Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kaptam egy beidézést a rendőrs...

Kaptam egy beidézést a rendőrségre gyanúsítottként. Valószínűleg kihallgatás lesz. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
2019. aug. 14. 11:45
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nagyjából sejted, ugye, hogy mivel vádolhatnak? Ha nem akkor majd ott megtudod. Először is nyugi, aztán esetleg keress ügyvédet, és ha kell, azzal menj.
2019. aug. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Üzletszerű csalással vádolnak 13 sértett van. 4 és 16 ezer közötti összegeket nem fizettem vissza nekik szerencsejáték függőségemből kifolyólag 1 évvel ezelőtt. Tehát üzletszerűen elkövetett családi vétséget csináltam. Azóta minden sértettnek visszafizettem az okozott kárt miután rendeződött az életem és abbahagytam a szerencsejátékot. Ennyivel nem úszom meg az ügy végigmegy valószínűleg.
2019. aug. 14. 12:14
 3/21 A kérdező kommentje:
*csalási vétség
2019. aug. 14. 12:14
 4/21 anonim ***** válasza:
9%
levisznek Zsanett helyzetbe:D
2019. aug. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
Tesó. Ebből szappan lesz. Bírd ki azt a pár évet!
2019. aug. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

A csalás magánvádas vagy közvádas?

Ha magánvádas, akkor nem lehetne-e az összes sértettet külön-külön rábeszélni, hogy visszavonják a feljelentést, hisz megtérítetted a kárukat?

Nem vagyok jogász, csak próbálok gondolkodni.

Egy ügyvéd nagyon sokat segítene ebben a helyzetben!

2019. aug. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Volt az ügyből egy szabályszegési eljárás egyik sértett feljelentése után. Vele megbeszéltem a dolgot mit miért tettem, nagyon sajnálom, stb. Ő elfogadta a bocsánatkérésem, lezárult az ügy. Történt egy másik feljelentés is ami már büntetőeljárás alatt van. Közvádas a csalás. Egyszer már kihallgattak ezzel kapcsolatban, akkor volt rabosítás is. Akkor a nyomozó aki kihallgatott azt mondta, hogy elég pitiáner ügy, meg kell bánni, el kell ismerni, bocsánatot kell kérni és meg kell téríteni az okozott pár ezer forintos károkat és nem lesz baj.
2019. aug. 14. 12:45
 8/21 anonim ***** válasza:
84%

A jó hír, hogy tevékeny megbánással elkerülheted a büntethetőséget, még akkor is ha az üzletszerű csalásod összes sértettjétől anno összesen 50 ezer feletti (szabálysértési értékhatár feletti), de 500 ezer alatti (kisebb kár) pénzt csaltál ki.


Ehhez annyit kell tenned, hogy a vádemelésig (a nyomozás lezárását követően lesz) az összes sértett sérelmét (azt, hogy bűncselekmény áldozata lett) sérelemdíjjal kompenzálód (a sérelem teljesen más, mint a vagyoni kár).


Reálisan az okozott kár 10-szeresénél nagyobb sérelemdíjat nem illik kérnie a sértettnek. Ha 1-2-vel nem tudsz megegyezni, akkor is küldj nekik postai utalvánnyal pénzt, amit ha felvesznek azzal a sérelemdíjat elfogadták, ha nem akkor is bizonyítja, hogy az ő sérelmüket is meg akartad téríteni.


És most arról, hogy mit tegyél a kihallgatáson:

- legyél udvarias, nem baj ha látszik a megszeppentséged, ne beszélj hangosan, feleslegesen egy szót se szólj;

- készülj fel arra, hogy barátságos légkörrel akarnak fecsegésre bírni, illetve ezzel mérik fel a szellemi képességeidet, ne legyél ellenségesen visszautasító, de finoman mondd, hogy nincs sok időt, szeretnéd, ha a jegyzőkönyv kitöltését megkezdenék;

- megkérdezik a személyi adatait, közlik a gyanúsítást, nyilatkoztatnak hogy élsz-e panasszal a gyanúsítás ellen, (írhatod, hogy egyes részeit illetően igen, erre vallomásodban kitérsz), jogaidról kioktatnak (alá kell írnod, hogy megértetted a közlést), kérdezik iskolázottságodat, foglalkozásod, munkahelyed, jövedelmim vagyoni helyzeted, mindenre röviden, fecsegésmentesen válaszolj;

- majd mondják hogy vallomásod összefüggően add elő, ekkor nyilatkozd azt, hogy később írásban teszel vallomást;

- ezek után zárják a jegyzőkönyvet, utána se fecsegj.


Btk.

373. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el.

...

a) a csalás kisebb kárt okoz, vagy

...

b) a szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó csalást...bc) üzletszerűen,

..

(3) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha

...

b) a kisebb kárt okozó csalást a (2) bekezdés ba)-bc) pontjában meghatározott valamely módon követik el.


Btk.

A tevékeny megbánás

29. § (1) Nem büntethető, aki az élet, testi épség és az egészség elleni, az emberi szabadság elleni, az emberi méltóság és egyes alapvető jogok elleni, a közlekedési, a vagyon elleni, illetve a szellemi tulajdonjog elleni vétség vagy háromévi szabadságvesztésnél nem súlyosabban büntetendő bűntett elkövetését a vádemelésig beismerte, és közvetítői eljárás keretében - vagy azt megelőzően, de a közvetítői eljárás keretében született megállapodásban jóváhagyva - a sértett által elfogadott módon és mértékben a bűncselekménnyel okozott sérelmet jóvátette. E rendelkezés akkor is irányadó, ha a bűnhalmazatban lévő bűncselekmények közül az élet, testi épség és az egészség elleni, az emberi szabadság elleni, az emberi méltóság és egyes alapvető jogok elleni, a közlekedési, a vagyon elleni vagy a szellemi tulajdonjog elleni bűncselekmény a meghatározó.

2019. aug. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
51%

Hogy egy hozzáértő válaszát halld.

Nem vagyok jogász, de értek a büntetőjoghoz.


Csalás vétség közvádra üldözendő.


Ez 2 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Esetedben úgy néz ki a helyzet, hogy szabálysértési értékhatárra üzletszerűen elkövetett csalás vétségét valósítottad meg. A kárt mindenkinek visszafizetted, ez hatalmad enyhítő körülmény, ami azt jelenti, ha büntetlen előéletű vagy, ez nem lesz letöltendő szabadságvesztés 99% hogy nem.


Felfüggesztett fogház lesz, de inkább pénzbüntetés.


Sőt még akár egy próbára bocsátás is lehet.


Az, hogy visszafizetted a károkat, nagyon jót tettél magadnak ezzel.

2019. aug. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom kb. "tuti nyerő" tippmix tippeket árulhattál...
2019. aug. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!