Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogyan lehet védekezni egy...

Hogyan lehet védekezni egy gázspray könnygáz támadás ellen? Szemüveg álarc vagy sál hatásos védekezés?

Figyelt kérdés
Ha én egy bűnöző vagyok és meg támadok valakit vagy pl a rendvédelmi biztonsági emberek támadnak rám hatásos védekezés a búvár szemüveg és ha sálal vagy álarcal esetleg gázálarcal takarom el az arcom?

2019. júl. 29. 16:08
 1/8 Molyember ***** válasza:
84%

Azért búvárszemüvegben elég komolytalanul festenél, a sál meg akár még jó is lehet, de hatásfoka messze elmarad a gázmaszkétól, ezért inkább utóbbit javaslom, ha éppen "rendvédelmi biztonsági emberek támadnak" rád.

Csak érdekel: te vagy az, aki naponta kérdez valamit önvédelem témakörben? Mert akkor elég súlyos szorongásod lehet, kezelni kéne.

2019. júl. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem nem én vagyok.

Csak ez azért érdekel mert Magyarországon nem engedélyezett a sokkoló használata csak gázspray-vel lehet megvédeni magát az embernek de az nem mindig hatásos pláne nem akkor ha a bűnöző fel van rá készülve hogy gázspray-vel fog védekezni a sértett.

2019. júl. 29. 16:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Önvédelmi edzéseken tanítják a fenyegetettség 3 lépését. Valamint alap hogy a fenyegető kezét mindig figyelni kell.

De ha megnézed az amcsi letartóztatásokat,ott elég ha vki megvakarja a hátát vagy benyúl a kesztyűtartóba az iratokért már lövik is le.

Az önvédelemben is ez érvényes. Ha eltűnik a keze cselekedni kell.

2019. júl. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

"ott elég ha vki megvakarja a hátát vagy benyúl a kesztyűtartóba az iratokért már lövik is le"


Azért lövik le, ha kapkod, nem követi a rendőr utasítását és nem kommunikál. Az USA-ban egyszerű fegyverhez jutni. Ha megállítanak valakit, feltételezik, hogy van neki. Ha valakit megállítanak, elkérik az iratait és szó nélkül az övéhez, kabátja alá vagy a kesztyűtartóhoz kap, naná hogy lelövik. Mindenkinek van szája, működjön együtt a rendőrrel. Mondja meg, ha van nála fegyver, van/nincs engedélye rejtve viselni, hol vannak az iratai, hogy vegye elő úgy, hogy ne érezze veszélyesnek a rendőr, elő vegye-e egyáltalán vagy bízza a rendőrre.

2019. júl. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A néma embereknek nincs szája nem tudnak beszélni.
2019. júl. 29. 22:23
 6/8 Gugu Gabor ***** válasza:
41%

Szóval nincs szája... értem... valószínűleg akkor a rendőrnek is feltűnik hogy nincs semmi ott ahol egyébként a szája lenne.

(Könyörgöm legalább gondold át mit írsz le)

2019. júl. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Thunderfairy ***** válasza:
Nekem furcswa ez a kérdés. Már úgy van kezdve hogy ha én vagyok a bűnőző aki másokra támad... Te most úgy akarsz másra támadni hogy az ne védekezhessen és te nyugodtan tegyél vele amit akarsz???
2019. júl. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Beírod, hogy könnygáz. Rányomsz a Wikipédia cikkre. Letekersz és ott lesz a védekezés pont arra rányomta, és ott írnak erről
2020. jún. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!