Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A kitiltás nem elég szóban?

A kitiltás nem elég szóban?

Figyelt kérdés

Ha valakit valahonnan kitiltanak pl egy épületből ami nyilvánosan látogatható, de ráfognak valamit, hogy csinált valamit bent, közben semmi bizonyíték nincs csak gyanús, hogy ő volt és a biztonsági őrök azt mondják neki, hogy "ki vagy tiltva, ne gyere be többet". Ha bemegy az ember és észreveszik a biztonságiak, mondják neki, hogy "meg lett mondva már, hogy ne gyere be" ez elég vagy írásban van a kitiltás?


Röviden tömören, amíg nem ad az intézmény vezetője az embernek írásban kitiltást, addig az ember mondhatja nyugodtan, hogy márpedig bejöhet, mert a vezetőség őt nem értesítette arról, hogy ki van tiltva, sőt papír formában nem látott kitiltást?

Ilyet megtehet az ember, az nem elég hogy csak a biztonsági őrök találták ki szóban, hogy ki van tiltva, papírt is kell, hogy adjon a vezetőség? Úgy érvényes egy kitiltás?


Vagy hogy van ez?



2019. aug. 23. 19:27
 1/3 anonim ***** válasza:

"Verba volant, scripta manent" - ahogy a svédek mondják.

A szó elszáll az írás megmarad.

2019. aug. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Erre értettem. Szerintem is.

Ma is bent voltam, mert van bent kávézó is és ittam egy kávét.

Kifelé jövet, összetalálkoztam az egyik biztonsági őrrel és mondta, hogy meg lett mondva, hogy ne menjek be. Ha megint meglát, akkor kihívja a rendőrséget. Még azt is mondta, mikor mondtam volna neki valamit, hogy levisz az alagsorba és kilök, ha dumálok, pedig csak azt akartam mondani, hogy a vezetőség esetleg adjon írásos kitiltást, hogy nyoma legyen, de nem várta meg a mondandóm. Ha kihívná a rendőrséget, akkor megvárom, állok eléjük, mert bűnt nem csináltsm és úgysem vihetnek el ők sem.

Amúgy gondolkodtam éppen, hogy írásos kitiltás nélkül, se megyek oda inkább, a konfliktus elkerülése érdekében.

2019. aug. 23. 20:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Az utóbbival jársz a legjobban amúgy.


Ha keresed a feszkót akkor felveheted a kamerával (ha szabad az épületben kamerázni) és megmondhatod, hogy ha megint fenyeget akkor te fogod kihívni a rendőröket. Azt ne felejtsd el, hogy az szó elszáll a videó megmarad a te esetedben is. Vagyis ha nincs bizonyítékod, akkor valószínűleg nem fog törénni semmi.


De megteheted, hogy elkerüld a helyet akkor az a legjobb megoldás.

2019. aug. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!