Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A bűnügyi rendőr nyomozókat...

A bűnügyi rendőr nyomozókat miért nem sok éveket lehúzott járőrökből válogatják ki?

Figyelt kérdés

Nem megbántani akarom a frissen kezdett hadnagyokat, de aki az NKE-RTK-t elvégzi, és kikerűl ,felveszik nyomozónak, nem látják azt, hogy nem nagyon van még otthon a szakmában? Ma a rendőrségen láttam, ahogy egy fiatal nyomozó kérdezgeti egy 50 év körülitől, hogy ezt meg azt, hogy kell. Segíteni kellett neki és a kamerafelvételeket lefoglalni menni kellett egy idősebb rendőrnek vele.

Ennek voltam szemtanúja, míg ott ügyfél voltam.

Ez a rendőrség más mint a 20 évvel ezelőtti rendőrség.


Szerintetek miért van az, hogy egy frissen kikerült hadnagyot kineveznek egyből nyomozónak és odaadják neki az ügyet, hogy oldja meg? Miért nem tapasztaltabb járőrökből válogatnak nyomozókat, a frissen kikerült hadnagyokat meg pl előadóként alkalmazzák és idézések írása, ügykezelés stb.,persze annyi pénzér mint a rendes nyomozóknak?



2019. aug. 26. 15:52
 1/7 A kérdező kommentje:
*pénzért*
2019. aug. 26. 15:54
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

A két munkakör semmiben nem vethető össze. Egy harminc éve működő nyomozó nem lenne jó járőrnek, és egy régi motoros járőr nem fog tudni semmit sem kinyomozni.

Nem vagyok járatos a magyar rendőrség felépítésében, de ha nyomozó megy ki foglalni, akkor az emberhiány miatt lehet csak. Nem az a dolga.

2019. aug. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Amiért építészeket sem a kömüves segédmunkásokból válogatják ki.
2019. aug. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mert mi köze egy járőrnek a nyomozáshoz? Nem értem a kérdést.

Másrészt mindenkinek el kell kezdenie valamikor. Mi értelme lenne csak azért nem hagyni egy frissen végzett nyomozót dolgozni, mert még nincs annyira otthon a szakmában? Akkor hogy legyen otthon a szakmában valaha is?

2019. aug. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Régen úgy volt. Mióta az NKK RTK kinyitotta kapuit, nem.

Lehet így jobb, nem tudom.

Nem értek a rendőrségi tervekhez, nem is akarok rendőr lenni sosem, viszont érdekel a büntetőjog, jövő szeptemberében akarok a Debreceni Egyetem ájk-n kezdeni levelezőn és büntetőjogi ügyvéd (meghatalmazott ügyvéd) szeretnék lenni. Emiatt már már érdekel a büntetőjog mint irtam és belelátok egys-másba. Én észrevettem ma egy-két dolgot, hogy pl. egy csoportos fegyveres garázdaságot nem egy kezdő hadnagynak kellene odaadni, hanem legalább egy alezredesnek. Egy hadnagynak mondjuk lehetne adni ittas vezetést, a szabálysértési osztályon mondjuk bolti lopásokat ezt azt.


Mégegyszer, nem lenézni akarom a munkájukat, félre ne értsetek csak én máshogy csinálnám.

Amikor nem létezett az NKK RTK akkor más volt.


Minden változik.

2019. aug. 26. 20:51
 6/7 A kérdező kommentje:
*NKE RTK*
2019. aug. 26. 20:53
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
20 éve is úgy volt, hogy a járőr előbb elvégezte sikeresen a bűnügyi szakot, és azután helyezték nyomozói beosztásba. De mégsem kapott olyan ügyet, mint egy frissen végzett hadnagy, csak ha az RTF bűnügyi szakon végzett és kinevezték hadnagynak.
2019. aug. 28. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!