Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Utólag, úgy 5-7 év távlatából...

Utólag, úgy 5-7 év távlatából lehet feljelentést tenni? Mély nyomot hagyott bennem az eset.

Figyelt kérdés

Hogy is fogalmazzak, bevallom, én még nem nagyon fogadtam el "magamat". Nehéz róla beszélni. Fogalmazzunk úgy, hogy van egyfajta testi hibám, amiről nem tehetek, és igazából nem is hiba.


Anno az történt, hogy egy illető, a semmi miatt ezen a "tulajdonságom" felhasználva a buszon, mindenki előtt, a barátnőjével együtt megalázott. Pontosabban neki műsorozott.


Nem tudok mit írni, egyszerűen emberi méltóságomban aláztak meg, brutális módon, lelki sérülést okozva.


Én túltettem magamat a dolgon, de pár napja találkoztam az említett emberkével, és tagadta a dolgokat, sőt, magát állította be áldozatnak, és hazudozott, tagadta, sőt kiröhögött.


Tudom, tudom, hogy a rendőrség nem pszichológusok gyülekezete, de ez durva becsületsértés volt, emberileg meg még nullám az illető a hazudozással.


Mit lehet itt tenni? Már semmit?



2019. szept. 16. 10:03
 1/8 A kérdező kommentje:

Tanúm nincs, és nem is tudnék előkeríteni senkit már.

Ellenben -ha továbbgondolom- ő az említett ismerősét vagy kijét, meg ki tudná játszani ellenem, hogy közösen hazudják, hogy én hazudom...

2019. szept. 16. 10:07
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ilyen távlatból, tanú nelkul nincs sok eselyed. Konkretan a nyomozati szakaszt sem eroltetik, szerintem idopocsekolas lenne feljelentest tenni. Ezt akkor kellett volna megtenned nem most gondolkodni rajta.
2019. szept. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet, mivel 5 év után már elévült.
2019. szept. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Persze, mert a rendőrségnek ilyen hülyeségekre is van kapacitása.
2019. szept. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

5 év után elévült.


Ha nem évült volna el, akkor sem foglalkozna vele rendőrség, ügyészség, mivel a becsületsértés magánvádas. Magánvádas ügyben a rendőrség nem nyomoz (az ilyen bűncselekményt az állam hivatalból nem üldözi), az ügyészség nem emel vádat (az államnak nincs bütetőigénye).


Büntetőigény érvényesítése érdekében a sértett fordulhat közvetlenül bírósághoz magánváddal, a bíróság mindkét felet békítésre idézi, ha ez eredménytelen, akkor tárgyalja. A vádat a bíróságon a sértett képviseli, ehhez ügyvédet igénybe vehet.

2019. szept. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha akkor azonnal feljelentést tettél volna is elévült volna mára az ügy. Nemhogy így.
2019. szept. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Gugu Gabor ***** válasza:
5 év után, tanú nélkül csak idő és pénz pocsékolás lenne perre vinni a dolgot
2019. szept. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5 év után csak akkor, ha valami nyomós okból nem foglalkoztál még vele ha jól tudom.
2019. szept. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!