Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Nem pofátlanság ez a rendőrség...

Nem pofátlanság ez a rendőrség részéről?

Figyelt kérdés

Szerveznek egy országos kampányt, napokig azt hallgatom, hogy Anyádat hívd, ne a 112 -őt, a bejelentésre meg nem mennek ki a rózsadombi gyilkossághoz, mert csak. Nem volt fontos.


Nem egy zsákfalu, vagy tanya ahova még oda is kellene találni és idő kiérkezni.


Nem inkább bátorítani kellene az embereket, hogy forduljanak a segélyhívóhoz probléma esetén és foglalkozni is vele, a nyilván valóan indokolatlanul hívogató trollokat meg keményen pénzbírságolni?


2019. aug. 27. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Nem.
2019. aug. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

De, igen az. A kampány fontos, ez nem vitatható, de minden hiába, ha a rendőrség a kádári szinten ragadva a hatalmat (politikai nézettől függetlenül) védi a lakosságtól és traffizik (a traffi sajnos erősen indokolt).


Nekem van rendőr a családban és borzasztóan meg van közve a kezük. Szintem semmit nem csinálnak és nem is nagyon csinálhatnak. Nem csoda, hogy leszerelni készül.


Megy a kozmetikázása a statisztikáknak és tojnak a kisemberre. Az egyik legabszurdabb, hogy a bűncselekményi értékhatár összegét megemelték jelentősen, így statisztikailag csökkent a bűncselekmények száma, viszont a szabálysértési ügyek brutálisan növekedtek. Le kell söpörni (feljelentéseket, akár szabálytalanul elutasítani) szinte minden lakossági ügyet. A lakosság sérelmére elkövetett anyagi káros ügyeket, garázdaságot, testi sértéseket úgy dobják el, mint a használt zsepit.


Le vagyunk szarva magasról!


Megoldás az lenne szerintem, ha a rendőr, tűzoltó, mentős, orvos stb. 100%-os adómentességet kapnának és majdhogy duplájáta emelkedne a bérük, mert jelenleg 140.000-180.000ft a fizetésük pl a rendőröknek, tűzoltóknak. Vicc, amit most fizetésként osztogatnak. Ha a rendőrnek több mozgástere lenne, ha nem biodíszletként kezelnék őket. Itt nyilván nekik is hozzá kell tenni, mert a megítélésük a viselkedésükön is múlik.


Sokáig beszélgethetnénk erről.

2019. aug. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 ConnectCare ***** válasza:
83%

Ez amúgy egy érdekes ügy és a román emberölés után az is várható volt, hogy nálunk is elmeszelik a hívásfogadókat, hiszen mégsem tűnhetünk rosszabbnak, mint Románia, de ettől én nem vagyok benne biztos, hogy hibáztak.


Ha jól értettem, a bejelentő azt jelentette be, hogy furcsa hangokat hallott korábban(!), ami óta nem látta a családot.


Ha a hangok korábban voltak, a hívásfogadó gondolhatta azt, hogy éppen akkor nem áll fenn vészhelyzet, nincsen szükség azonnali beavatkozásra és - gondolom - javasolta a bejelentőnek, hogy tegyen feljelentést, ha bűncselekményre gyanakszik.


De ha ki is megy a rendőr, becsenget, nem nyit ajtót senki. Ezután nem hiszem, hogy jogos lenne, ha betörné az ajtót, egyszerűen azon az alapon, hogy a szomszéd hallott valamit X idővel korábban és éppen senki nincsen otthon.


Szerintem ez egy teljesen más eset, mintha azzal telefonálok be, hogy éppen akkor van egy veszekedés a szomszédomban.

2019. aug. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3%

Idehaza a policájok a bűnözők oldalán állnak, eszük ágában sincs fellépni az ilyen esetek ellen. Inkább a vasúti átjárónál trafiznak, abból jön a lóvé.

Két hét alatt rend lesz! :DDDDDDD

2019. aug. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 árokpart ***** válasza:
63%
2-es azért messze nincsen így. Érdekes akkor a bűnelkövetők maguktól vonulnak a börtönbe. Mert pl. erre mifelénk azért rendesen gyűjtöttek be nem egy embert garázdaságért, még kisebb lopásokért is.
2019. aug. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 SZücsöm ***** válasza:

2 es 3 as ment a zöld pacsi mivel ti képesek vagytok a valóságot látni/értelmezni és sajnos sok embernél nem megy csak a pocskondiázás és a hihetetlen blődségek mantrázása.


És 5 ös. De pontosan úgy van ahogy a 2 es írta. Értelmezd az írását. Nem azt állítja hogy nem dolgoznának hanem azt hogy k*rv*ra csalnak a statisztikával pl garázdaságból valami szabsot hoznak ki stb. És ebben teljesen igaza is van, és nincs értelme ezen vitázni mert hidd el ezt speciel én jobban tudom.

2019. aug. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 jaaaa hogy te még mindig abban a tündérmesében hiszel, hogy a jóságos rendőrbácsik megmentik a világot a biztos pusztulástól!

Bocsánat, nem tudtam, hogy nincs igényed a valóságra, akkor nem kezdek el pocskondiázni és "blődségeket mantrázni"...

A piros kezet visszakaptad.

2019. aug. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!