Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hány ártatlan ember kerül...

Hány ártatlan ember kerül börtönbe?

Figyelt kérdés
7végén láttam egy ilyen filmet, ami megtörtént esetet dolgoz fel. Nagyon megindító volt : 7 éves sötét zárkában + 14 évet fegyenctelepen töltött egy ártatlan francia ember. Gondolkodtam vajon hány ilyen eset lehet? Van erről statisztika?
2019. szept. 19. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

Nem tudni, mivel sokakról ki sem derül. De csak az USA-ban évi 100-200 elítéltet szoktak szabadon engedni amikor utólag bebizonyosodik a hibás ítélet.

[link]

2019. szept. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Hol?
2019. szept. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Már volt ez a 7 éves sötétzárkás kérdésed.


Nem lehet tudni, hogy a világon mennyi van. Több okból sem. Európai szemmel fejlett társadalmakban is előfordulhatnak téves ítéletek. Amíg ki nem derül, hogy valakit ártatlanul ítéltek el, addig leginkább csak az érintett tudja, hogy nem követte el azt a tettet, ami miatt bezárták. A másik pedig az, hogy vannak dolgok, amelyek az egyik országban teljesen elfogadott, a másikban büntetendő. Szándékosan extrém dolgot írok: Xmilpániában nem szabad azt mondani, hogy hapci. Na, most ha ott bezárnak valakit, mi hova soroljuk? Ártatlan vagy bűnös? Van, ahol az a felfogás, inkább kössünk fel száz ártatlant, mintsem egy lator megússza. Még csak becsült adat sem nagyon van, ki miért mit kapott.

2019. szept. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Nulla.
2019. szept. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22%

Azt én nem tudom, de az biztos, hogy ellenem rablás miatt folyik eljárás a rendőrségen, pedig em követtem el a bűncselekményt, csak mivel már voltam büntetve, rosszkor voltam rossz helyen és mindeni rendőrség, ügyészség szal mindenki bűnöst akar belőlem csinálni, képesek bizonyítékokat hamisítani, a taúk nem igaz vallomást mondani, összebeszélni, hogy rámnyomják a sz...rt.

Nem vagyok feszült viszont, mert aíg a bíróság jogerősen el nem ítél nincs félnivalóm. Ha elítélne akkor én ártatlanul ülnék börtönben, ja arra ítélne.

Egy példa a válaszra.

2019. szept. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy ezt meg lehet tudni, úgy vélem csak a nagyobb horderejűek érik el a sajtó ingerküszöbét, Pusoma Dénes, Kaiser Ede.
2019. szept. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nincs esetleg egy közvéleménykutatás a börtönökben vagy az ügyvédek körében, hogy mit érez valóban bűnös lehetett akit lekaszliztak ?
2019. szept. 20. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!