Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Képes lett volna a Jobbik...

Képes lett volna a Jobbik 2018-ban jobb választási eredményt elérni, ha 2016. novemberében megszavazzák az alaptörvény módosítást, és Vona Gábor nem sérti meg a nyugdíjasokat a választás előtt?

Figyelt kérdés

Aki nem emlékezne, hogy mikről beszélek, azoknak itt vannak a hírforrások:

[link]


[link]


2019. máj. 17. 16:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
(Ki)talált volna mást a propaganda. Lásd Terry Blacket. Bár valóban az első amit írsz, az billentett sok radikálist a Fideszhez.
2019. máj. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
A Terry Black ügyről még egy Fidesz szavazó ismerősöm is azt mondta hogy eléggé kitaláltnak tűnik.
2019. máj. 17. 16:12
 3/20 anonim ***** válasza:
61%
Vona nem sértette meg a nyugdíjasokat, hanem kimondott egy igazságot. Számtalan videó van a neten, amely alátámasztja a véleményét. Ezt is a propagandasajtó fújta fel a végtelenségig.
2019. máj. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
61%
10 plusz szavazat az "jobb eredmény". De úgy vélem, nem az számít. Alapvetően nem, mert a Fidesz éppen a helyzetét vette el: ő lett a szélsőjobb. A szavazó meg se nem rugalmas, se nem körültekintő.
2019. máj. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
21%

Igen! Határozottan igen!

De így lett jó! Akkor már Simicska pénztárcájában voltak.

2019. máj. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A Jobbik elsődlegesen egy erősen radikális párt volt, az ezzel elérhető szavazatszámot kimaxolta, a néppártosodással viszont nem új híveket szerzett (az első benyomáson nehéz változtatni), hanem a meglévőket veszítette el (ez előre látható volt).

Ami az első linkedet illeti: Magyarországon ez a migránsoktól rettegtetés egy mesterségesen kreált álprobléma, és én olyan pártot szeretnék már látni, amelyik ezt kimondja. Az ugyanis, hogy évek óta azon megy a paláver, hogy jöjjön-e a migráns, és mennyi migráns jöjjön, és ide menjen a migráns vagy oda menjen a migráns, ez agyrém egy olyan országban, amit a migránsok túlnyomó része csak átjáróháznak használ. Nem alkotmánymódosítás kellene, hanem lezárni már ezt a témát a francba.

Ami a másik linket illeti, egyrészt az origó cikkeiben én a központozást meg a szóközt sem hiszem el, másrészt sose értettem, hogy aki a "nem szeretem a gyűlölködő, fideszre szavazó nyugdíjasokat" mondatból azt hozza ki, hogy minden nyugdíjast gyűlölködőnek neveztem, az szövegértelmezés híján hogy nem bukott meg irodalomból általános iskolában. Persze ahol a politikai kultúrának ennyire része mások szavainak félremagyarázása, ott nem csodálkozhatunk.

2019. máj. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
69%

Vona Gábor egyáltalán nem sértette meg a nyugdíjasokat. Olvastam én is a kijelentésést, semmi sértő nem volt benne a nyugdíjasokra nézve. Egy valós és létező problémát írt le, amit sokszor láthatunk a saját szemünkkel is. Persze ezt a fideszes sajtó kiforgatta, elferdítette, és lejáratta vele Vonát.


Annyi igaz, hogy Vona jobban is megválogathatta volna mit tesz közzé, hiszen ő is tudta hogy a fidesz amit csak lehet, felhasznál ellene. De ha ezt nem, felhasználtak volna mást.


Itt nem Vona és nem a Jobbik a hibás, hanem az egész ellenzék összességében. A fideszt nagyon nehéz már legyőzni, és az idővel egyre nehezebb lesz, az ellenzéknek pedig össze kellene fognia. Egy párt és egy jelölt kellene összesen, aki nem vállalná se a jobb se a bal oldal megnyilvánulásait. Nem ígérne sem ezt, sem azt, nem akarna semmit megreformálni, semmit változtatni stb.

Annyi lenne az összes ígérete, hogy leváltsa a fideszt és elszámoltassa. A ország működéséhez feltétlen szükséges dolgokba beleszólna persze, de semmi lényegeset nem csinálna kormányon mint az elszámoltatás és a különböző intézmények éléről a fideszes emberek leváltása. Na meg a választási rendszert is át kellene egy kicsit alakítani, szigorúbban kellene szabályozni a politikai hirdetéseket és így tovább. Nem tudom ez mennyi időbe telne, de ennek végeztével lehetne azán újra pártokat alakítani, és egy új és tiszta választást kiírni, már a fidesz nélkül.


Ennek hiányában szerintem már soha egyetlen ellenzéki párt sem fogja egymagában leváltani a fideszt. Maximum akkor lesz rá lehetőség, ha Orbán kiöregszik és visszavonul, vagy ha a fidesz valami hatalmasat hibázik és olyan mértékben lejáratják magukat, hogy labdába rúghat az ellenzék (erre kicsi esélyt látok)


Mégegyszer mondom, itt nem az mszp, nem a kis pártok, nem a jobbik a hibás, hanem összességében az egész ellenzék az összefogás hiányában. A fidesz már túl nagy falat egy-egy ellenzéki pártnak

2019. máj. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
29%
Akkor lett volna képes jobb eredményt elérni, ha több médiát kap. Sokkal többet. A választást a médiafölény dönti el.
2019. máj. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
A Jobbik nem tudott volna semmiképp jobb eredményt elérni, a szavazói bázis egészen egyszerűen le van fedve. A Fideszhűek soha nem szavaznak másra, a Fidesz zsarolt szavazói sem tudnak másra szavazni míg a Fidesz regnál, a baloldali szavazók a balodali pártokra szavaznak és ennyi. Nincs több szavazó egyszerűen, a 2018-as választási részvételnél többet nem lehet várni, csak ha kötelezővé nyilvánítják a szavazást.
2019. máj. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
23%

7.

Azt írtad, ".... ha a fidesz hatalmasat hinázik"???? Jól értettem??? De hisz nap mint nap arról szól a vinnyogás, hogy semmit nem csinál jól. Sőt, sok esetben az a kotta, hogy egyenesen rossz úton jár....

Nem ellentmondásos?

8.

Te is benyalod amit a média mond.... Őket meg lehet érteni, hazabeszélnek.... Mire jó az ellenzéki médiafölény, ha hazudnak és a jóslataik sem jönnek be soha???? Aki érzi, hogy folyamatosan becsapják, azt nem érdekli, ha többen akarják tenni!!!!

Itt van Mzp esete..,, Hetek óta azt szajkózta az ellenzék, hogy az Usa külügyminisztérium meghívta egy kis mószerolásra.... És igaz sem volt.... Ilyen fölényre gondoltál????

2019. máj. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!