Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha vagyonőr támadna meg, vele...

Ha vagyonőr támadna meg, vele szemben is védekezhetnék gázspray használatával?

Figyelt kérdés

Volt már olyan, hogy egy biztonsági őrrel nézeteltérés alakult ki, mert lekordonozott területre léptem be, erre rámszól, hogy zárt terület, legyek szíves kimenni, mondtam tisztában vagyok vele csak ezen a kis részen már átmegyek ami 10 méter sem volt, és már rég vége volt a rendezvénynek is. Nagy kerülő lett volna körbe menni, lekéstem volna a buszt így a kordonszalag alatt átbújtam.


Tudom, hogy én voltam a szabálytalan, elismerem, de semmi kárt nem okoztam csak a biztonsági őrnek az nem tetszett, hogy amikor beléptem a kordonszalagon belűl, nem visszaléptem és úgy hagytam el a területet ahol bejöttem hanem a másik oldalon, tehát átmentem a területen.


Erre odaszaladt, megfogta a kabátom és mondta, hogy mit képzelet, de kiszabadultam a rántásból és utánamkiáltotta, hogy utánam jön, de szét...sz a bokor mögött. Közben a kollégája odaszolt neki, hogy hagyja, hadd menjek át nyugodtan, úgy sincs már itt semmi 5 perc és bontják a kordonszalagot.


Egy 40 körüli keménykedő tetovált gyerek volt aki vagánykodott azt hiszi, hogy nagy a hatalma, mert vagyonör.


Kérdésem:

Ha egy bokor mellett megtámadott volna, meg akart volna verni, akkor őt is lefújhattam volna önvédelemből vagy nem mert ő vagyonőr és megbüntetnek?


Szerintem nincs kivétel, hogy sima ember vagy vagyonőr támad meg, ha ő támad védekezésként használhatom nem?


Az megint más téma, hogy a rendőrség mindig a biztonsági őrök oldalán áll.


Azt hittem tényleg utánamjön.



2019. szept. 7. 20:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Természetesen. Csak le fognak csukni mint a szart, közfeladatot ellátó személy elleni erőszakért, gyorsított eljárásban.
2019. szept. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Önvédelemből kérdeztem.

Nem is csak úgy...

2019. szept. 7. 20:44
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Te akarod mindenkitől elvenni a kést ?

Most meg biztonsági őrökkel hadakozol.

2019. szept. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem lefújhattad volna.

Egyrészt a védett területen kívül vagy.

Másrészt nem fenyegethet.

Három pedig egy vagyonőr egy senki és nem hivatalos személy.

Nem kell befosni tőlük.

2019. szept. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerintem teljesen igazad van utolsó.
2019. szept. 7. 22:47
 6/11 anonim ***** válasza:
31%

"Csak le fognak csukni mint a szart, közfeladatot ellátó személy elleni erőszakért, gyorsított eljárásban."

Vicces is lenne, hogy az XY kft izomagyúja közf. ellátó személy lenne.

[link]

2019. szept. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem a kft nevén múlik. Hahaha...
2019. szept. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha lett volna esze az őrnek, akkor a kordonon belül ver el.
2019. szept. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
:DDD IGEN, az kellett volna, hadd vegye a kamera, ugyanis bekamerázott rész volt, és, ha ott fújnám le a kamerafelvételen látszana, hogy ő nekemjön én pedig a támadást hárítanám el a gázsprayvel, azaz törvényesen jártam volna el.:D
2019. szept. 9. 15:41
 10/11 anonim ***** válasza:

9.-nek.


Nem, mivel neked belépni sem lett volna szabad, és onnan, ARÁNYOS fizikai erőszakkal is kirakhat!

2019. szept. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!