Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hova lehet sorolni a liberaliz...

Hova lehet sorolni a liberalizmust?

Figyelt kérdés

Számomra zavarba ejtő a liberális gondolkodásmód, mert nem tudom hova tenni.

A wikipédia szerint a személyi szabadságon, és a törvény előtti egyenlőségen alapul. Ez véleményem szerint ez demokrácia, legalábbis ha azt a két dolgot veszem.

Az egyén hatalmas szabadsága, viszont a diktatúra jellemzője, abban az értelembe: Ha én liberális vagyok, azáltal megtehetek bármit, szabad vagyok és nem korlátozhatnak, és magamat sem korlátozom, a tetteimet

a liberális beállítottságomnak tulajdoníttatom.

Viszont ha már korlátozom magam, ad abszurdum nem köpöm pofán a szembejövőt a hatalmas szabadelvűségembe, visszakonvergálódik demokráciává, hiszen a szabadelűségemnek gátat szabva a társadalmi normák szerint működök.

Az véleményem szerint a normális, hogy a saját érdekeim nem minden esetben és kizárólagosan érvényesítem, hiszen az senkinek se lenne jó, ekkor intézem a dolgaimat demokratikusan. Ellenben ha mindenkin átgázolok a saját érdekem érvényre juttatásával, az már diktatúra.

Egyszerűen nem látom a liberalizmust itt hova lehet sorolni, mikor jut érvényre.

Nem foglalkozok politikával, viszont azért hallgatok híreket, és néztem a választásokat a tv-be.

A "foci se érdekel de a VT-t megnézem" alapon vagyok vele. És a magyar liberális pártok véleményem szerint saját magukból csinálnak bohócot, ezt nem részletezem.

De még egy érdekes tapasztalat, ez nagyon szubjektív, és nagyon kérek mindenkit, hogy senki nem vegye magára, nem az a célom, hogy bárkit megbántsak, és ha mégis gy történik, kérlek ne haragudjatok, és előre elnézést kérek amit most írni fogok. De mivel a volt főnököm olyan volt, hogy mindenkivel politizált, vevőkkel is, így általában kiderült az illető politikai beállítottsága, és aki liberális volt, a tapasztalataim szerint elég alacsonyan kvalifikált, nem mindenki, de a nagyobb többség. Aztán ránézésre szinte meg lehetett állapítani, hogy ki liberális. Tényleg bocsánat ezért. Magam sem vagyok egy agytröszt, pfff....sőtt... segédmunkásként dolgozok és nagyon alacsony a keresetem, és rettenetesen buta vagyok, szóval erősen kétlem, hogy bárkinél okosabb lennék aki ezt elolvassa. Szóval tényleg bocsánat érte. De ha valaki el tudná magyarázni a Liberális jeletését úgy, hogy ne legyen benne ellentmondás, azt megköszönném! :)


2019. márc. 31. 11:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
61%
Elég beteg nézeteid vannak.
2019. márc. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
34%

Jobboldali eszme a liberalizmus.A liberalizmus mindig is inkább a gazdagoknak kedvezett.”Balliberális” fogalom meg nem létezik,csak halandzsa.

A liberalizmus lényege,hogy az állam kevés szerepet vállal,szóval nem kapsz semmi állami támogatást,hanem hagyják hogy a saját lábadon állj.Ez van pl.az USA-ban,ahol ér egy vakbélműtét miatt elárverezik a házad vagy fizetned kell hogy felsőoktatásban tanulhass.

Szóval ez szar.A szegényektől elveszik a lehetőségeket.

2019. márc. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

#2

Igazából centrista. A patkóelmélet nagyon jól reprezentálja a skálát, aminek a tövében a liberalizmus áll a szabadelvűséggel és a minimális állami beavatkozással, aztán a patkó hegyei felé egyre totalitáriusabb ideológiák vannak balra és jobbra egyaránt, valamint arányosan nő az állam hatalma és csökken az egyén szabadsága is.

2019. márc. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Eddig köszönöm mindkettőtöknek, külön köszönet az első őszinteségét! :)
2019. márc. 31. 12:10
 5/22 anonim ***** válasza:
10%

A klasszikus liberalizmus szép és nemes dolog volt. Így vonult be a történelembe és a szociálizálódásba. A mai neoliberálisok, pedig ezzel élnek vissza...

Akkor a szabadságjogok kiterjesztése volt a cél. Most, a szabadosság elfogadtatásán serénykednek....

2019. márc. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%

kakukkmarczy

És te milyen jogon határozod meg, hogy mi a szabadság és mi a szabadosság? Ha valaki például homoszexuális, akkor neki hozzátartozik a szabadsághoz, hogy szabadon lehessen az és senki ne köpködje őt le érte az utcán.

2019. márc. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
A Soroshoz lehet sorolni.
2019. márc. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Hogy különül el a demokráciától, hiszen az egyén szabadsága lehetetlen úgy, hogy csak és kizárólag a saját érdekeim és szabadságom tartom szem előtt, mert az gyakorltilag anarchia. Ahogy anno az ős óceánokba az egysejtűek a bakteriofág virus ellen többsejtű egységbe rendeződtek, úgy még nem szünt meg a szuveneritása, sőtt, kiterjedt, és lehetőségek miriádja lett az eredménye.
2019. márc. 31. 12:20
 9/22 anonim ***** válasza:
27%
Én nem akarok liberalizmust,inkább legyek kevésbe szabad,de az állam fogja a kezem
2019. márc. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
A szabadságod addig terjed, kedves kérdező, amíg másét nem korlátozod vele vagy nem bántasz másokat. Ez ilyen egyszerű.
2019. márc. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!