Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha bankban hamis pénzel...

Ha bankban hamis pénzel fizetek akkor lefognak?

Figyelt kérdés
2019. szept. 7. 02:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mit gondolsz?
2019. szept. 7. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak kihívják a zsarukat.
2019. szept. 7. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
és addig elszaladhatok?
2019. szept. 7. 03:12
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha a fegyveres biztonsági őrökön át tudod verekedni magad... :D sok sikert, haver! :D
2019. szept. 7. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
akkor ők mégis lefognak?
2019. szept. 7. 03:52
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Bent tarthatnak, akár az ajtó távirányítású reteszelésével is, ha nem működsz együtt.


Számolj azzal, hogy alaposan átkutatnak, van-e nálad még hamis pénz, illetve (szerintem) el kell nekik mondanod, honnan volt a pénz....

2019. szept. 7. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A #6 amit írt, + ha valami csoda folytán mégis el tudnád hagyni a helyszínt marha gyorsan megtalálnának. Bent van a bankban az összes adatod, millió kamera figyel, szemtanúként ott vannak a banki dolgozók... Akkor 5 perc alatt előkerítenének, ha el tudnál menekülni. És akkor már biztos lehetsz benne, hogy a rendőrök lefognának. :)
2019. szept. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Miért futnál el? Ha nem te nyomtattad a hamis pénzt, akkor nincs mitől tartanod.
2019. szept. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

Szoktam olvasni a police.hu hivatalos oldalt a felhívások menüt is.


Ott szoktak olyat kiirni, hogy keressük a kamerafelvételen lévő személyt.


A multkor pont pénzhamisítás bűntette miatt tettek ki egy kamerafelvételt, amin egy férfi látható, akit pénzhamisítás miatt kerestek. Mert a férfi hamis 10 ezressel fizetett.


Namost, honnan a francból veszi a rendőrség hogy az a személy az elkövető aki hamis pénzzel fizetett, szóval, hogy ő hamisította a pénzt. Lehet szerencsétlen nem is tudta, hogy hamis volt a 10-es. Lehet valahol 20 ezsessel fizetett és a visszajáróban hamis 10 ezres is volt.


Egy példa : Ha én a piacha kimegyek egy 5 ezres nadrágot venni és 20 ezressel fizetek, az eladó visszaad 15 ezret, egy 10 és egy 5 ezrest. Teszem azt a 10 ezres hamis de én nem veszem észre, mert tök ugyan úgy néz ki mint az eredeti, azután azzal a 10 ezressel postán befizetem az internetet ami 5200 ft. Ott észreveszik, hogy hamis és akkor én leszek az elkövető???!!!


Nem értem a nyomozóhatóságot.

2019. szept. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igazából én ezt más irányból akartam megközelíteni. Tegyük fel, hogy örököltem egy egymillió forintos gyűrűt. S valaki felveszi velem a kapcsolatot, s előad egy történetet aminek a vége az, hogy ő tőlem ezt a gyűrűt 2 millió forintért megvenné, s fogadkozik ne adjam el senki másnak se ékszerésznek fillérekért (aki egymilliót se adna érte) hanem neki. Jó ötletnek tűnik de ugye egyből felmerül, hogy az egész csak ámítás kábítás, itt valami csapda van. Mondom, hogy oké, melyik bankban tartja a pénzt, menjünk oda ő átutalja a pénzt, én meg adom ott a gyűrűt. Hozhatja szakértőjét, bárkit ha ellenőrizni akar valamit. Erre jön azzal, hogy neki a pénz kp-ben van, s mond egy helyszínt. Na itt ugye kissé gyanús a helyzet. Ahogy mondani szokták, vagy a pénz hamis, vagy az ajánlat. Mondom neki, oké, jöjjön be a bankba, ott átvizsgálják a pénzt, ha minden stimmel oké. Na ezen a ponton érdekel, mert én viszont olyanokat hallottam, hogy a biztonsági őrnek nincs joga semmihez, csak felszólítani, hogy álljon meg. Ha pl. megragadja a gyűrűt s megpróbál kitörni, szó szerint átugorva, megkerülni az őrt. Lényegesen egyszerűbb művelet bent válni tolvajjá s kifele menekülni, mint már eleve fegyveresen lépni be a bankba bőven időt hagyni mindenkinek a reakcióra. És az se mindegy, hogy ebben az esetben ha mégis lebukik nem fegyveres rablásról van szó, hanem szinte csak elcsent valamit, jóval kisebb a büntetési tétel. S ötletnek is jó a pénz legeleje valódi, egyre nyugszanak a kedélyek, aki ellenőrzi elfoglalt, én is a pénzre figyelek, ő meg tudja mikor érnek a hamis pénzhez és nyilván arra időzíti a kitörést amikor hirtelen kiderül valami nem stimmel, s mindenki a pénzre figyel. Ezen a ponton érdekel, hogy mihez van joga a biztonsági őrnek. Az hogy mondjuk viszi a gyűrűt, majd másnap elkapják, s a gyűrű sehol, én meg a börtönbéi zacskóragasztásos béréből levonhatok 33-ot majd 2-4 év után kiengedik, mert nem fegyveres rablás volt, csak lopás, nos engem ez vigasztalna a legkevésbé.
2019. szept. 7. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!