Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Telefonon idézés gyanusítottké...

Telefonon idézés gyanusítottként. Megjelenés előtt ki van kötve, hogy mennyi idővel előtte kell megtenni a rendőrségnek?

Figyelt kérdés
Egy közlekedési ügyben gyanusított vagyok, de csak csekély ügy mégis eljárás indult, aznap este kihallgattak, egy hónapja semmi, azt hittem elévült. A héten telefonon megérdeklődtem, kapcsolták azt a rendőrt akinél az ügy van és mondta, hogy még folyik az eljárás, és hogy azon a telefonszámon el tud érni, amit megadtam mert pont a hetekben idézni is akar, de azt mondta, hogy telefonon, mert neki úgy egyszerűbb. Ha telefonon idéz, úgy a megjelenés előtt hány nappal vagy héttel kell, hogy idézzen? Egy ismerősöm pár éve levélben idézték, de azt másfél héttel előtte megkapta.

2019. szept. 8. 13:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Lehet telefonon, 5 nappal korábban kell megkapnod.


2017. évi XC. törvény a büntetőeljárásról


XIX. FEJEZET

JELENLÉT BIZTOSÍTÁSA AZ ELJÁRÁSI CSELEKMÉNYEN


Az idézés és az értesítés

112. § (1) A bíróság, az ügyészség és a nyomozó hatóság azt idézi, akinek a jelenléte az eljárási cselekménynél kötelező, és azt értesíti, akinek a jelenléte nem kötelező, de azt a törvény lehetővé teszi.

(2) Akit idéznek, köteles az őt idéző bíróság, ügyészség, illetve nyomozó hatóság előtt megjelenni.

Az idézés és az értesítés módja

113. § (1) Az idézés és az értesítés kézbesítés útján, kizárólag hangkapcsolatot biztosító elektronikus úton, vagy a bíróság, az ügyészség, illetve a nyomozó hatóság előtti megjelenés alkalmával szóban történik.

(2) A papíralapú idézést vagy értesítést zárt iratban kell kézbesíteni. Hirdetményben az értesítettek neve nem közölhető.

(3) Az idézést és az értesítést oly módon kell kézbesíteni, hogy azt a címzett legkésőbb az eljárási cselekmény időpontja előtt öt nappal megkapja. A nyomozás során, ha az eljárási cselekmény sürgőssége indokolja, az idézés és az értesítés oly módon is kibocsátható, hogy a címzett azt az eljárási cselekmény időpontja előtt huszonnégy órával korábban kapja meg.

(4) Ha az eljárási cselekmény sürgőssége indokolja, a terheltet érintő eljárási cselekmény esetén a védő idézése, illetve értesítése oly módon is kibocsátható, hogy a védő azt az eljárási cselekmény időpontja előtt két órával kapja meg.

(5) Az idézett hozzájárulása esetén a (3) és a (4) bekezdésben meghatározott időközön belüli időpontra is kibocsátható idézés, illetve az értesített hozzájárulásával az eljárási cselekmény a (3) és a (4) bekezdésben meghatározott időközön belül is megkezdhető.

2019. szept. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!