Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Késsel járni illegális?

Késsel járni illegális?

Figyelt kérdés
Van egy haverom aki pár napja mutatta, hogy a táskájában mindíg van egy kés.Azóta bulizni is voltunk és oda is hozta.Késsel buliba bemenni szabad egyáltalán?Nem mintha bajom lenne vele normális meg minden megértem, hogy fél, mert ő este jár haza munkából csak nem akarom, hogy ebből valami baj legyen.

2019. szept. 11. 21:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Buliba nem normális. Ha ő leszúr valakit önnyen te is böribe kerülhetsz. Önvédelemnek nem jó a kés. Vegyen gázsprayt.
2019. szept. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
8 cm-es élhossz az engedélyezett az utcán, szórakozóhelyekre viszont valószínűleg azzal se engednék be, ha látják.
2019. szept. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha 8cm-t nem halad meg a penge hossza akkor legális. De ha egy vélelmezett támadóján olyan sérülést ejt vele, akkor jó eséllyel ő bszik rá de nagyon. Buliba nem hiszem hogy be lehetne menni, de annyira nem figyelik. Egy fesztiválon mondjuk fémdetektorral kiszúrnák és nem engednék be vele. Igaza van ahogy előttem is mondták ez a lehető leghülyébb önvédelmi eszköz amit hordani lehet. Egyrészt kérdés hogy merné-e használni, mert ahhoz is kell ám lélekjelenlét. Aztán meg ha valakin olyan sebet ejt "önvédelemből" hogy az illet elvérzik, meg hal akármi, akkor ő mehet utána a böribe.
2019. szept. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
Győző meg a Ráfájel is félelemből vitte magával. Látod mi lett a vége.
2019. szept. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Jó hát lehet, hogy Győző meg Rafael egy kis ingyen telefonért is vitték magukkal, de értem.A gázspray az viszont, teljesen legális ezek szerint?Ha valaki fenyegetve érzi magát és lefújja a támadóját azt hogyan igazolja, hogy nem csak azért, mert nem volt szimpi vagy értitek?
2019. szept. 12. 01:54
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Ha azt mondod hogy böllér vagy és Németh Szilárddal dolgozol akkor okés a kés.
2019. szept. 12. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Gázspréytől nem lesz senkinek tartós baja. Kóbor kutyák miatt szikták hordani.
2019. szept. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 kovpet ***** válasza:
100%
A 20 gramm alatti, nem kapszaicin tartalmú spray legális csak. Ez a "fenyegetve érzi magát" rész nem világos. Jogszerűtlen támadást lehet csak elhárítani vele úgy, hogy jogos legyen a tett. A nézés, a rossz arc meg még esetleg a a kiabálás sem támadás.
2019. szept. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Na igen én is ezt értem a fenyegetve érzi magát alatt, meg normális ember amúgy se fujlál le senkit, mert rosszul nézett rá meg ilyenek.Okés akkor ha az legális majd mondani fogom neki, hogy jobb lenne inkább azt hordaná magával.
2019. szept. 12. 15:07
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez a "fenyegetve érzi magát"


Van az a népcsoport, amelyik szokott ilyet érezni.

2019. szept. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!