Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Támogatnátok az előzetes...

Támogatnátok az előzetes letartóztatás eltörlését?

Figyelt kérdés

Senki sem tekinthető bűnösnek míg a bíróság jogerősen el nem ítéli.


Tehát hiába van az, hogy meggyanusít valakit a rendőrség még az űgyész is vádat emel sokszor a bíóság felment valakit bizonyiték hiányban. Aki meg az ítéletig előzetesben van ártatlanul három évig míg nincs ítélet, a bíróság pedig felmenti...hát köszönöm szépen, börtönbe volt ártatlanul. Szóval nem lehet előre tudni, hogy elítéli e a bíróság a gyanusítottat és/vagyvádlottat vagy nem. Ha nem akkor nem kap büntetést, de mégis kapott büntetést, mert börtönben volt az ítéletig és a börtön büntetés.


Szerintem nem igazságos, hogy jogerős ítéletig amit előre senki nem tud, mi lesz, becsukják. Szerintem olyan törvényt kellene hozni, hogy csakis bűnösség jogerős ítélete után lehessen lecsukni valakit, már ha börtönre ítélik.


Ti egyetértetek? Támogatnátok egy olyan törvényt, hogy töröljék el az előzetes letartóztatást?



2019. szept. 26. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Semmi esetre sem. Előzetesbe nem bagatel dolgokért szoktak bevágni embereket.
2019. szept. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Nem támogatnám, sőt, kiterjeszteném.
2019. szept. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
3%
Csakis testi sértés esetén és minél előbb le kéne folytatni az eljárást - jogos a kérdező aggálya.
2019. szept. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
5%
Úgy értem hogy csak testi sértés/gyilkosság miatt alkalmaznám. :D
2019. szept. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Utolsó.

Egyetértek.

Egy 60 ezres bicikli lopásért is bevágják az embert előzetesbe, ha különös ok áll fent és hallottam ár olyat is, hogy nagyobb ügy miatt postarablásért SEM csuktak be előzetesbe valakit, mert nem álltak fent különös okok és a rendőrök nem kezdeményezték, szal első, nem tudom miről beszélsz. Arról mi a vélemény aki ártatlanul ült előzetesben??? Nem is egy ilyen van. Akkor olyan törvény kellene inkább, ha maradna az előzetes, hogy ha valaki előzetesben ült és kiderült, hogy ártatlan akkor több tíz milliós kártérítést kellene az ilyeneknek adni? Na ez sem jó ugye???.

2019. szept. 26. 16:54
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért vágják be lopásnál előzetesbe az embert, mert fennáll a bizonyítékok eltüntetésének/megsemmisítésének a veszélye.
2019. szept. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne vágják be, hátha eltulajdonít még párdarab 2-3 esetleg 400 ezer forintos biciklit a 69 ezres után mi? Istenem....
2019. szept. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
Lehetnek olyan esetek, amikor indokolt lehet. Ami jogos lehet, az a büntetőügyek felgyorsítása, hogy ne üljön három évig előzetesben. A bizonyítékokat is mielőbb le kell foglalni.
2019. szept. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%

Nem bagatell dolgokért? Gondolom van rengeteg sztori ilyesmiről itt is egy.

Elkaptak egy füvest volt nala 1 pakk. Kitől vetted?

A dílert értelemszerűen nem fogja bemondani ezert bemondta egy munkatarsa nevét aki a haverom.

A rendőrseg kivonult hozzá,atkutatták a lakását nem találtak semmit,majd közölték hogy van ellene egy ilyen vád,letartóztatták és bevitték. Elég gyorsan előzetesbe rakták. Ott volt 3 hónapig a nélkül hogy a nevét megkérdezték volna. 3 hónap múlva felvitték kihalgatásra és utána hazaengedték.

2019. szept. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 MIKLÓS18 ***** válasza:
Ha egy köztiszteletben álló személyt csuknak be előzetesbe,majd felmentenek,akkor hiába mentik fel,addig a 3 hónapig a tekintélye tönkremegy,a felmentése ellenére esélyes a munkáltatója is felmond neki,ha családos,lehet,hogy széthullik a családja is.Aztán kiderül,hogy az egész felesleges volt.Szóval,Én a kérdezővel egyet tudok érteni.Viszont:Mivel az EU határai nyitottak,ha eltörlik az előzetest,akkor jónéhány személy megtenné,hogy a bűn elkövetése,és a bírósági tárgyalás között lelép az országból(ha van rá pénze,akkor meg pláne ez történne)aztán,majd nem tudják elítélni,mert idegen országban új életet kezd,és csak a szerencsén múlik,hogy esetleg nemzetközi hatósági szervek megtalálják,és hazavonszolják-e!Nem lenne igazságos,ha egy Nyugat-Európai országban dőzsölne emiatt egy magyar bűnöző!Tehát,haszna is van az előzetesnek!De Én csak rablókat,gyilkosokat,terroristákat,visszaeső bűnözőket raknék előztesbe!Pl:Kocsmai verekedőt nem.Nálam,az pitiáner bűneset!
2019. okt. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!