mostani kormány viszont ezt alapvetően megváltoztatta. Sok nem tetszik dolog mellett pl. ez nagyon tetszik"


Mi jót tett a fidesz az erdélyi magyarokkal? (Az állampolgárságon kívül) Fel tudnád sorolni?

2019. márc. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 tozser ***** válasza:
68%

Azért jó lenne határt szabni a más országokban élő magyarok/székelyek megsegitésén.Akkor amikot OTT egy iskola vagy egy korház épűl..és otthon pedig nem kapnak az orvosok/ápolók megfelelő fizetést.

Arról nem szólva hogy az ukrajnai "magyarok" is magyar

nyugdijat kapnak..amikor egy percet sem dolgoztak meg azért Magyarországon.

Abból a pénzből igazán fel lehetne emelni a 20+ -30 ezer forintos nyugdijakat egy kicsit otthon, nemde?

2019. márc. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!