Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Csak engem irritál a titkolózá...

Csak engem irritál a titkolózás azzal kapcsolatban, hogy kire szavaztak az emberek?

Figyelt kérdés

Ha ismerősökkel a választásokról beszélgetünk, legyen az EU-s, országgyűlési vagy helyi, jön az odavetett „magánügy”. Ezzel csak az a gond, hogy egy ember személyiségéhez, megítéléséhez hozzátartozik hogy miféle politikai erőt támogat. Ezáltal milyen intézkedéseket, milyen alakokat... Főleg a mai politikai helyzetben, ahol világszinten trend a rossz populizmus, a szélsőségek előretörése. Egy ilyen polarizált világban könnyen megeshet, hogy az illető erkölcsileg erősen aggályos dolgok mellett áll. Nem szívesen jópofiznék egy olyan emberrel, aki a korrupciót, gyűlöletkampányt támogatja, vagy helyi szinten akár még súlyosabb, mindennapok során megélhető kártékony lépéseket.

Természetesen nem a szavazás alkotmány adta titkos mivoltát vonom kétségbe. Hanem a személyes hozzáállást egy-egy társaságban.



2019. máj. 27. 17:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Vedd tudomásul, hogy hasonló hasonlónak örül.
2019. máj. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 LazyJones ***** válasza:
95%
Ez személyes dolog, embere válogatja, ki kivel és miről beszél. Valaki szégyelli, valaki fél, hogy megutálják miatta, valaki képes vitázni róla, kultúráltan, megint mást meg hidegen hagy az egész. Én az ismerőseimmel úgy vagyok, hogy aki a barátom,arról tudom, hova szavazott, aki meg nem az, annál nem érdekel.
2019. máj. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
39%
Ezek a fideszesek, röstellik nagyon, hogy ilyen magyarellenes kormányt támogatnak kis előnyökért, megrendelés, egykulcsosadó, ki miér eladó.
2019. máj. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Én a barátaimat nem az alapján válogatom hogy kire szavaz. A kutyát nem érdekli. Ez csak politika. Attól hogy pl ki nem állhatom a Gyurcsányt attól meg egy Dk szavazó lehet a barátom.
2019. máj. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 mindentudó99 ***** válasza:
89%
És egyébként meg nem kerdeznék senkit kire szavazott. Mi közöm nekem ahoz?
2019. máj. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
49%
Ha nem is árulja el, kikövetkeztethető (főleg, ha közeli ismerős).
2019. máj. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
87%

Ezt a fórumot és a családomat leszámítva, soha senkivel nem beszélek politikáról. Még a barátaimmal sem.

Ha tőlem valaki megkérdezné, hogy kire szavaztam és nem fogadná el, hogy magánügy, hanem tovább erőszakoskodna, nagyon hamar lekoptatnám örökre.És nem azért mert szégyellem a pártszimpátiámat, hanem mert untat a téma, ha elkezdenek téríteni, vagy vitát generálni, miközben engem meg hidegen hagy mindenki hovatartozása.

Ez lenne ugyanis a következő lépés, ismerem abból a korból, amikor még nem hoztam meg ezt a szabályt.

2019. máj. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

„Én a barátaimat nem az alapján válogatom hogy kire szavaz. A kutyát nem érdekli. Ez csak politika. ”


Érdekes hozzáállás. A politika átszövi a mindennapokat. A törvények, intézkedések, politikusi kihágások határozzák meg az életünket.

Miféle groteszk helyzet lenne, ha leszavaznék a Fideszre, miközben a legjobb barátnőm édesanyja azért veszítette el a munkáját mert kellett a pozíciója egy fidesz kötelékébe tartozó személynek...

Ezáltal én is hozzájárulnék a dologhoz.

Vagy mikor a fideszes polgármester közeli rokonai nyertek el egy tucat trafikot. Volt család aki többet is. Ezáltal jó ismerős került szorult anyagi helyzetbe, aki becsületes dolgos ember.

Az ember nem rúg a barátaiba. Aki azt hiszi nincs tétje a szavazatának, minek megy el szavazni? Ez nem játék emberek.

2019. máj. 27. 17:40
 9/31 anonim ***** válasza:
81%

Én többre értékelem magát az embert, mint azt, hogy melyik pártra szavazott, lehet ezért tudom több ismerősömről is, hogy kire szavazott és van köztük Momentum, DK, MSZP, Fidesz, Jobbik. Magam is a Momentumra szavaztam.


Pontosan ez a gondolkodás mód, amit én szégyellek a társadalmunkban.

2019. máj. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
89%

Igen, mert normáliséknál tudják, hogy a politikánál vannak fontosabb dolgok és kár ezen összerúgni a port.


Eleve a polarizáltság miatt nem mondják meg, mert mondjuk még 20 évvel ezelőtt ha azt elmondja, hogy Fideszre vagy MSZPre vagy Kisgazda pártra szavazott akkor senki nem nézte volna le, most meg védekezhet meg magyarázkodhat.


Arra gondoltál már hogy nem te nyaltad hegyesre a piramisokat és akár még tévedhetsz is de te a saját értékítéleted úgy próbálod beállítani mintha valami objektív megdönthetetlen tény lenne?

Nálam az ilyen hozzáállás veri ki a biztosítékot.

2019. máj. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!